Īstos zobratus riteņbraucēji ieslēdz pēdējos kilometros

Vairāki Valkas rajona riteņbraucēji piedalījās 27. Tartu velomaratonā. Īsākā distance bija 69 kilometrus, bet garākā - 133 kilometrus gara.

 

Garāko distanci veica gandrīz pusotrs tūkstotis dalībnieku, bet īsāko - vairāk par diviem tūkstošiem. "Šis brauciens bija Tartu velosvētku ietvaros un to kulminācija, jo visu iepriekšējo nedēļu igauņi rīkoja visdažādākās veloaktivitātes, tostarp arī divas (Tallinas un Tartu) Lielās balvas izcīņas," stāsta veloveterāns Andris Dainis.

 

 

Šosejnieki atkal pārliecinājās par Igaunijas ceļu nevainojamo kvalitāti. Valcēnieši jokoja, ka satiksmes ministrs Ainārs Šlesers jāuzsēdina uz velosipēda un viņam jāliek nobraukt daži desmiti kilometru pa Igaunijas un tikpat daudz pa Latvijas ceļiem. Tad arī būs skaidrība, kas ir kas.

 

 

A. Knope atzīst, ka nobraukt 133 kilometrus amatierim nav joka lieta. Kāda nu kuram tā fiziskā sagatavotība. Gatavojoties tik garām distancēm, treniņos jānobrauc daudz kilometru, lai organisms pierastu pie ilgstošas slodzes. Jo īpaša slodze ir kakla un muguras muskulatūrai, jo poza uz braucamā ir nemainīga. Tuvojoties finišam, daudzi sāk staipīties un locīt muguru. Kā allaž, sacensības bija nevainojami organizētas un daudz domāts par sportistu drošību.

 

Pirms starta braucējus uzrunāja starptautiskās riteņbraukšanas federācijas prezidents, kurš bija ieradies Tartu par godu šim notikumam.

 

 

A. Knope atzīst, ka jo īpaši grūts bija atceļš, jo nācās braukt pret vēju, tāpēc katrs centās sev izkarot vietu aizvējā, un visas grupas brauca lēni, gandrīz kā ekskursijā. Īstā cīņa par augstām vietām sākās tikai pēdējos 10 kilometros.

 

Visaugstākais panākums šajās sacensībās no Valkas rajona ir smiltenietim Ingum Eisleram - kopvērtējumā 39. vieta (3:09:25). Otrs smiltenietis Jānis Velps distanci veica 3:43:13, Uldis Velps uzrādīja laiku 4:11:28.

 

No Valkas piedalījās Ivars Lācis (4:13:34), Aivars Krastiņš (4:19:11), Agris Knope (4:09:51) un Andris Dainis (3:50:42). Viņam savā vecuma grupā 6. vieta, un tas ir labākais valcēniešu rezultāts.

 

A. Knope ir vienīgais valcēnietis, kurš ir izlēmis piedalīties Tartu maratona četrcīņā. Tiesa, šogad laika apstākļu dēļ nenotika slēpošanas maratons. 11. maijā īpaši ekstrēmos apstākļos notika skriešanas maratons (23,4 kilometri). Savukārt pēdējā daudzcīņas disciplīna - MTB maratons - paredzēts septembra trešajā svētdienā.

Sports