Grundzālieši atklājuši slēpošanas sacensību sezonu

Trešdienas vakarā ar "Nakts sprinta" sacīksti Priekuļu slēpošanas - biatlona centrā atklāja Latvijas nakts slēpošanas sacensību otro sezonu. Kuplā skaitā ieradās arī grundzālieši.

Neskatoties uz auksto laiku, Priekuļos startēja 11 Grundzāles pamatskolas jaunie slēpotāji sava skolotāja Māra Stabiņa vadībā. "Nakts sprintā" sievietes un vīrieši sacentās 16 vecuma grupās, kā arī tautas klasē.

"Par to, ka vispār šādas sacensības varēja notikt, cieņas apliecinājums pienākas visiem strādniekiem, kuri četras dienas no vietas gatavoja trasi sacensībām, neskatoties pulkstenī un neprasot rīts vai vakars," stāsta M. Stabiņš.

No 95 sacensību dalībniekiem finišēja tikai 74. Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs lepojas, ka finišēja visi grundzālieši, jo todien termometra stabiņš bija noslīdējis līdz mīnus desmit grādiem un pūta nepatīkams vējš.

Kvalifikācijas sacensībās dalībnieki devās pa vienam, ar intervāla startu 20 sekundes. Finālam kvalificējās katras grupas astoņi labākie. Distances garums bērniem līdz 14 gadu vecumam bija 700 metru, bet pārējie slēpotāji sacentās 1200 metru distancē.

"Sacensībās bija pārliecinošs Cēsu sporta skolas slēpotāju pārākums. Prieks arī par mūsējo rezultātiem, jo visi pārvarēja priekšsacīkšu barjeru un savu grupu finālslēpojumos prata izcīnīt trīs bronzas medaļas," saka grundzālietis. Tas izdevās S10 grupā Elīnai Skopānei, S14 Anetei Čamai un V12 Matīsam Slikšjānim.

Viņu rezultāti ir likumsakarīgi, jo grundzālieši visu vasaru ir cītīgi trenējušies orientēšanās sportā un katrs šogad piedalījies vairāk nekā 50 orientēšanās sacensībās. Tūlīt aiz Matīsa V12 grupā finišēja viņa skolas biedri Dāvids Bērtiņš, Toms Krumeņš, Roberts Aubēns un Ilgvars Caune. S12 grupā 6. vietā Linda Kukaine.V14 4. finišēja Niks Ramanis, bet 5. Nils Rolands Melbārdis. Mārim Stabiņam V40 grupā 6.vieta.