Iedzīvotājiem jābrīdina ceļinieki? 10

Ceļu būvētāji pārmet Silvas iedzīvotājiem un pašvaldībai, ka nav brīdināti par zem ceļa esošo veco siltumtrasi. Rezultātā jaunajā, ilgi gaidītajā asfaltā jau redzama bedre.

Ceļu būvētāji gaida neizbraucamo

defektu, bet iedzīvotāji - kurš pirmais ielūzīs

 

Silvas iedzīvotājiem jauno asfaltu solīja ilgi. Nemitīgā mašīnas bojāšana bija apnikusi, arī blakus esošais zālājs izbraukāts. 6. maijā uzklāja jaunu asfaltu, taču tagad, pēc nepilna mēneša, tajā ir bedre.

 

"Ziemeļlatvija" novēroja, ka, klājot asfaltu, ceļa tehnika iebruka siltumtrasē. Atbildīgie AS "8 CBR" darbinieki, izvilkuši tehniku, labu brīdi vēroja notikuma vietu un tad, labojot notikušo, virs siltumtrases sabēra šķembas.

 

Launkalnes pagasta pašvaldības priekšsēdētājs Māris Lazdiņš stāsta, ka ir informēts par bedri, kā arī par to, kā tā radusies. "Viss būs kārtībā, jo pieņemšanas un nodošanas aktā fiksētas visas garantijas. AS "8 CBR" darbinieki ir lietas kursā par bedri un drīzumā sola problēmu novērst," mierinos iedzīvotājus, saka M. Lazdiņš.

 

 

"Problēmas radās, jo neviens nebrīdināja, ka tur atrodas veca siltumtrase ar tranšejām, par kuras demontēšanu, pēc manām domām, ir atbildīga pašvaldība. Mēs par saviem līdzekļiem piebērām šķembas 10 metru garumā, un tas ir tikai loģiski, ka tagad pamats sēžas un asfalts brūk iekšā," notikušo komentē AS "8 CBR" būvdarbu vadītājs Dainis Sausais.

 

Viņš uzskata, ka vainojami arī Silvas iedzīvotāji, jo tie nebrīdināja par vecās siltumtrases esamību. Būvdarbu vadītājs stāsta, ka brīdināts tikai pēc tehnikas iebrukšanas, kad ieradusies 3a mājas vecākā, informējusi viņu un paziņojusi, ka ar smagajām mašīnām iebraukt aizliegts, taču bez tādas tehnikas asfaltu uzklāt nav iespējams.

 

D. Sausais uzsver, ka AS "8 CBR" ar Launkalnes pagasta pašvaldību ir vienošanās - tiklīdz būs neizbraucams defekts, ceļu salabos un darīs visu, kas nepieciešams ceļa labiekārtošanai. Viņš piebilst: "Tā ir nepateicība no iedzīvotājiem, jo viņi varēja atnākt un pabrīdināt. Pagasta vecis varbūt nebija informēts, bet viņi visi zināja, vismaz māju vecākie noteikti."

 

 

Būvdarbu vadītājs uzsver, ka vecā siltumtrase ir gandrīz visa jaunā asfalta garumā un uzņēmuma tehnika ielūza kritiskajā vietā. Viņš pieļauj, ja kāds izbrauks pa šo ceļu ar kokvedēju, tad tas var salūst pilnībā.

 

„Vienmēr jāatrod vainīgais! Pirms ceļa remontdarbu sākšanas aizgāju un norādīju vietu, kur jau senāk iebruka ceļa tehnika. No tā vajadzēja secināt, ka jābūt uzmanīgiem ar smago tehniku, iespējams, ceļš iebruks arī citviet," stāsta 3a mājas pārvaldniece Biruta Matisone. Viņa uzsver, ja ceļš tuvākajā laikā netiks salabots, tad kāda smagāka mašīna, piemēram, regulāri braucošais ZAAO, iebruks siltumtrasē.

 

Ciemata iedzīvotāji ir pārsteigti par nekvalitatīvo remontu, tādēļ tuvākajā laikā cer sagaidīt bedres salabošanu. Ja siltumtrasē iegruva ceļa rullis, tad pastāv iespēja, ka iebruks arī automašīna.

Komentāri 10

tautietis

Sasēdīsies aizbērtā bedre un pēc laika varēs klāt jaunu segumu. Tāpat dara ar autoceļiem. Itkā viss loģiski.

