Ivars Eislers apbalvojumu saņem dzimšanas dienā 2

Latvijas sporta veterānu savienības goda zīmi par mūža ieguldījumu sportā šonedēļ saņēma smiltenietis Ivars Eislers. Sporta veterānu savienības viceprezidents valcēnietis Maksis Stepītis apbalvojumu viņam pasniedza zīmīgā dienā, 12. februārī.

 

Ceturtdien I. Eislers svinēja 75. dzimšanas dienu. Apsveikt jubilāru ar saņemto goda zīmi ieradās Smiltenes pilsētas un Valkas rajona sporta sabiedrības pārstāvji, viņu vidū arī I. Eislera bijusī skolniece Kitija Klempnere. Tagad viņa ir Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas direktora vietniece.

 

"Ivars Eislers bija ļoti solīds skolotājs, nekad nepacēla balsi. Ne reizi nedzirdēju, ka viņš kādreiz uz skolniekiem būtu uzkliedzis, kaut bija prasīgs. Skolotājs savu panāca ar inteliģenci," domā K. Klempnere.

 

Devis sporta attīstībaiNo 1957. gada līdz 1979. gadam I. Eislers mācīja fizkultūru Smiltenes vidusskolā, bet pēc tam strādāja citā darbā.

 

Visu šo laiku bijušais pedagogs aktīvi ir iesaistījies Smiltenes sporta dzīves norisēs, bijis liels palīgs sacensību organizēšanā un centies ieviest jaunas fiziskās aktivitātes, piemēram, nūjošanu. Šobrīd I. Eislers strādā Smiltenes kultūras un sporta centrā par sporta halles pārzini.

 

"Viņš ir spilgta personība ar nenovērtējamu devumu pilsētas sporta attīstībā 70. - 80. gados," saka Smiltenes sporta centra priekšsēdētājs Guntars Markss.

 

Piešķirt goda zīmi I. Eisleram nolēma Latvijas sporta veterānu savienības valde. Šis ir jau 13. šīs organizācijas apbalvojums, ko saņēmuši Valkas rajona sporta veterāni.

 

Fiziskās aktivitātes nozīmē veselībuSaņemot ziedus un dāvanas, I. Eislers pateicās saviem līdzgaitniekiem sportā."Visu mūžu esmu cīnījies, lai cilvēki saprastu, ka fiziskās aktivitātes un sports nozīmē veselību. Diemžēl daudzi līdz šim joprojām negrib to atzīt. Dakterus rosinu, ka skolēniem nevis jāraksta atbrīvojums no fizkultūras, bet jāiesaka vienu stundu pastaigāties pa āru," saka I. Eislers.

 

Viņš atsaucas uz personīgo pieredzi, jo maziņš ļoti slimojis un veselību norūdījis sportojot.

 

Bijušo sporta pedagogu sarūgtina, ka mūsdienu skolēni pienācīgi nenovērtē sportu.

 

 Latvijas sporta veterānu savienības

apbalvojumus Valkas rajonā saņēmuši:Astrīda Kalniņa,

Maksis Stepītis,

Jānis Eglītis,

Ādolfs Bondars,

Jānis Akmentiņš,

Ainis Blūms,

Nadežda Blūma,

Andris Dainis,

Mudīte Gerke,

Juris Siliņš,

Mārtiņš Kalniņš,

Oļģerts Kolāts,

Ivars Eislers.

 

Komentāri 2

Dz. Cīrule

Dziļā, patiesā cieņā noliecu galvu, ŠĀ - vārda tiešajā nozīmē, INTELIĢENTĀ, PRASĪGĀ, CILVĒCĪGĀ SKOLOTĀJA DARBA MŪŽA PRIEKŠA!

pirms 12 gadiem, 2009.02.22 13:09

Sports