Gatim Smukulim noslēdzies daudzdienu velobrauciens Francijā

Svētdien noslēdzās daudzdienu velobrauciens "Tour Mediterranee" Francijā. Tajā veiksmīgi startēja smiltenietis Gatis Smukulis. Spēku izsīkums nemazināja jaunieša cīņu līdz galam. Ja pašam neiznāca cīnīties par medaļām, tad bija jāpalīdz komandai, cik vien iespējams.

 

Pēc daudzdienu sacensībām G. Smukulis "Ziemeļlatvijai" atklāj, ka tās aizvadītas labi, kaut gan viegli nebija. "Teikšu godīgi, jau no pirmās dienas fiziski nejutos īsti labi, jo vēl nebiju atkopies no "Tour of Qatar" velobrauciena.

 

 

Pirmās trīs dienas strādāju uz komandas sprinteriem, bet mums kaut kā neveicās pirmspēdējā dienā. Noturēju mūsu džeku grupas priekšā, un finālā viņš bija sestais. Pēdējā dienā visi strādājām uz komandas līderiem, kuri cīnījās par kopvērtējumu," notikumu gaitu atspoguļo Gatis.

 

Viņš teic, ka pirms pēdējā kalna, kur norisinājās cīņa par uzvaru finišā, pedāļu minēju ātrums pārsniedza 60 kilometrus stundā. Smiltenietis kopvērtējumā palicis 49. "Velosportā nav liela nozīme, vai esi 30. vai 70. Darbu izdarīju, un viss ir kārtībā.

 

 

Pēdējās divas dienas cīnījos ar sevi, jo bija spēka izsīkums. Bet cīnījos līdz galam. Šajā sportā viens neko nevar izdarīt, te ir komanda un komandas darbs. Pienāks diena, kad arī es būšu gatavs cīnīties par medaļu," apsola G. Smukulis.

Sports