Izcīna godalgas pludmales volejbolā

Smiltenes sporta skolas volejbolistes ieguvušas godalgas Latvijas jaunatnes čempionātā pludmales volejbolā.

 

Jaunākajā grupā (1995. dzimšanas gads) 2. vietu izcīnīja Everita Kondratjeva un Liene Cīrule. Vidējā grupā (1993. dz.g.) 3. vietā - Elza Cīrule un Zane Cera.

 

Par tiesībām spēlēt finālā abās grupās sportistes vispirms sacentās divās priekšsacīkstēs. Finālā iekļuva visas Smiltenes komandas.

 

Jaunākajā grupā finālspēlēs Skrundā sacentās 14 komandas. Labāko rezultātu - 2. vietu - izcīnīja E. Kondratjeva un L. Cīrule. Liene Krūmiņa un Annija Lukašēvica bija ceturtās labākās. Dārta Meldere un Santa Dzene ierindojās 12. - 14. vietā.

 

Smiltenes sporta skolas volejbolistu trenere Laila Cīrule prognozē sudraba godalgas ieguvējām Everitai un Lienei iespēju gūt augstus panākumus arī nākamajā gadā, ja vien viņas cītīgi trenēsies. "Lai meitenes saglabātu savu vietu, tad ziemā viņām stingri jāstrādā pie tehnikas. Tā pieklibo, un pieļautās kļūdas liedza iegūt pirmo vietu," atzīst trenere.

 

 

Taču kopumā, ņemot vērā Lienes pieredzi un Everitas ātrumu, viņa meitenēm paredz iespēju cīnīties par augstām vietām valsts mēroga sacensībās.

 

"Bīčs ir grūtāks par zāles volejbolu, jo daudz jāskrien. Vajag ātrumu un izturību," atzīst E. Kondratjeva. Visgrūtāk esot bijis spēlēt ar uzvarētājām cēsniecēm.

 

Vidējā grupā no Smiltenes sporta skolas audzēknēm augstāko vietu ieguva E. Cīrule un Z. Cera, izcīnot bronzu. Finālā Cēsīs sacentās 16 komandas. Liene Časka un Anete Briede ierindojās 5. - 6. vietā, kurā stabili noturējās visu sezonu. Evija Cirša un Guntra Pakule, kā arī Madara Marksa un Liene Krūmiņa iekļuva 13. - 16. vietā.

 

Trenere L. Cīrule novērtē Elzas un Zanes sasniegumu, jo finālā viņas iekļuva ar maziem reitinga punktiem. "Elza vienu kārtu izlaida, jo ar kori bija ārzemēs. Spēlējot finālā, meitenes no desmitās vietas uzkāpa uz trešo vietu ļoti grūtās spēlēs," saka trenere.

 

 

Viņa priecājas arī par tām savām audzēknēm, kuras brauca uz visām kārtām un cīnījās ar konkurentēm, zinot, ka nav sacensību favorīšu vidū.

 

Drīz Smiltenes sporta skola sāks jaunu audzēkņu uzņemšanu. Pieteikties varēs arī 1996. gadā dzimušas meitenes, kuras grib trenēties volejbolā.

Sports