Gluži kā īstā Olimpiādē

Valkas stadionā notika novada Olimpiskās dienas pasākumi un tajos piedalījās ne tikai visas novada skolas, bet arī viesi no Valgas ģimnāzijas.

 

Pavisam atklāšanas parādē piedalījās trīs simti skolēnu, kurus atbalstīja skolu administrācijas pārstāvji un sporta skolotāji, arī citu mācību priekšmetu skolotāji, kā, piemēram, Ērģemes pamatskolas komandā.

Novada labākie jaunie sportisti stadionā ienesa olimpisko karogu, kuru mastā uzvilkt bija uzticēts Kārķu pamatskolas audzēknim Artūram Meirēnam. Pēc kopējas vingrošanas visi devās uz sacensību sektoriem.

 

Fizkultūras stundu ir par mazSkolēni spēlēja futbolu, tautas bumbu, skrēja stafetes, meta šautriņas un šāva. Vēl notika sporta jautājumu un zīmējumu konkurss. Pirmo reizi sacensībās varēja piedalīties novada domes speciālisti, skolu direktori un viņu vietnieki. "Man prieks, ka skolas bija atsaucīgas, un tādēļ šo pasākumu uzskatu par izdevušos," stāsta sporta skolas direktore Mudīte Gerke. Jo īpaši par aktivitāti viņa uzteic Valkas pamatskolas saimi.

"Pasākums vajadzīgs, taču kaut ko tādu vajadzētu darīt nevis reizi gadā, bet iedzīvināt ikdienā. Diemžēl nekas nenotiek bez naudas. Es ļoti vēlētos, lai fiziskās kultūras nodarbības pavērstu tādā virzienā, ka paši bērni justu vajadzību pēc tām. Saprotu, ka to izdarīt ir ļoti grūti.

Fizkultūra divas stundas nedēļā pamatskolas bērniem ir par maz. Viena stunda dienā nepieciešama ikvienam pirmo četru klašu skolēnam," uzskata Kārķu pamatskolas sporta skolotājs Kārlis Pētersons. Viņš piebilst, ka svētki, protams, bija skaisti, taču ar to ir par maz.

 

Lepojas ar skolas direktoriTo, ka pasākums bija izdevies, apstiprina arī Ērģemes un Valkas sporta skolotājs Andris Dainis. "Es rosinu, lai šī diena notiek septembra sākumā, jo mēneša beigās laika apstākļi ir svārstīgi un grūti paredzami. Domāju, ka visi bērni bija priecīgi par saņemtajiem olimpiskajiem diplomiem un ekskluzīvajām medaļām," smaida skolotājs.

Jautāts, kā izdevās atvest uz Valku visu Ērģemes skolas saimi, A. Dainis atbild, ka mazai skolai tas nav sarežģīti, turklāt tas vieno visu saimi. Arī 1. - 2. klašu skolēni, kuri piedalījās tikai vingrošanā, bija lieli ieguvēji, jo viņi redzēja labi iekārtotu sporta bāzi un veiksmīgi organizētu pasākumu. Viņi redzēja, kā skolas direktore Olita Šauja kļuva par uzvarētāju un stāvēja uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Tas iedvesmo un ir labs stimuls mazajiem nodarboties ar fizkultūru.

 

Gatavojas Olimpiskajām spēlēm"Kad es mācījos, šādi pasākumi nenotika. Es ceru, ka tas visiem jauniešiem radīs sportisku, veselīgu un izturīgu garu ne tikai sportā, bet arī dzīvē," pasākuma atklāšanā pauda olimpiskais vēstnesis Valkā pazīstamais riteņbraucējs Gatis Smukulis. Izmantojot izdevību, pazīstamajam sportistam uzdevu vairākus jautājumus. Nākamais ir Londonas Olimpisko spēļu gads. Sportists uzskata, ka Olimpiskā diena jauniešiem dod lielāku sapratni par olimpiādi.

"Tas ir pasākums priekam, nevis atzīmēm un palīdz saliedēt ikvienas skolas kolektīvu," uzskata G. Smukulis. Viņš piekrīt viedoklim, ka valstī ir jūtami mazinājusies fiziskās audzināšanas nozīme. Sportot gribētāju ir kļuvusi mazāka, taču, neraugoties uz to, veidojas dažādas jaunas komandas. Sportists šo procesu skaidro ar to, ka jauniešiem tagad ir daudz vairāk izklaides iespēju.

