Grundzāliete Daniela Šakociņa debitē Latvijas sieviešu regbija izlasē

Daniela stāsta par sajūtām pirmo reizi startējot izlasē:

Tā sajūta, kad uzvelc formu ir vienreizēja. Tik ļoti ilgi gaidītais, cerību pilnais brīdis, kad esi zem vārda “IZLASE”. Jau sen bija tas mazais, klusais sapnis manā sirdī, kaut reizīti būt Latvijas izlasē un šobrīd tas ir piepildījies, lai gan nekad nebūtu domājusi, ka regbijs būs tieši tas sporta veids, kur mans sapnis tiks piepildīts. Tajā brīdi tas nav tikai joks vai arī sen lolotais un cerētais sapnis. Tas satraukuma brīdis pirms kāp uz laukuma, jo saproti, ka jāiet un jācīnās. Uzkāpjot uz laukuma pazūd visas ikdienas problēmas. Noskan svilpe un cīņa par uzvaru sākas. Tajā momentā nav nevienas citas vietas, kur es labāk atrastos, un nav vietas, kur es vislabāk justos kā tikai te. Saprotu, ka daudz vēl jāmācās un jācenšas, lai veidotu sevi labāku. Paldies komandai par cīņassparu. Zinu un ticu, ka nākamreiz mums izdosies.

Latvijas sieviešu izlase, kurā kā viena no vadošajām spelētājām spēlē arī novadniece Anete Skrastiņa, tiek pie ceturtās vietas Eiropas čempionāta “Conference” divīzijā.

Dāmu izlase Zagrebā sacentās trešajā spēcīgākajā divīzijā, kurai dots "Conference" vārds.  Dāmas pirmos divus mačus aizvadīja labi - ar 27:5 tika salauzta ļoti labi pazīstamās Lietuvas pretestība un ar 43:0 sagrauta Slovākija. Tomēr noslēdzošajā cīņā Latvijas regbistes parādīja ne tik labu sniegumu un ar 0:29 kapitulēja Dānijai, kas tika uzskatīta par galveno favorīti.

Svētdien ceturtdaļfinālā tika uzveikta Horvātija un pusfinālā vajadzēja spēlēt pret Moldovu, tomēr šajā cīņā tika ciesta neveiksme ar 0:15 (0:0).

Tas nozīmēja, ka Latvijai jāaizvada spēle par trešo vietu, kurā pretim stājās Austrija, kas arī pērn izkrita no “Trophy” grupas. Spēles ievadā Austrija izvirzījās vadībā, tomēr Līga Svetlova panāca izlīdzinājumu, bet puslaika beigu daļā, kad Austrija bija uz divām minūtēm palikusi mazākumā, bumbu pretinieku ieskaites zonā  ienesa Daniela Šakociņa, kas jau deva vadību ar 10:5. Turpinājumā kādu laiku laukumā risinājās regbijs-6, jo Latvijas izlasē pie dzeltenās kartītes tika Poļina Čigaka, bet spēlēšanu nepilnos sastāvos labāk izmantoja austrietes un līdz ar puslaika beigu signālu panāca 10:10.

Otrajā puslaikā vienīgo piezemējumu ienesa Austrija, bet Čigaka pamanījās tikt pie otrās dzeltenās kartītes un tika noraidīta no laukuma, līdz ar to Latvijai visu atlikušo maču bija jāpavada mazākumā. Kaut pēdējās bumbas izspēlē Latvija ilgāku laiku kontrolēja bumbu, izcelties tā arī neizdevās un tika ciests zaudējums. Jāpiebilst ka spēle tika aizvadīta +30 grādu karstumā.

Pēcāk finālā Moldova salīdzinoši negaidīti ar 26:12 uzvarēja Dāniju. Šīs abas izlases nākamgad spēlēs “Trophy” divīzijā, bet Moldova ieguva vēl vienu milzīgu bonusu – iespēju pēc mēneša Kazaņā piedalīties Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.


Sports