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 18:41

arī tautietis

ceļiniekiem maksā par asfalta uzklāšanu, nevis par siltumtrases labošanu, ja neviens cits netaisās labot bedri, un ceļiniekiem ir izpildes grafiks, tā vairs nav ceļinieku problēma, bet gan pasūtītāja

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 21:48

tankists

Nu gan atradāt adatu siena kaudzē!!! Labi, ka siens nenodega! Tas ievadam!
Pirmkārt neiebruka veltnis, kā rakstīts rakstā, lai reportieris, ja tik liels un varens, ka var "noreklamēt" tik labu uzņēmumu kā "astotie"... Ja nav , ko rakstīt, tad lai neraksta, tā karjeru neveido citus apmelojot utt. Labāk apskatat kādi jumtiņi tām mājām pie ieejas, kas tūlīt sabruks un nemaz nebalstās uz tām trubām, ka drīzāk nelaime var notikt tur! Lai papēta..... Un , ja jau tik slikti liek to asfaltu,meklē, lai citus, kādu mazu firmiņu, kura uztaisītu tā, ka būtu nevien viena maza bedrīte!

pirms 13 gadiem, 2008.06.06 21:17

tautiete

Silvas iedzīvotāji ir dzīvojuši mēslos, lai turpina tālāk, uz veciem, sapuvušiem pamatiem jaunu pils nav iespējams uzbūvēt.Ieteikums: uzlikt uz ceļa ierobežojuma zīmi, braukt drīkst tikai ar zirgiem, ēzeļiem un riteņiem un viss būs ok!!! Pirms remonta jādomā ar galvu, ko var darīt un ko nē, a nevis apvainot citus, kuri viņu labā strādā!!!

pirms 13 gadiem, 2008.06.06 21:57

Silveenietis

8cbr noteikti ir "labs" uzņēmus tikai žēl ka viņu uzlietajam asfaltam vienmēr 2nedēļu laikā parādās bedres.Jo večiem nav citas domas kā ierīt šņabi.Bet tā jau ir ka ceļu būves firmā strādā vīri ar 9 klašu izglītību un tehnika ir no aizvēstures. tautiete ja tu dzīvo mēslos tas nonozīmē ka citi arī:)

pirms 13 gadiem, 2008.06.06 23:54

silvēnietis 2

khmm Tautiete-ja nu Tu dzīvo mēslos-tad nevajag teikt,ka citi dzīvo mēslos :) Silva nu nav nekāda mēslu bedre ;)
Un runājot par asfaltu-vienmēr viņš ir sabojāts pēc kāda brīža,pilnīgi visās vietās...arī pie Brāļu kapiem,kad uzlēja jauno aasfaltu pēc divām nedēļām jau parādījās 5as bedres,kuras aizlēja atkal un viņas atkal; parādījās...
tad manuprāt tur nav vainojami ne strādnieki ne tehnika,bet gan pats jaunais asfalts-jo tas nav asfalts...kāpēc uz vecā asfalta lējuma nerodas tādas bedres kā uz jaunā???

pirms 13 gadiem, 2008.06.07 10:05

tankists

ja nesaproti neko no asfalta, tad ar nemuldi!!! Lai labi stāvētu asfalts pirmkārt ir jābūt apakšā labam pamatam! Tehnikas vainas tur vispār nav, jo nestrādā ar pagājušā gadsimta tehniku vairs! Un veči ar nav nekādi dunduki!!!

pirms 13 gadiem, 2008.06.07 23:32

Silveenietis

tankist aizver rīkli 8cbr ir tik zemu cik vien var būt!pareizi jau tu saki ka duraki nesaprot neko no asfalta likšanas tad tew ir pareiza doma...un man ir tāda aizdoma ka tu pats esi no 8cbr..tāpēc tu tos dzērājus tā aizstāvi..un pa tehniku nevajag muldēt vīriem nav jaunākas pa 2000. gadu.tādēļ jau ir pusdienlaiks jāguļ no vieniem līdz četriem.un no četriem jāsāk dzert šņabis...

pirms 13 gadiem, 2008.06.08 01:49

tankists

Ar Muļķiem nav jēgas strīdēties, un vispār par rīkli var nākties atbildēt!!! Nevajag te baigo ĒRGLI tēlot, jo zvirbulis mazs un slims vien esi!!! Protams par sevi, Gudrākie piekāpjas un viss cauri!!!

pirms 13 gadiem, 2008.06.16 18:27

Silvēnietis 2

Tankist-ir mums te viens Ērglis Silvā jā,bet silvēnietis nav tas Ērglis tāpēc nenoņem citam kļičku :D

pirms 13 gadiem, 2008.06.19 23:31

Sports