Hokejs: Nozīmīgas ir visas spēlēs 1

Jau rakstījām, ka Valkas rajona hokejistiem sākusies aktīva sezona. Spraigas spēles norisinās Vidzemes atklātajā čempionātā hokejā. Divas Smiltenes komandas vairākus gadus piedalās arī Neatkarīgajā amatieru hokeja līgā.

 

Hokeja komanda "Smiltenes Vanagi" paralēli Vidzemes atklātajam čempionātam hokejā (VAČH) uzsākuši savu ceturto sezonu Neatkarīgajā amatieru hokeja līgā (NAHL), bet "HK Smiltene" otro sezonu. Spēles norisinās Rīgā, Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā un pretinieku "mājās".

 

Savas pirmās spēles 1. un 2. līgā 2008./2009. gada sezonā aizvadījušas abas Smiltenes hokeja komandas. Piedzīvots gan pirmais zaudējums, gan neizšķirts.

 

"Smiltenes Vanagu" treneris Ilgvars Plētiens stāsta, ka spēles VAČH un NAHL ir jāuztver vienlīdz nopietni. "Amatieru līgā spēlējam, lai astoņus mēnešus garā hokeja sezona būtu piepildītāka. Kopā spēles sanāk vidēji divas reizes nedēļā, tamdēļ izpaliek treniņi. Uz tiem jau tāpat nevar savākt visus spēlētājus, katram taču ir arī citas darīšanas. Uz spēlēm gan visi sakoncentrējas," atklāj I. Plētiens.

 

Spēlējot abās vietās, konkurentu netrūkstot. I. Plētiens gan uzsver, ka jebkurus pretiniekus jāuztver nopietni un jāspēlē ar pilnu atdevi. Šosezon smilteniešiem dažādu iemeslu dēļ nav nācies uzvarēt nevienu spēli.

 

 

Pirmajā sezonas spēlē "Smiltenes Vanagi", spēlējot pret "Latvijas Gāzi", ieguva neizšķirts, rezultāts 2:2. Savukārt 11. oktobra spēlē pret "Parex banku", "Smiltenes Vanagi" zaudēja. Rezultāts 3:1. Komandas treneris atzīst, ka zaudējums ir pašu vainas dēļ, jo iepriekš aizvadīta laba spēle VAČH.

 

 

"Šogad vairāk tendējamies uz NAHL spēlēm, jo gribam izcīnīt augstāko vietu nekā pērn. Tur ir labs līmenis priekš hokeja, arī spēles notiek regulārāk. Citreiz Vidzemes čempionātā jāspēlē reizi divās nedēļās," saka "HK Smiltene" kontaktpersona Jānis Lauris.

 

Viņš apgalvo, ka var sevi uzturēt labā formā un paaugstināt spēlētāju meistarību, jo sezonā aizvadot aptuveni 50 spēļu un līdztekus apmeklējot treniņus. NAHL "HK Smiltene" spēlē arī no 2. līgas komandas "HSK/Agrosmiltene". "Mums ir izveidojies tāds savs kodols," piebilst J. Lauris.

 

Oktobra sākumā "HK Smiltene" spēlē pret "Parex banka" piedzīvoja zaudējumu, rezultāts 0:2. Nākamās spēles smilteniešiem NAHL jau šīs nedēļas nogalē.

Komentāri 1

Sports