Intars Išējevs Valmierā sasniedz jaunu personisko rekordu un pārspēj olimpisko vicečempionu Kovalu

Piektdienas vakarā Valmierā sākās Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā starp Kurzemes, Latgales, Zemgales, Vidzemes un Rīgas vieglatlētiem. Vidzemes izlases sastāvā, sasniedzot jaunu personisko rekordu 73 metri un 59 centimetri, otro vietu šķēpa mešanas sacensībās izcīnīja 18 gadus vecais Smiltenes sporta skolas audzēknis Intars Išējevs.

Kā pirmā no smilteniešiem uz starta devās šķēpa metēja Una Kalnīte, kura pirms nedēļas turpat Daliņa stadionā uzvarēja Valmieras atklātajā čempionātā, raidot šķēpu 46 metru un 87 centimetru tālumā.

Valsts prezidenta balvu Kalnīte iesāka ar 44 metriem un 93 centimetriem, kas viņu pēc pirmās metienu sērijas ierindoja otrajā vietā aiz rīdzinieces Kristīnes Bušas. Diemžēl nākamajos mēģinājumos Kalnītei savu rezultātu uzlabot neizdevās, bet viņai garām paspraucās Gundega Grīva un Signe Jēkabsone, kā rezultātā Smiltenes sporta skolas absolvente sacensības noslēdza ceturtajā vietā, ar rezultātu 46 metri un 87 centimetri.

Tāllēkšanā sievietēm Vidzemes komandā kā jaunākā dalībniece startēja smilteniete Dana Sīpola, kura jau pirmajā mēģinājumā sasniedza jaunu personisko rekordu 5 metri un 50 centimetri. Pēc pirmās lēcienu sērijas Sīpolai priekšā atradās tikai sacensību galvenā favorīte Lauma Grīva (Kurzeme), kura uzrādīja rezultātu 6 metri un 46 centimetri.

Pārējie lēcieni smiltenietei bija nedaudz tuvāki, tomēr startējot pieaugušo konkurencē Sīpola spēja ierindoties sestajā vietā, astoņu dalībnieču konkurencē. Jāpiebilst, ka par sacensību uzvarētāju kļuva Lauma Grīva, kura uzrādīja visu laiku trešo labāko rezultātu Latvijā 6 metri un 86 centimetri, kvalificējoties uz Pasaules čempionātu un Londonas Olimpiskajām spēlēm.

400 metru barjerskrējienā vīriešiem Vidzemes godu aizstāvēja 17 gadus vecais Smiltenes sporta skolas audzēknis Renārs Alksnis. Šajā disciplīnā pirms vairākiem gadiem Latvijā dominēja cits smiltenietis Gatis Spunde, kurš šobrīd beidzis aktīvās sportista gaitas un dzīvo ASV.

Alksnis distanci veica 59, 36 sekundēs, sasniedzot jaunu personisko rekordu un ierindojoties septītajā vietā.

Kā viena no galvenajām vakara naglām sacensību programmā bija šķēpa mešana vīriešiem, kur startēja arī smiltenietis Intars Išējevs. Par sacensību favorītiem bija jāuzskata Pekinas Olimpisko spēļu vicečempionu Aināru Kovalu, kā arī Pasaules junioru rekordistu Zigismundu Sirmo.

Pēc pirmajiem mēģinājumiem vadībā atradās Kovals, kurš sasniedza rezultātu 69 metri un 24 centimetri, bet otrajā vietā, ar 68 metriem un 74 centimetriem, ierindojās Išējevs. Diemžēl nākamie trīs mēģinājumi Išējevam nebija sekmīgi, bet sacensību vadībā izvirzījās Sirmais.

Priekšpēdējā metienā Išējevs sasniedza rezultātu 68 metri un 58 centimetri, kas viņu pirms pēdējā mēģinājuma ierindoja ceturtajā vietā. Tomēr pēdējais metiens smiltenietim bija ļoti veiksmīgs, jo šķēps piezemējās pie 73 metru un 59 centimetru atzīmes. Šis rezultāts Išējevam ļāva pakāpties uz otro vietu, apsteidzot Mārci Štrobinderu un olimpisko vicečempionu Kovalu. 73, 59 metri metri ir arī Išējeva jauns personiskais rekords. Iepriekšējo rekordu, kas tika sasniegts šī gada pavasarī Jēkabpilī, jaunatnes olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāts laboja par 49 centimetriem.

Valsts prezidenta balva vieglatlētikā turpināsies rīt, kad arī noskaidrosies balvu ieguvēji un komandu uzvarētāji. Pēc pirmās sacensību dienas vadībā atrodas Rīgas vieglatlēti, bet Vidzeme ieņem ceturto pozīciju. No bijušā Valkas rajona sportistiem rīt startēs vienīgi bilskēnietis Klāvs Karlsons, kurš startēs augstlēkšanas sacensībās.

Sports