Iesāka ar sudraba medaļām un nobeidza ar zelta 8

Visplašāk no Valkas rajona Latvijas olimpiādē bija pārstāvēti riteņbraucēji (17) un vieglatlēti (12). Kopvērtējumā 33 komandu konkurencē Valkas rajons ieguva 19. vietu.

 

"Vienmēr var labāk, taču uzskatu, ka kopumā esam nostartējuši ļoti labi," vērtē rajona sporta dzīves vadītāja Mudīte Gerke. Mazo Valkas rajonu nevar salīdzināt ar stiprajām Rīgas un Ventspils pilsētas komandām. Piemēram, Krāslavas un Ventspils rajona komanda neizcīnīja nevienu medaļu.

 

Pirmās medaļas Valkas rajona komandai sarūpēja riteņbraucējs Gatis Smukulis. Sudrabu viņš nopelnīja 140 kilometru distancē šosejā (3:01,15). Uzvarētājam Maksimam Nikolajenko no Ventspils rezultāts ir tieši tāds pats. Tiesneši ņēma palīgā fotofinišu. 25 kilometru individuālajā braukšanā Gatim arī otrā vieta. Uzvarēja Raivis Belohvoščiks no Ventspils.

 

 

Nākamo medaļu saņēma Liene Puriņa 100 metru skrējienā. Viņa kādu brīdi bija pārtraukusi trenēties, un to atsāka tikai februārī. Liene savulaik mācījās Bilskas pamatskolā, trenējās pie Guntara Marksa Smiltenē, pēc tam Murjāņu sporta skolā un nu jau beigta augstskola. 10000 metros tradīciju par sudraba medaļām noslēdza Raivis Zaķis.

 

 

Viņš kādreiz trenējās Valkas rajona sporta skolā pie trenera Leona Peļņas, pēc tam iestājās Sporta akadēmijā, bet pašlaik viņš turpina trenēties Īrijā. Diemžēl 5000 metru skrējienā viņš palika ceturtais un saņēma diplomu. Olimpiādē ar medaļām apbalvo pirmo trīs vietu ieguvējus, bet nākamie trīs no olimpiskā sešnieka saņem diplomu.

 

Pēdējie sacensības beidza pludmales volejbolisti. Valkas rajona krāsas aizstāvēja Austris Štāls un Jānis Grīnbergs finālā viņi cīnījās pret brāļiem Šmēdiņiem. "Tā bija sīva cīņa - punkts punktā," komentē M. Gerke. Puiši lauza pārējo medaļnieku iedibināto tradīciju un saņēma zelta godalgas. Volejbola eksperti masu medijos izteicās, ka daudziem tas bijis negaidīts rezultāts.

 

Piekto vietu diska mešanā izcīnīja Madara Dzalbe. Viņa ir G. Marksa audzēkne, bet pašlaik studē un trenējas ASV. Piekto vietu riteņbraukšanā individuālajā braucienā 15 kilometros izcīnīja Sandra Aleksējeva. M. Gerke priecājas, ka šajās sacensībās varēja startēt tie jaunieši, kuri trenējas sporta skolā.

 

 

G. Markss rajona komandas komplektēšanā devis lielu ieguldījumu. Viņš bija atbildīgs par riteņbraukšanu un palīdzēja izveidot vieglatlētu komandu. Piekto vietu šķēpa mešanā ieguva Līne Mūze. Diemžēl organizatoru vainas dēļ, iespējams pie panākuma netika Una Kalnīte. Viņai šķēpā sestā vieta. Una bija pieteikta arī lodes grūšanā, taču abas šīs disciplīnas notika vienlaikus, kaut gan bija plānotas dažādos laikos.

 

 

Tik liela mēroga sacensībās tas nav pieļaujami. "Viennozīmīgi, ka šis ir lielākais sporta pasākums valstī. Dažbrīd tiesāšana bija paviršāka nekā sporta skolu mačos Rīgā. Protams, tiesnešiem bija liels darba apjoms, bet tas viņus neatbrīvo no noteikto pienākumu pildīšanas," pārliecināts G. Markss. Viņš uzskata, ka komanda nostartēja savu spēju robežās un pat labāk nekā cerēts.

 

 

Viņš ir gandarīts par L. Puriņas un Raivja Zaķa panākumu. Ja Raivim starp abām distancēm būtu viena brīva diena, viņš reāli varēja kandidēt uz medaļu arī 5000 metros. Treneris akcentē, ka G. Smukuļa medaļas kaldināšanā ir nopelni Ingusam Eisleram un Jānim Rezinam. Viņi darīja visu, lai "Rietumu bankas" braucēji nepanāktu Gati. Viņš cīnījās par iespēju braukt Pekinā.

 

Diemžēl vieglatlēts smiltenietis Gatis Spunde šoreiz aizstāvēja Ventspils godu un izcīnīja medaļas 400 metru barjerskrējienā un stafetē.

