Gūst pieredzi cīņās pret pieaugušajiem

Valkas novada sporta skolas florbola komanda, kurā lielākoties bija U-16 vecuma puiši, piedalījās turnīrā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Pavisam sacentās četras komandas - divas pašmāju, tostarp arī Lietuvas čempionvienība, Minskas izlases vienība no Baltkrievijas un Valkas jaunieši.

Kā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja treneris Ilvars Rullis, uz turnīru aizbrauca tikai septiņi spēlētāji, turklāt visas pārējās bija vīriešu vienības. "Visās spēlēs pirmo periodu nospēlējām atzīstami, taču jauniešiem pietrūka spēka līdzvērtīgi aizvadīt cīņas līdz beigām.

Pēc turnīra citu komandu treneri mūs uzslavēja un sacīja, ka, ja komandā būtu vismaz divas maiņas, tad diezin vai būtu palikuši pēdējā vietā," stāsta I. Rullis. Pēdējā spēle pret lietuviešiem par 3. vietu beidzās ar rezultātu 2:1 mājinieku labā. Puiši cīnījās godam, taču šoreiz pietrūka veiksmes.

Treneris uzskata, ka šis turnīrs jauniešiem bija laba skola un puiši beidzamajā spēlē sajuta, ka var līdzvērtīgi cīnīties arī ar pieaugušajiem. Tas dod rūdījumu. Spēlētāji ar šo ceļojumu ir visnotaļ apmierināti. Viņiem patika pastaiga pa vecpilsētu. I. Rullis sniedza interviju televīzijas sporta kanālam un tā arī pateica, ka nākamgad valcēnieši Viļņā ieradīsies, lai uzvarētu.

Florbolisti treniņus turpina arī vasarā pilsētas stadionā. Jūlijā paredzēts uzsākt cīņas vairākās kārtās, kur katrā komandā būs trīs spēlētāji, bet minivārtos vārtsarga nebūs. Tas ir pazīstams florbola formāts. Pirmā kārta notiks 8. vai 9. jūlijā.

Sports