Grundzāles pamatskolas meitenes izcīna otro vietu Latvijas Skolu 72. Spartakiādē volejbolā

7. decembrī Koknesē sporta centra un skolas zālēs notika Latvijas Skolu 72. spartakiādes volejbolā pamatskolu grupā finālsacensības.

Sacensības organizēja  Latvijas Skolu sporta federācija. Sacensību mērķi un uzdevumi bija popularizēt volejbolu skolu jaunatnes vidū, pilnveidot skolu sacensību sistēmu volejbolā, veicināt vispārizglītojošajās skolās interešu  izglītības sporta programmas realizēšanu (sporta pulciņi) volejbolā, noteikt labākās Latvijas skolu komandas licencēto un nelicencēto spēlētāju komandu grupās, apmācīt un iesaistīt jaunos volejbola tiesnešus sacensību organizēšanā un tiesāšanā.

Uz sacensībām devās arī Grundzāles pamatskolas meiteņu un zēnu komandas.  Divos iepriekšējos gados bija izdevies no šīm sacensībām atgriezties ar bronzas godalgām. 2016. gadā tas izdevās zēnu komandai, bet 2017.gadā meiteņu komandai. Uz panākumiem cerējām arī šogad. Meitenēm cerības mazliet saplaka kad uzzinājām ka finālsacensībās piedalīsies 9 komandas.  Izloze lēma ka jāstartē A grupā kur bija 5 komandas. Tajā skaitā arī mājinieču  Kokneses vidusskolas komanda. Ar  viņām arī pirmā spēle. Netipiski volejbolam jāspēlē uz laiku 8 minūtes. Šajā laikā no mājiniecēm saņemam aukstu dušu un pēc nospēlētajām 8 minūtēm rezultāts ir 7:17 par labu mājiniecēm.

Nākošā spēle ar Ogres 1. vidusskolu. Šajā spēlē iet kā pa celmiem abām komandām. Daudz kļūdu servēs.  Tomēr spēle beidzas ar līdzīgu rezultātu 14:14. Saprotam, ka, lai turpinātu cīņu par godalgām vairāk punktus zaudēt nevar. Nākošajā spēlē ar 17:13 izdodas pārspēt Sventes vidusskolas komandu. Liels nopelns uzvaras kaldināšanā Hannai Gabrielai Ziemiņai, kas ar  servēm guva septiņus  punktus pēc kārtas.

Pēdējā spēle A grupā ar Siguldas Valsts ģimnāziju. Spēle līdzīga. Tomēr spēles pēdējā minūte ir veiksmīgāka grundzālietēm un uzvara ar rezultātu 17:16.

Tālāk jāspēlē ar B grupas uzvarētāju Ezeres pamatskolu. Šī spēle aizrit ar Grundzāles meiteņu pārsvaru 17:10.  Finālā vēlreiz jāspēlē ar Kokneses vidusskolu. Piedzīvojam zaudējumu 9:20. Koknese mūs pārspēj ar mūsu pašu ieroci-spēcīgām servēm. Mājās varam atgiezties ar sudraba godalgām, kas ir augstākais rezultāts kopš piedalāmies šajās sacensībās.


Jāpiebilst ka lai labāk sagatavotos šīm sacensībām divas reizes devāmies uz treniņspēlēm Apē kur spēlējām ar dažādām Apes vidusskolas komandām. Paldies Apes vidusskolas sporta skolotājai Aijai Latikai par veiksmīgo un jau ilggadīgo sadarbību!


Komandu vērtējums meitenēm:

1.vieta Kokneses vidusskola

2.vieta Grundzāles pamatskola

3.vieta Ezeres pamatskola

4.vieta Dundagas vidusskola

5.vieta Bebru pamatskola

6.vieta Sventes vidusskola

7.vieta Ogres 1. vidusskola

8.vieta Jelgavas Valsts Spīdolas ģimnāzija

9.vieta Siguldas Valsts ģimnāzija     


Grundzāles pamatskolas meiteņu komandā spēlēja: Hanna Gabriela Ziemiņa, Līna Lapiņa, Laura Nikolajeva, Monta Melne, Anete Anna Strazdiņa, Klinta Ieva Lagzdiņa, Katrīna Līva Lagzdiņa un Kristīne Vasiļjeva.


72.Spartakiāde volejbolā pamatskolu grupā komandu cīņu tabula I.līga nelicencētie spēlētāji.

72.Spartakiāde volejbolā pamatskolu grupā komandu cīņu tabula II.līga licencētās spēlētājas.

72.Spartakiāde volejbolā pamatskolu grupā komandu cīņu tabula II.līga skolu komandas, nelicencētie spēlētāji.


Sports