Komentāri 8

""Varpa"" vecis

Spunde labs.....
Ta var rikoties tikai Smiltenietis....
Tadi nu jus esat.
Kko sitadu Spunde ari ir izdarijis ieprieks.Paris gadus atpakal lauku sporta speles Sigulda vispar neskreja,jo redz ""talantam"" celins nesot labs.

pirms 13 gadiem, 2008.06.18 09:51

beka

ja tu īsti nezini kāpēc gan tas spunde bij tik labs tad nemuldi!Mūsu rajonam par labiem sportistiem nospļauties,bet redz,kad pats sportists sameklēsev labākus sponsorus,tad redz slikts!Gatis ir un būs Smiltenietis un mēs viņam par to piedodam!

pirms 13 gadiem, 2008.06.19 12:08

pļāvējs

Te jau tā atšķirība: ja Olimpiādē startētu Smiltenes komanda, tad Gatis būtu tajā, bet kad tas rajons jāvelk līdzi, kuram par visu svarīgāki ir šahisti, tad sanāk kā sanācis. Arī tagad taču visas medaļas Olimiādē izcīnīja smiltenieši. mēs tādus vārpiešus pļaujam.

pirms 13 gadiem, 2008.06.19 15:16

p.s.

Nu par ritenbraukšanu gan sarakstīts fufels,Gača ko varēja to arī viens izdarīja, baigie palīdzētāji atradušies Ko tad neviens MTB nefinišeja,visi šosejnieki palikuši ? Te nu valdīja dažu funkcionāru godkāre, nevis skaidrais saprāts. Protams kaut kāds Melderis ( pirmo reiz dzirdu ka viņs nāk no Valkas raj.)nopelnījis vietu komandā, bet nemaz nestartē( laikam lai būtu kādu Ls ko norakstīt :). Vecais R. pēkšņi nu baigais šosejnieks lai aizstāvētos no RB:). Saramotins( otrs kandidāts uz olimpiādi) skaidri gaiši pateica ka ziedo šo gonku lai uzvarētu MTB, takā nekāda cīna par olimpiādi šeit nebija, nevajag te stāstīt pasakas. Bet plusiņi jau visiem jāpelna un jātēlo gudrie visās jomās, lai veicas....

pirms 13 gadiem, 2008.06.19 17:56

Andris

p.s.- laikam visu mūžu mucā audzis un pa spundi barots. Valcēnietis Romāns Melderis ir Latvijas rekordists Ironman Triatlonā. Starp citu 180km distanci /pēc 1500m peldēšanas/ viņš veica ar vidējo ātrumu 42,5km/h. Būtu Romka pielaists pie starta, būtu medaļa. Bet p.s. iesaku vairāk trenēties un sekot notikumiem sportā.

pirms 13 gadiem, 2008.06.21 20:00

p.s.

ja Romka kur saoz naudas smaržu tā ir klāt :), te vins ir Dynatekā, te ZZK , te velns zin kur. Ko ta šo nepielaida, pārķeris pulverīšus vai kā ? lidz medaļam viņam vel augt un augt..

pirms 13 gadiem, 2008.06.24 21:05

andris

Es kaut kā neatminos, ka Romāns Melderis riteņbraukšanā pēdējos gados būtu pārstāvējis Valku vai Valkas rajonu. Lielākajos mačos iepriekš brauca pie ZZK, šogad pārcēlies uz Dynatek. Līdz medaļām gan viņam patālu, labākajā gadījumā Latvijā iebrauktu desmitniekā. Tas pats attiecas uz tēvu un dēlu Reziniem. Neapšaubāmi spēcīgi braucēji, bet savu piederību Smiltenei nekad nav akcentējuši, par Valkas rajonu nemaz nerunājot. Ir pabijuši teju pusē Latvijas amatieru komandās, bet Smiltenes nometnē nekad nav vēlējušies braukt.
Te pienāk Latvijas Olimpiāde un padod kungiem lielo karoti. Gatis Smukulis, kas starp citu vienmēr ir bijis Smiltenes patriots, savas medaļas šosejā būtu savācis arī vienatnē, jo šobrīd ir viens no diviem spēcīgākajiem Latvijas šosejniekiem (otrs ir Aleksejs Saramotins. Raivis Belohvoščiks neskaitās, jo spēcīgi braukt var tikai individuālo gonku). Ventspilī MTB disciplīnā uz starta no Valkas rajona izgāja TIKAI Ingus Eislers. Pēc trim apļiem izstājās. Izstāšanās iemeslus neminēšu, jo nezinu. Vienīgi retoriski jāvaicā, kur tad tanī dienā bija Valkas rajona komandas dalībnieki un īstenie rajonam piedrīgie Romāns Melderis un Rezinu famīlija?

pirms 13 gadiem, 2008.06.25 12:01

Andris

Paskatījos Kandavas MTB sacensību rezultātus un tā arī nesapratu, par ko te daži ir apvainojušies. Nu Rezini un Eislers ir galvastiesu pārāki par pārējiem rajona minējiem. Būs brauciens Valka-Ērģeme-Valka - tad arī tiksiet uz starta.
Nu esat raālisti: mums rajonā ir daži reāli sportisti, pārējie ir tautas vai veselības klases sportisti. Nevar taču tādus laist uz Olimpiādi; atstieps vēl kājas.

pirms 13 gadiem, 2008.06.26 08:32

Sports