Iemāci arī vecmāmiņu orientēties!

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros no 24. līdz 30. septembrim aicinām ikvienu uz bezmaksas orientēšanās apmācībām, kas nedēļas laikā norisināsies astoņās Latvijas vietās.

Uz bemaksas orientēšanās apmācībām tiek aicināti visi - gan lieli, gan mazi, bērni ar vecākiem un vecvecākiem. Orientēšanās sports ir veselīga nodarbošanās visa mūža garumā un piemērota jebkura vecuma cilvēkiem, tāpēc nekad nav par vēlu sākt!

Projekta ietvaros apmācības norisināsies astoņās Latvijas vietās - Rīgā, Rēzeknē, Talsos, Saulkrastos, Daugavpilī, Siguldā, Valmierā un Smiltenē.

Katrā norises vietā tiks apmācītas trīs grupas. Apmācības laikā dalībnieki iepazīsies ar kartes apzīmējumiem, kontrolpunktu atrašanas pamatprincipiem, pārvietošanās ātruma izvēli atbilstoši prasmēm un fiziskajai sagatavotībai, kompasa lietošanu. Pēc apmācības dalībnieki patstāvīgi veiks vienkāršu distanci, pielietojot praksē iegūtās zināšanas. Atzīmēšanās kontrolpunktos izmantojot speciālu atzīmēšanās sistēmu SI-Card, kas finišējot ļauj saņemt izdrukātu rezultātu lapiņu ar distancē pavadīto laiku. Būs pieejami konsultanti, kas atbildēs uz jautājumiem, kā arī dalībnieki saņems informatīvos materiālus par orientēšanos un par tuvākā orientēšanās kluba plānotajām aktivitātēm.

Visi pasākuma dalībnieki saņems veselīgas balvas, kuras varēs izvēlēties paši, piedaloties izglītojošā viktorīnā par augļu un dārzeņu ogļhidrātu, šķiedrvielu, vitamīnu u.c. sastāvu.

Pasākuma programma:

1. Dalībnieku teorētiskā un praktiskā apmācība (30-35 minūtes);

2. Patstāvīga distances veikšana (15 līdz 20 minūtes, aptuveni 1,5 kilometri);

3. Konsultācija par veikto distanci, rezultāti, aicinājums piedalīties kluba seriālā (5 līdz 10 minūtes);

4. Apbalvošana/veselīgs uzturs (5 minūtes)

20180918-1502-omes-ol-1-0001-mazs.jpg


Sports