Gatis Smukulis jauno sacensību sezonu uzsāks ar daudzdienu velobraucienā Katarā.

No 6. līdz 11. februārim Tuvo Austrumu valstī Katarā norisināsies daudzdienu šosejas riteņbraukšanas sacensības „Tour Of Quatar", kurās „HTC -Highroad" komandas sastāvā startēs arī Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis.

Jau desmito gadu tālajā Kataras valstī norisināsies daudzdienu velobrauciens „Tour Of Quatar", kurā otro gadu startēs arī Gatis Smukulis. Dalībniekiem būs jāveic prologs, kas norisināsies svētdien, kā arī pieci etapi jau nākamajā nedēļā. Velobrauciena reljefs nebūs kalniem bagāts, taču sportistiem grūtības var radīt spēcīgais vējš, kas raksturīgs Kataras klimatam.

Pagājušā sezonā par šo sacensību uzvarētāju kļuva Nīderlandes riteņbraucējs Vouters Mols, savukārt Smukulis sacensību kopvērtējumā izcīnīja 59. vietu, kā arī bija 16. ātrākais jauno braucēju konkurencē.

Šajā gadā par vienu no šo sacensību favorītiem uzskatāms Vācijas sportists Henrihs Hauslers, kurš šajā sezonā pārstāv „Garmin-Cervelo" komandu.

Uz starta izies arī divi no Pasaules vadošajiem sprinteriem: beļģis Toms Boonens, un brits Marks Kavendišs. Veiksmīgu sniegumu ceram sagaidīt arī no Smukuļa, kuram šīs būs pirmās sacensības „HTC -Higrhroad" komandas sastāvā.

Kataras daudzdienu velobrauciena programma:

· Proologs (2 km) Svētdiena ,6.februāris

Maršuts: Cultural Village

· 1.Etaps, Pirmdiena, 7. februāris

Maršuts: Dukhan - Al Khor Corniche

Distance: 145.5 km

· 2. Etaps, Otrdiena, 8. februāris

Maršuts: Camel Race Track - Doha Golf Club

Distance: 135.5 km

· 3. Etaps, Trešdiena, 9. februāris

Maršuts: Al Wakra - Mesaieed

Distance: 150.5 km

· 4. Etaps, Ceturtdiena, 10 februāris

Maršuts: West Bay Lagoon - Al Kharaitiyat

Distance:153.5 km

· 5. Etaps, Piektdiena, 11. februāris

Maršuts: Sealine Beach Resort - Doha Corniche

Distance: 126.5 km

Izmantotie resursi: ww.cyclingnews.com

Sports