Iespēja iziet suņu apmācības kursus 1

Valdis Pavasaris ar suņu trenēšanu nodarbojas apmēram 14 gadus. Saimniekiem, kuri vēlas trenēt savus mīluļus, to iespējams izdarīt gan Smiltenē, gan Valkā.

 

Smilteniešu instruktors Valdis Pavasaris informē, ka ikvienam, kurš vēlas trenēt savu suni, vispirms ir jāiziet vispārējās suņu apmācības kurss. Tas ilgst apmēram trīs mēnešus jeb 28 nodarbības. Lai redzētu, ka saimnieks savu suni pārvalda, apmācības kursa beigās sunim ir jāliek eksāmens.

 

„Ziemeļlatvijai" bija iespēja klātienē vērot vienu no treniņiem. Savus mīluļus trenēt bija atveduši septiņi saimnieki. V. Pavasaris skaidro, ka treniņu apmācību visi nesāk reizē - katrs iestājas savā laikā. Līdz ar to arī suņu prasmes atšķiras.

 

„Vispirms ar šo apmācību ir jāaprod pašam saimniekam. Viņam jāsaprot, ka tas prasīs daudz laika un pūļu. Bez treniņiem saimniekam ar suni jāstrādā arī papildus, piemēram, jāved pastaigāties. Minimālais pastaigas ilgums - 3-5 kilometri katru dienu," informē V. Pavasaris. Smilteniete Lita Kalniņa ar suni Salamandru apmācības kursus apmeklē pusotru mēnesi.„Nolēmu, ka izmācīts suns būs labāks mājas sargs. Apmācībā suni gribēju vest jau sen, taču tikai tagad sadūšojos un to izdarīju. To nenožēloju. Ieguvumu ir ļoti daudz. Pirmajās reizēs, kad šeit nācām, šķita, ka Salamandra nekad mani neklausīs - negulsies, nesēdēs un nestāvēs blakus. Tagad ir jūtams progress. Viņa mani klausa un tas priecē. Agrāk biju liela kaķu mīle, taču šie apmācības kursi mūs ar Salamandru ir ļoti satuvinājuši. Šķiet, ka reizēm viņa mani saprot jau bez teikšanas," saka L. Kalniņa.

 

Viņasprāt, suņu skola nav tikai tam, lai tiem izmācītu paklausību: „ Šeit ir kaut kas vairāk. Pirms katras nodarbības sunīši izspēlējas ar citiem. Cilvēki taču arī tiekas ar draugiem, un suņiem ir tieši tas pats."

 

5. jūlijā notika Kurzemes kausa izcīņa suņu nacionālajā daudzcīņā. No Valkas rajona sacensībās piedalījās trīs pārstāvji ar saviem suņiem. Vecuma grupā virs 36 gadiem Valkas rajona pārstāvis Didzis Aumeistars ar suni Argo ieguva pirmo vietu un kļuva par Kurzemes čempionu. Smiltenietis Nikolajs Griškevičs ar suni Baronu kopvērtējumā palika otrajā vietā. Trešo vietu ieņēma Iveta Karole ar suni Renda.Komandu cīņā Valkas rajona pārstāvji ieguva pirmo vietu.Nākamās sacensības paredzētas 19. jūlijā Saulkrastos.

Komentāri 1

Savaadi gan

It kaa reklaamas rakstinjsh, bet, kur tad kontakttalrunis vai arii vieta un laiks? Ja reiz gribat informeet lasiitaajus, tad, luudzu, sniedziet pilniigaaku informaaciju! Ka jaa- Kas ir " smiltenieshu instruktors" , vai tad taa tagad sauc sunju apmaaciibas speciaalistus???

pirms 12 gadiem, 2009.07.12 01:30

Sports