Gatavojas Tartu maratonam

Ir noslēdzies jau ceturtais Valgas apriņķa atklātais skrituļslidošanas seriāls, kurš notiek sešās kārtās. Šajās sacensībās piedalās arī Valkas un Smiltenes novada slidotāji.

Seriālā ieskaita piecus labākos rezultātus. Katrā kārtā piedalās 40 - 60 dalībnieku. Tāpat kā pērn dubultuzvaru V40 grupā izcīnīja Vladimirs Makatunens un Ainārs Mazurs. 4. vietu ieguva Aleksejs Burovs. Savukārt V55+ grupā pārliecinoši uzvarēja Ilmārs Zaļais, aiz sevis atstājot Agri Knopi. Tātad dubultuzvaras divās vecuma grupās.

Slidotāju pulciņš augJāpiebilst, ka skrituļslidotāju pulciņš ir audzis. Nu jau uz sacensībām parasti dodas deviņi dalībnieki. "Pašlaik mūsu mērķis ir sagatavoties starptautiskajiem maratoniem. Pirmais notiks 7. augustā Jūrmalā, kur tautas klasē jābrauc 14, bet pilnajā distancē 42 kilometri," stāsta Ilmārs Zaļais.

Pagaidām zināms, ka pilno distanci veiks Vladimirs, Ainārs Mazurs, Ilmārs un Agris. Par piedalīšanos šajās sacīkstēs vēl nav izlēmis Māris Rungulis. Tautas klasē brauks Andris Zunte. Vēl nesadziedētas traumas dēļ viņš ir izvēlējies īsāko distanci.

Pats galvenais sezonas notikums būs 14. augustā, kad paredzēts Tartu maratons, kurā, domājams, piedalīsies gandrīz visi kopas braucēji. Agris Knope stāsta, ka SEB Tartu skrituļslidošanas maratons ir izaudzis par Austrumeiropā lielākajām skrituļslidu sacīkstēm.

"Labas kvalitātes sacīkšu trase, kas no Tartu pilsētas robežas iet Narvas virzienā un atpakaļ ir atvedusi šurp gan kaimiņvalstu, gan daudzu tālāku valstu sportisti. Daudzas skrituļslidošanas sacīkstes ir paredzētas tikai augstākās klases sportistiem, bet mūsu maratonā tiekas arī pieticīgāk sagatavoti sportisti, kas var mēroties spēkiem ar spēkos līdzīgiem," pauž Agris.

Sportiskai formai un veselībaiVēl ir paredzēts piedalīties Minskas starptautiskajā maratonā. Jau ir ievadītas sarunas par vīzu iegūšanu. "Esam priecīgi par to, ka mūsu pulciņš aug, diemžēl tikai ar padzīvojušiem cilvēkiem un bez daiļākā dzimuma dalībniecēm," smaida M. Rungulis. Joprojām šim sporta veidam nopietni nav pievērsies neviens jaunietis. I. Zaļais gan tūlīt piebilst, ka nopietniem treniņiem nepieciešams labs inventārs un tas ir dārgs. Valcēnieši to pasūta ASV.

Andris Zunte skrituļslidošanai nopietni pievērsies tikai pērn. "Man plāni ir lielāki nekā daudz pieredzējušiem kolēģiem," smej Andris. Viņš, visticamāk, nepiedalīsies Tartu maratonā, jo tieši tajā laikā gaidāms ģimenes pieaugums.

Andris augusta nogalē ir izlēmis braukt uz Gdaņsku, kur notiek viens no pasaules kausa izcīņas posmiem. Jautāts, kāpēc izvēlēts arī šis sporta veids, Andris atbild, ka slidošana vasarā palīdz uzturēt gan labu sportisko formu, gan veselību. Riteņbraukšana viņam esot vienmuļāka.

Sports