Jābūt mērķim tikt augstāk, - uzskata Smiltenes jaunie basketbolisti 4

Smiltenes sporta skolas divas basketbola komandas šogad pakāpušās augstāk Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2. divīzijas tabulā.

 

2. divīzijas komandām noslēgušās pirmā apļa spēles. C1 grupā meitenēm (1994. dzimšanas gads) Smiltenes sporta skolas audzēknes pašlaik ierindojušās 4. vietā septiņu komandu konkurencē. Smiltenietes līdz šim izcīnījušas divas uzvaras un piedzīvojušas trīs zaudējumus.

 

C2 grupā zēniem (1995. - 1996. dz. g.) Smiltenes sporta skolas basketbolisti arī ieņem 4. vietu tikpat lielā konkurencē. Viņu kontā ir trīs uzvaras un divi zaudējumi.

 

"Augam, strādājam un progresējam," par audzēkņu panākumiem priecājas viņu treneris Dzintars Ziediņš. Smiltenes jaunie basketbolisti no tabulas apakšējā pakāpiena iepriekšējā sezonā tagad ir nokļuvuši viducī.

 

"Galvenais ir radīt pārliecību, ka basketbolā Smiltenē var sasniegt panākumus, un pārliecība rodas no uzvarām," uzsver Dz. Ziediņš.

 

Viņa grupās basketbolā trenējas 10 meitenes un deviņi zēni. Ar tik mazu skaitu trenerim ir grūti veidot maiņas, lai zēni spēles varētu aizvadīt vienādā tempā.

 

Zēnu komandas saspēles vadītājs Ričards Melderis spriež, ka nākamajā gadā komanda pat varētu pretendēt uz iekļūšanu pirmajā divīzijā. Spēcīgākā komanda viņu grupā ir no Daugavpils. Pirmā apļa spēlēs smiltenieši uzvarēja "Ezerzemi", kā arī Balvu un Valmieras komandas.

 

Savukārt C2 grupā meitenēm šobrīd līdere ir Valmieras komanda. Smiltenietes izcīnīja uzvaras, spēlējot ar Tukuma un Saldus komandām.

 

"Jābūt mērķim tikt augstāk," zēniem piekrīt meitenes. Smiltenes jaunie basketbolisti trenējas gana intensīvi, - četras reizes nedēļā.

 

Vēl Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2. divīzijā no Smiltenes sporta skolas spēlē trenera Jura Bērziņa audzēkņi - 1992. gadā dzimušie zēni. Treneris informē, ka astoņu komandu konkurencē smiltenieši šobrīd ieņem 6. vietu.

 

"Cik daudz strādājam, tāds arī ir rezultāts. Ja varētu vairāk padarboties vasarā, tad varbūt varētu tikt kādu vietu augstāk. Taču nevaram cīnīties ar tām komandām, kuras pretendē uz pāreju pirmajā divīzijā," saka J. Bērziņš.

Komentāri 4

redzēju

Tas tak ir smiekligi, tas vairak lidzinas "medniekiem un piileem" :D
tas tak nav basketbols, ko vini tur dzenaa :D
nav nekadu izredžu !!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 18:17

redzēju

Tas tak ir smiekligi, tas vairak lidzinas "medniekiem un piileem" :D
tas tak nav basketbols, ko vini tur dzenaa :D
nav nekadu izredžu !!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 18:17

..

buutu nu labaak pakluseejis ;)
ja tu taa domaa, tad nezini, kas ir basketbols ;)

un ir jau sasniegumi, takaa izredzes bija un irr. :p ;)

pirms 12 gadiem, 2008.12.16 21:14

.

ne jau vienm. jāspēlē basketbolss... :P
citas lietas ir jādara lai pastiprinātu koordināciju, dribla spēju, roku spēku utt....
tākā tiešām ja nezini ko tas nozīmē, tad neraxti. ;):P
meiby ej un paspēlē savus medniekus un pīles ;)

pirms 12 gadiem, 2008.12.23 09:46

Sports