Iepazīst Ukrainas jauno futbolistu spēli

Meklējot kontaktus ar citu valstu futbolistiem, Valkas jauno futbolistu trenerim Valērijam Kriviņam izdevās nodibināt sakarus ar Drogobičas pilsētas komandu Ukrainā. Uz nelielu turnīru uzaicināja gan Smiltenes, gan Valkas sporta skolas komandu.

Pavisam turnīrā piedalījās astoņas komandas. Sešas no tām pārstāvēja Ļvovas apgabalu. "Spēles bija spraigas un par to liecina līdzvērtīgie rezultāti," komentē V. Kriviņš.

Turnīrā pārliecinoši uzvarēja smiltenieši, apspēlējot visus pretiniekus. Komandas treneris Andis Rozītis uzskata, ka puiši nospēlējuši dažādā līmenī. Bijis grūti pierast, ka Ukrainā laukumā ir par vienu spēlētāju vairāk nekā Latvijā.

"Negaidījām, ka mums izdosies uzvarēt, jo Ukraina salīdzinot ar Latviju ir futbola lielvalsts un tradīcijām bagātu vēsturi," stāsta A. Rozītis. Viņš uzskata, ka uzvara ir simtprocentīgs puišu nopelns, jo finālā vēl 12 minūtes pirms spēles beigām smiltenieši zaudēja ar 0:2.

Tomēr zēni parādīja īstu vīru raksturu, un līdz spēles beigām rezultātu izlīdzināja. Pēcspēles soda sitienos meistarīgāki un veiksmīgāki bija Smiltenes futbolisti.

Valcēniešiem tik labi neveicās. Turnīram beidzoties, komanda palika sestajā vietā. Treneris uzskata, ka puikas cīnījās varonīgi, taču šoreiz veiksme nebija Valkas jauno futbolistu pusē.

Valcēniešu komanda bija pastiprināta ar trijiem puišiem no Ogres. Turnīrā piedalījās 1997. gadā dzimuši un jaunāki zēni. Treneris ir gandarīts par puišu izturību un pateicīgs viņu vecākiem par bērnu atbalstu.

Kopumā ar braucienu treneris ir apmierināts, jo izdevies nodibināt jaunas pazīšanās un kontaktus. Iespējams, ka Ukrainas komandas izdosies "atvilināt" uz Latviju un Valku.

Valkas sporta skolas futbolisti pašlaik atpūšas, taču jau jūlija beigās sāksies jaunās sezonas sacensības - Latvijas jaunatnes līgas mači un Vidzemes čempionāts.

Sports