Izcīna kausu skrituļslidošanas maratonā

2. Tartu skrituļslidošanas maratonā visnotaļ sekmīgi piedalījās trīs valcēnieši - Agris Knope, Ilmārs Zaļais un Vladimirs Burovs. Distances garums - 36 kilometri.

 

Šajās sacensībās piedalījās visi spēcīgākie Latvijas skrituļslidotāji. Pavisam startēja vairāk nekā 600 sportistu, bet distanci beidza 559. "Savu startu uzskatām par ļoti veiksmīgu," lakoniski komentē A. Knope. Sporta veterāns I. Zaļais, kuram šajā sezonā bija debija Tartu, uzvarēja savā vecuma grupā (65+) un saņēma kausu.

 

 

Viņš šajās sacensībās bija absolūti vecākais dalībnieks. Absolūtajā vērtējumā viņam 170. vieta (1:22:28,8). Ilmārs par uzvaru saņēma dāvanu karti, ar kuru iespējams izmantot sporta ārsta pilno pakalpojuma paketi. To var izdarīt tikai medicīnas institūtā ar īpašu diagnostikas aparatūru Tartu vai Tallinā.

 

A. Knope ir gandarīts par to, ka viņa slidojums bija par 11 minūtēm ātrāks (1:42:39,1) nekā pērn. Viņam savā vecuma grupā (55+) 8. vieta. Agris atzīst, ka slidošanas tehnikas apguvē viņš ir progresējis. A. Knope slidot sāka tikai pagājušajā gadā.

 

V. Burovs kopvērtējumā ierindojās 96. vietā (1:15:55,1) un 19. vietā sava vecuma grupā. Viņš izcīnīja tiesības nākamgad startēt elites grupā. Šajās sacensībās valcēnieši startēja no ceturtā koridora, un tas nozīmē, ka priekšā atradās vairāk par 300 slidotājiem.

 

 

Vadošie jau bija noslidojuši pāris kilometru, kamēr valcēnieši varēja izkļūt no burzmas un uzsākt braukšanu ierastajā ātrumā. I. Zaļais atceras, ka līderi panācis tikai dažus kilometrus pirms finiša. Visi dalībnieki augstu vērtē tiesnešu darbu un ceļa seguma kvalitāti.

Sports