Grundzālietis pretendē uz „Gada sporta skolotāja” titulu

Pagājušajā nedēļā kļuva zināmi Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā konkursa „Gada sporta skolotājs" otrās kārtas uzvarētāji. Sešu labāko vidū ir Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs Māris Stabiņš.

 

Grundzālietis par konkursu uzzinājis, ielūkojoties portāla www.ziemellatvija .lv sadaļā „Sports". Pēc tam nolēmis piedalīties. Aizsūtījis konkursa organizatoriem pieteikumu un savas profesionālās darbības dzīves gājumu.

Vērtēšanas komisija, kurā bija dažādi eksperti, Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji nolēma, ka otrās kārtas dalībnieki būs vairāki sporta skolotāji: M. Stabiņš (Grundzāles pamatskola), Genādijs Buzoverovs (Saldus sākumskola), Aira Kurtiņa (Krimuldas vidusskola), Jānis Leitis (Jelgavas Valsts ģimnāzija), Maija Priedīte (Valmieras Valsts ģimnāzija) un Antra Šverna (Rīgas 41. vidusskola). Viņi visi rīt, 25. novembrī, cīnīsies par galveno titulu un dažādām balvām.

 

Vadīs sporta stundu Rīgā„Gribēju piedalīties konkursā, jo sports ir mans aicinājums. Esmu strādājis Valkas sporta skolā, Grundzāles pamatskolā par skolotāju strādāju vairāk nekā divdesmit gadu. Pagastā darbojos arī kā sporta metodiķis. Galvenais man ir piedalīšanās process, netiecos pēc uzvaras. Kaut gan jau tagad jūtos kā uzvarētājs," teic M. Stabiņš.

Pirms pēdējās konkursa kārtas grundzālieti pārņēmis neliels, bet patīkams uztraukums. Nezinu, kā man veiksies ar stundas vadīšanu Rīgas 85. vidusskolā. Bet vadīt sporta stundu kādā no Rīgas skolām ir svētki. Tur sporta zāle ir krietni lielāka nekā mūsējā," stāsta Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs.

Uz jautājumu, kādam īsti jābūt gada sporta skolotājam, M. Stabiņš atbild: „Jādara viss, lai skolēni uz stundu nāktu ar prieku, maz slimotu. Pie mums tā ir. Mēģinu ieinteresēt skolēnus ar rotaļām, stafetēm, sacensībām. Vēl skolotājam ir jābūt tādam, lai viņš bērniem vienmēr būtu pieejams. Mūs satuvina nometnes un došanās uz sacensībām."

 

Skolā novērtē atzinīgiGrundzāles pamatskolas direktore Valda Elstiņa uzskata, ka sporta skolotājs ir sava darba fanātiķis un entuziasts. „Māris prot ieinteresēt bērnus par sportu, sporta spēlēm. Skolēni labprāt piedalās sporta stundās, jo skolotājs spēj aizraut, viņš ir saprotošs un labestīgs arī pret tiem, kuriem tik labi neveicas," tā M. Stabiņu raksturo direktore.

Māris esot tas, kurš skolā bieži organizē sporta sacensības, kā arī iesaista skolēnus ārpusskolas pasākumos. Piemēram, ziemā par tradīciju kļuvuši braucieni uz Igauniju - Hānjas distanču slēpošanas trasi, bet vasarā ar audzēkņiem piedalās orientēšanās sacensībās.

 

 „Skolotājs savu darbu pilda mērķtiecīgi un pamatīgi. Apliecinājums tam ir regulāri izcīnītās godalgotās vietas basketbolā, vieglatlētikā, tautas bumbā un citos sporta veidos. Vairākus gadus pēc kārtas Grundzāles pamatskola tika nominēta par sportiskāko skolu Valkas rajonā, grupā ar skolēnu skaitu no simts līdz divsimts," tā V. Elstiņa.

Īpaši sasniegumi grundzāliešiem ir orientēšanās sportā. Arī tas lielākoties ir pateicoties Mārim, kurš jau izsenis ir orientēšanās sporta entuziasts. Grundzāles orientieristi ar panākumiem startē ne tikai Smiltenes novadā un valstī, bet arī pasaulē.

M. Stabiņa audzēkņi ir pārliecināti, ka viņš ir īstais cilvēks, kurš ir pelnījis, lai viņu atzītu par gada sporta skolotāju valstī. „Vislabākais, visforšākais, jautrākais skolotājs skolā. Inteliģents, izpalīdzīgs, ar savu humoru, ļoti labs cilvēks," tādu M. Stabiņu saskata viņa audzēkņi.

Sports