"Uzskatu, ka tieši šādi notikumi, kā Olimpiskā diena ir ļoti veicinoša sporta attīstībā," nešaubās G. Smukulis. Jautāts par saistību ar Valku, sportists atbild, ka būtībā viņš ir smiltenietis, taču ir dzimis Valkā un mācījies Valkas rajona sporta skolā pie trenera Jāņa Akmentiņa.

Runājot par nākamajām Olimpiskajām spēlēm Londonā, Gatis cer, ka tur nokļūs. Latvijā ir tikai divi riteņbraucēji profesonāļi, tāpēc izcīnīt vietu olimpiskajā izlasē nebūs tik viegli kā lielvalstīs. Sportists cer piedalīties individuālajā braucienā. Diemžēl veselības problēmu dēļ viņš nevarēja piedalīties šā gada pasaules čempionātā. Piedalīšanās olimpiādē ir nozīmīgākais Gata mērķis nākamajā gadā.

 

Veselā miesā vesels garsKā sacīja novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs, sporta dzīves vadītājiem un dalībniekiem gluži tāpat kā kultūras dzīves aktīvistiem ir jābūt nedaudz fanātiķiem, lai gūtu panākumus. Taču nozīmīgākais ir īstenot teicienu - veselā miesā vesels gars.

Pasākuma atklāšanas ceremonijā sporta skolas treneris Valērijs Kriviņš saistībā ar sporta skolas 55. darba gadadienu saņēma novada domes pateicību "Par ieguldīto darbu futbola popularizēšanā un jauno futbolistu meistarības izaugsmē".

Komandu dalībnieki saņēma SOK un LOK prezidentu parakstītu sertifikātu, bumbas un īpašu kausu uzvarētājiem - Valkas pamatskolai - ar uzrakstu "Nāc vingrot!". Labākie zīmētāji oktobra vidū dosies uz hokeja maču Rīgā. Novada sporta skola bija parūpējusies par īpašām medaļām uzvarētājiem.

Rezultāti pamatskolu grupāStafete 4. - 6. klašu grupā: 1. un 2. Valkas pamatskola, 3. Valgas ģimnāzija.7. - 9. klašu grupā: 1. Valgas ģimnāzija, 2. Valkas ģimnāzija, 3. Valkas pamatskola.Tautas bumbā: 1. Valkas pamatskolas III komanda, 2. Valkas pamatskolas I komanda, 3. Valkas pamatskolas II komanda.

Futbolā: 1. Valkas pamatskolas II komanda, 2. Vijciema pamatskola, 3. Valkas ģimnāzija.Šaušanā: 1. Valkas pamatskola, 2. Valkas ģimnāzija, 3. Kārķu pamatskola.Šautriņu biatlonā: 1. Valkas ģimnāzija, 2. Valkas pamatskola, 3. Ērģemes pamatskola.Sporta konkursā: 1. Ērģemes pamatskola, 2. Valkas pamatskolas I komanda, 3. Valkas ģimnāzijai.

Direktoru un viņu vietnieku sacensībās: 1. Ērģemes pamatskola, 2. Vijciema pamatskola, 3. Ozolu pamatskola.Kopvērtējumā: 1. Valkas pamatskola, 2. Valkas ģimnāzija, 3. Ērģemes pamatskola, 4. Vijciema pamatskola, 5. Kārķu pamatskola, 6. Ozolu pamatskola, 7. Valgas ģimnāzija.

Vidusskolu grupā (Valkas ģimnāzija)Stafetē: 1. 12.ac klase, 2. 11.ab klase, 3. 12.b klase.Futbolā: 1. 10.ab klase, 2. 12.b klase, 12.ac klase.Šaušanā: 1. 10.ab klase, 2. 11.ab klase, 3.12. b klase.Šautriņu biatlonā: 1. 11.ab klase, 2.12. ac klase, 3.12. b klase.Kopvērtējumā: 1. 11.ab klase, 2.12. ac klase, 3. 10.ab klase.

Sports