Igauņi apsteidz latviešu hokejistus

Vidzemes atklātais čempionāts hokejā tuvojos noslēgumam, tāpēc hokejisti aizvada spraigas spēles vienu pēc otras, jo katra no tām var būt izšķirošā cīņā par vietām trijniekā.

 

Aizvadītās nedēļas nogalē un 15. aprīlī veiksmīgas spēles Vidzemes Olimpiskajā centrā aizvadīja Valkas rajona hokejisti no "Sedas", "Vijciema" un "Smiltenes Vanagiem". Savukārt zaudējumu piedzīvoja "Skorpions" un "HSK/Agrosmiltene".

 

Aizvadītās nedēļas nogalē čempionātā zaudējumu piedzīvoja 2. līgas hokejisti no "Skorpions" spēlē pret "Viesuli" no Valmieras, rezultāts 3:5.

 

Dienu vēlāk rajona hokejisti no 3. līgas komandas "Seda" guva pārliecinošu uzvaru pār "Stingers", rezultāts 8:0.

 

15. aprīlī spraigās cīņās uz ledus par uzvaru cīnījās gan vijciemieši, gan smiltenieši. Pirmie Vidzemes Olimpiskajā centrā spēli uzsāka 2. līgas hokejisti no "Vijciems" pret "HSK/Agrosmiltene". Rezultāts - 6:1 par labu "Vijciema" hokeja komandai.

 

"Spēles sākumā gāja grūti, jo pretinieki izvirzījās vadībā, kā arī komandai trūkst divu rezultatīvu spēlētāju," saka vijciemiešu komandas treneris Juris Kalniņš.

 

Viņš paskaidroja, ka divi sportisti guvuši traumas kādā no iepriekšējām spēlēm pret "Skorpionu". "Vijciema" hokejistam Ingaram Čakārnim konstatēts rokas lūzums, tāpēc uz laukuma tik drīz vien neatgriezīsies.

 

Tieši I. Čakārnis ir viens no rezultatīvākajiem komandas spēlētājiem, kurš gūst visvairāk vārtu.

 

Pēc tam tikpat spraigu spēli laukumā aizvadīja vienas no 1. līgas stiprākajām komandām "Smiltenes Vanagi" un "Cēsis". Arī pēc šīs spēles Valkas rajona hokejisti mājās brauca ar uzvaru. Spēles rezultāts - 3:2.

 

"Spraiga cīņa, jo čempionāts pamazām tuvojas noslēgumam," komentē "Smiltenes Vanagu" treneris Ilgvars Plētiens.

 

Viņš pastāstīja, ka vairāk vai mazāk vietu sadalījums čempionātā ir zināms, tāpēc komanda cer uz 3. vai pat 2. vietu. Diemžēl kaimiņus igauņus jeb "Kayakas" hokejistus neizdodas apsteigt ne vienai no komandām.

 

"Nebūtu muļķīgais zaudējums "Rubatai", tad viss būtu savādāk. Arī tiesnešu rīcība ne vienmēr bijusi objektīva," saka I. Plētiens.

 

"Smiltenes Vanagi" šajā sezonā dažādos turnīros aizvadījuši 49 spēles, jo komanda spēlē arī Neatkarīgajā amatieru hokeja līgā.

 

"Sportā jau vienmēr tiecies sasniegt augstākos mērķus. Šobrīd augstākais mērķis vēl nav sasniedzams, jo igauņi ir tehniski un domājoši pieredzējušāki spēlētāji," par mērķiem un pretiniekiem stāsta smiltenietis.

Sports