Hokejs: Vijciemā hokejs allaž ir bijis cieņā

Vijciema pamatskolas skolēni Māris Šaicāns un Klāvs Bošs nu jau gandrīz trīs gadus trenējas Valmieras hokeja klubā un šopavasar piedalījās starptautiskos turnīros Vojenā (Dānijā pavisam netālu no Vācijas robežas) un Narvā (Igaunija).

 

Abi bija draudzības turnīri. Dānijā šajā vecuma grupā sacentās astoņas komandas. Valmierieši izcīnīja ceturto vietu, zaudējot Vācijai, Zviedrijai un mājiniekiem. Arī ceturtās vietas ieguvēji saņēma kausu, diplomu un piemiņas medaļas. Hokejisti tur pavadīja gandrīz nedēļu

 

Savukārt Narvā tik labi neveicās un sešu komandu konkurencē palika pēdējā vietā. "Pēc Vojenas nepaspējām atgūties, kājas nepavisam neklausīja, tāpēc bija ļoti grūti," atceras Māris. Pretinieki bijuši spēcīgi, jo īpaši krievi no Sanktpēterburgas. Arī tallinieši labi spēlēja, bet uzvarēja mājinieki. Sāpīgākais zaudējums valmieriešiem bija ar rezultātu 1:6.

 

Māris šīs spēles pamatus apgūst kopš sešu gadu vecuma, un pašreizējā komandā viņš spēlē aizsardzībā. Klāvs spēlē uzbrukumā. Valmieras klubā treniņi notiek piecas reizes nedēļā. Tiesa, puiši atzīstas, ka tos nespējot apmeklēt simtprocentīgi.

 

Komandā abi uzņemti labi, un nav jau brīnums - Vijciemā hokejs allaž ir bijis cieņā. Sākotnēji uz treniņiem braukuši četratā, taču divi nav izturējuši. Jaunākajā grupā Valmierā pašlaik trenējas arī Kristiāns Kalniņš. Jautāti, vai abi neaizraujas arī ar kādiem citiem sporta veidiem, puiši atbildēja noliedzoši. Ja nu vienīgi vasarā uzspēlē futbolu, paskrien un brauc ar velosipēdu kā jau visi zēni.

 

Hokeja inventārs katram jāgādā pašam. Bez vecāku atbalsta tas nebūtu iespējams. Puišus trenē Jānis Lauris, Matīss Megnis un Andris Brīvulis.

Sports