Godalgas - arī smilteniešiem

Gandrīz 300 sportistu 30.aprīlī Smiltenē atklāja Trek - Philips kalnu divriteņu (MTB) maratona sezonu. Sacensību pirmajā posmā godalgotas vietas ieguva arī smiltenieši.

Maratona distancē (55 kilometri) uzvarēja Dmitrijs Sorokins ("Rietumu - Delfin"; Rīga), uzrādot rezultātu 2:07:43.

No Smiltenes riteņbraucējiem augstāko vietu izcīnīja Agnis Apse ("Kaivo- Vudlande"), uzvarot V40 grupā ar rezultātu 2:17:44. Pavisam šajā grupā finišēja 33 sportisti.

"Konkurence bija, neraugoties uz to, ka viena daļa izvēlējās startēt SEB maratonā nākamajā dienā, 1. maijā," stāsta A. Apse. Trek- Philips pirmajā posmā Smiltenē startēja arī sportisti no Igaunijas, vairākās grupās izcīnot pirmo vietu.

Vēl maratona distancē godalgotas vietas ieguva trīs smiltenieši: junioru grupā (4 sportisti): 1. Kristaps Leitis ("Kaivo - Vudlande"; 2:49:49); V 50 (5) - 2. Guntis Viļums ( 2:38:25); U23 (14) 2. Toms Knostenbergs ("Trek - Philips Sport 2000"; 2:13:00).

Pusmaratona distancē (25 km) otro vietu jauniešu grupā izcīnīja smilteniete Rūta Brakovska ("4 sekundes"; 1:19:51). Šajā grupā finišēja sešas sportistes.

Atvērtajā klasē 56 sportistu konkurencē uzvarēja Guntis Šeflers no Ādažiem. Viņa rezultāts - 1:07:07. Otrajā vietā - Edijs Trijēcis no Smiltenes ar rezultātu 1:11:32.

Maratona pirmo posmu Smiltenē organizēja smilteniešu Brakovsku ģimene. Distance tāpat kā iepriekšējos gados veda pa Niedrāja ezera un Cērtenes pilskalna mežiem, un organizatori kārtējo reizi izpelnījās sportistu atzinību par tās plānojumu.