Gaigalam „hat -trick”, FK „Smiltene/ BJSS” sagrauj pagājušās sezonas vicečempionus „Upesciemu” 1

Ceturtdienas vakarā Upesciemā tika aizvadīta kārtējā spēle Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona turnīrā, kurā vietējais FK „Upesciems" piedzīvoja pamatīgu sagrāvi pret „Smiltene/ BJSS" futbolistiem ar rezultātu 2:7. Uzvarētāju rindās ar trīs gūtajiem vārtiem izcēlās Dāvis Gaigals.

Turnīra tabulā pirms šīs spēles abas komandas atradās blakus, četrās spēlēs izcīnot trīs uzvaras un piedzīvojot vienu neveiksmi. 2010. gada sezonas savstarpējās spēlēs labāk veicās „Upesciemam". Vispirms abas komandas cīnījās neizšķirti 1:1, bet otrā apļa spēlē „Upesciems" tika pie pārliecinošas uzvaras, pārspējot smilteniešus ar 5:2.

Diemžēl šajā un visās pārējās vasaras spēlēs Smiltenes komandai palīdzēt nevarēs pamatsastāva vidējās līnijas spēlētājs Jānis Rubenis, kurš devies uz Īriju. Tāpat smilteniešiem nācās iztikt bez Jāņa Augstkalna, Jāņa Rudzīša un Andra Bogdanova palīdzības. Jāpiebilst, ka komandas vadīšanu šajā spēlē bija uzņēmies Oskars Mucenieks, jo galvenais treneris Andis Rozītis devies uz Norvēģiju, lai papildinātu savas trenera zināšanas.

Spēles pirmais puslaiks iesākās samērā līdzīgā cīņā, kurā nedaudz lielāka bumbas kontrole piederēja mājiniekiem, tomēr smiltenieši veiksmīgi aizsargājās, neļaujot pretiniekiem spēli novirzīt savā laukuma pusē. Diemžēl spēles 15. minūtē, pēc labi izspēlēta upesciemiešu uzbrukuma, savā soda laukumā, bloķējot sitienu, ar roku nospēlēja Smiltenes komandas kapteinis Mārtiņš Veģeris, nopelnot uz saviem vārtiem 11 metru soda sitienu, kuru veiksmīgi realizēja mājinieki.

Pēc ielaistajiem vārtiem smiltenieši manāmi aktivizējās, par ko arī tika atalgoti. Puslaika vidū, pēc veiksmīgas Elvja Teremko piespēles, skaistus vārtus guva Edgars Jansons, līdzsvarojot spēles rezultātu. Pāris minūtes vēlāk Jansonam izdevās gūt savus otros vārtus spēlē, individuāli apspēlējot pretinieku aizsargus un arī vārtsargu.

Jāpiebilst, ka visu spēli mājinieku spēles stils bija ļoti rupjš un provokatīvs, tomēr tas viņiem rezultātu nedeva, jo pašā puslaika izskaņā Veģeris, pēc veiksmīga centrējuma, trešo reizi raidīja bumbu „Upesciema" vārtos. Pēc aizvadītajām 45 minūtēm rezultāts 3:1.

Otrais puslaiks iesākās ar mājinieku vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, tomēr rezultātu samazināt viņiem neizdevās. 61. minūtē lielisku piespēli izpildīja bijušais „Smiltene/ BJSS" komandas aizsargs Igors Teremko, izvirzot vienu no savas komandas uzbrucējiem vienatnē pret Dagni Sauso. Diemžēl smilteniešu vārtsargs bija bezspēcīgs glābt savu komandu no otro vārtu zaudējumu, kā reuzltātā „Upesciems" panāca 2:3.

Pēc ielaistajiem vārtiem smiltenieši neapjuka. Vienā no spēles epizodēm ar roku savā vārtu priekšā nospēlēja viens no upesciemiešiem, kā rezultātā tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. To veiksmīgi realizēja Dairis Zariņš, panākot 4:2. Pēc zaudētajiem vārtiem mājinieki manāmi salūza, ko sekmīgi izmantoja smiltenieši. Vienā no pretuzbrukumiem labā situācijā tika izvirzīts Dāvis Gaigals, kurš piekto reizi raidīja bumbu pretinieku vārtos.

Dažas epizodes vēlāk Gaigals otro reizi izskrēja viens pret vienu ar pretinieku komandas vārtsargu, panākot jau graujošo 6:2. Spēles izskaņā Gaigalam izdevās sasniegt arī „hat -trick", kad pēc lieliskas partneru piespēlēm viņš trešo reizi izskrēja vienatnē pret „Upesciema" vārtsargu, septīto reizi raidot bumbu mājinieku vārtos. Līdz ar to FK „Smiltene/ BJSS" pārspēja „Upesciemu" ar galarezultātu 7:2, revanšējoties par zaudējumu pērnajā sezonā.

Pēc spēles sazinājāmies ar triju vārtu autoru „Smiltene/ BJSS" komandā Dāvi Gaigalu, lai noskaidrotu viņa viedokli par spēli.

1. Kā Tu vērtē savas komandas spēli, un ar ko bijāt labāki nekā "Upesciems""?

Komanda vakar spēlēja labi, visiem bija liels cīņasspars. Grūti bija tas, ka ārā bija ļoti karsts, tomēr tas nāca par labu mums, jo esam jauna komanda un bijām fiziski izturīgāki, un spēcīgāki nekā „Upesciems". Arī šajā spēlē esmu priecīgs par komandas momentu realizāciju, jo iesist septiņus vārtus pret čempionāta līderiem ir labs rādītājs.

2. Kā Tu raksturotu pretinieka spēles stilu?

Upesciemam ir ļoti spēcīga vidējā līnija, jo visi trīs pussargi ir ļoti pieredzējuši. Piemēram Edijs Daņilovs ir bijis Latvijas virslīgas čempions „Liepājas Metalurga" sastāvā. Pateicoties viņu pussargiem, pretiniekiem izdevās izveidot vairākus bīstamus momentus, kurus gan veiksmīgi apturēja mūsu aizsargi. Man ļoti nepatika tas, ka pretinieks nemācēja zaudēt, jo radīja daudzus nevajadzīgus asumus, kas raksturīgi bērnu futbolam nevis pieaugušo vīru spēlei. Mājinieki nekautrējās sist ar kulaku, spļaut uz mūsu komandas spēlētāju krekliem un nepārtraukti lamāties.

3. Kā vērtē savus gūtos vārtu šajā spēlē?Visus trīs vārtus guvu apspēlējot pretinieku aizsargus un izejot viens pret vienu ar vārtsargu. Liels paldies jāsaka komandasbiedriem, kuri meistarīgi mani izveda uz šādām situācijām. Liels prieks bija arī par to, ka pēc ilgākā pārtraukuma guvu „hat -trick"

Pēc aizvadītajām piecām spēļu kārtām smiltenieši ar iegūtajiem 12 punktiem atrodas turnīra tabulas pirmajā vietā, bet „Upesciems" dala otro pozīciju ar „Alberts" futbolistiem. FK „Valka" ar četrās spēlēs izcīnītajiem septiņiem punktiem dala ceturto -piekto vietu. Nākamo spēli FK „Smiltene/ BJSS" komanda aizvadīs 19. jūnijā, kad Staicelē tiksies ar vietējo FK „Staiceles Bebri".