Jānis Ērglis un Kristaps Leosks kļūst par Latvijas BMX čempioniem

Svētdien, 4. jūlijā, Jelgavā norisinājās Latvijas Nacionālais BMX čempionāts, kurā prestižajā elites klasē uzvaru spraigā cīņā izcīnīja valmierietis Edžus Treimanis, bet no bijušā Valkas rajona sportistiem par Latvijas čempioniem kļuva divi Smiltenes BMX sportisti. Z 16 grupā nepārspēts palika Jānis Ērglis, bet v 17+ klasē uzvaru izcīnīja Kristaps Leosks.

Svētdien Jelgavas olimpiskā centra BMX trase uzņēma praktiski visus Latvijas šī brīža labākos BMX riteņbraucējus. Kopumā uz starta 16 dažādās vecuma un meistarības grupās izgāja 148 dalībnieki.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad Latvijas Nacionālais čempionāts tika noskaidrots visas sezonas garumā, šogad mūsu valsts spēcīgākie braucēji Latvijas čempionāta medaļas sadalīja vienas dienas laikā. Sacensībās startēja arī virkne Smiltenes BMX kluba "Silvas Ziķeri" un Valkas "Alko" pārstāvji.

Prestižajā elites klasē uz starta līnijas izgāja deviņi sportisti. Par galvenajiem pretendentiem uz čempiona titula šajā grupā bija jāuzskata divus valmieriešus, Eiropas čempionāta posmos veiksmīgi startējušo Edžu Treimani un Pekinas olimpisko spēļu dalībnieku Artūru Matisonu. Savos priekšbraucienos uzvarēja Treimanis un "Ventspils Spara" pārstāvis Toms Mankus, kamēr Matisons visas reizes bija otrais.

Fināla braucienā no starta labāk aizbrauca Matisons, tomēr viņa nelielo kļūdu uz pirmā trampalīna izmantoja Treimanis, kurš pārņēma brauciena vadību, savu pozīciju neatdodot līdz pat finišam un kļūstot par 2011. gada Latvijas čempionu. Otro vietu izcīnīja Matisons, bet skaistā cīņā par trešo vietu Rihards Veide pārspēja priekšbraucienos dominējošo Mankusu.

Bijušā Valkas rajona sportisti sacensības aizvadīja ar mainīgām sekmēm. M 11 -14 vecuma grupā meitenēm, kurā startēja piecas dalībnieces, Smiltenes pārstāve Vineta Pētersone ierindojās otrajā vietā. Kvalifikācijas braucienos viņa divas reizes bija pirmā, bet vienreiz otrā.

Savukārt finālā Pētersone bija spiesta piekāpties mājiniecei Vanesai Buldinskai, kura pārstāv BMX klubu "Mitavas Kumeļi". S 15+ grupā vienīgā dalībniece bija "Tālava/ Smiltenes sporta skola" pārstāve Sandra Alekesejeva, kura startēja kopā ar M 11 -14 grupas meitenēm, izcīnot likumsakarīgu uzvaru.

Krūzeru klasē uz starta izgāja septiņi braucēju, starp kuriem bija arī Smiltenes sportists Reinis Pakulis. Priekšbraucienos viņš izcīnīja vienu sesto un divas septītās vietas, bet finālā palika septītais.

Z 8 vecuma grupā startēja Smiltenes "Silvas Ziķeru" pārstāvis Ronalds Kalniņš, kurš priekšbraucienos ierindojās divās piektajās un vienā sestajā vietā, bet finālā mazajam smiltenietim nācās samierināties ar septīto vietu. Z 11 grupā lieliskiu čempionātu aizvadīja Valkas BMX kluba "Alko" braucējs Arnijs Kuratņiks, kurš savos kvalifikācijas braucienos izcīnīja trīs uzvaras, bet finālā atzina vienīgi rīdzinieka Filipa Krista Rozīša pārākumu.

Z 12 grupā uz starta stājās 12 dalībnieki, viņu vidū divi "Silvas Ziķeru" pārstāvji -Elvis Kristiāns Šmulāns un Eduards Veiss. Priekšbraucienos labāk veicās Šmulānam, kurš ierindojās divās trešajās un vienā ceturtajā pozīcijā, bet Veiss divreiz bija ceturtais un vienreiz piektais.

Finālā Šmulāns ieņēma sesto, bet Veiss astoto vietu. Gadu vecāku puišu grupā startēja divi Smiltenes sporta skolas sportisti -Kārlis Brikmanis un Renārs Auga. Kvalifikācijā Brikmanis ierindojās otrajās vietās, savukārt Auga vienreiz bija trešais, bet divreiz ceturtais. Finālā Brikmanim nācās atzīt sava sīvākā konkurenta Helvija Babra pārākumu, kā rezultātā tik izcīnīts vicečempiona tituls, savukārt Auga, veicot labu braucienu finišēja ceturtajā pozīcijā.

Z 16 grupā par Latvijas čempiona titulu sacentās septiņi dalībnieki. Dienu iepriekš šīs vecuma grupas sportisti startēja arī Latvijas jaunatnes olimpiādē, kurā par uzvarētāju kļuva smiltenietis Jānis Ērglis. Latvijas čempionāta priekšbraucienos Ērglis ieņēma divās otrās un vienu ceturto vietu.

Finālā jau no sākuma Ģirta Kātiņa audzēknis izvirzījās vadībā, pirmajā virāžā ieejot kā pirmais un noslēdzot iekšmalu sīvākajam konkurentam Gustavam Pētersīlim, kurš uzreiz pēc tam piedzīvoja kritienu. Trases turpmākajā daļā Ērglis pārliecinoši saglabāja savu pozīciju, kļūstot par četrkārtējo Latvijas čempionu. M 17+ grupā startēja veseli pieci Smiltenes un Valkas sportisti.

Kvalifikācijā sīva konkurence notika starp smiltenieti Kristapu Leoski un valcēnieti Kristapu Ozoliņu. Divreiz uzvarēja "Silvas Ziķeru" pārstāvis, bet vienā ātrākais bija "Alko" pārstāvis. Fināla brauciena sākumā vadībā izvirzījās Kristaps Ozoliņš un Mikus Puķītis (Saldus). Tomēr ieejot pēdējā taisnē, cīņā par izdevīgāku pozīciju abi sportisti saķērās, ko izmantoja Leosks, finišējot pirmais, otrajā vietā atstājot Ozoliņu. Piekto vietu finālā ieņēma smiltenietis Kristaps Rakštelis, septīto cits Smiltenes sportists Rolands Seisums, visbeidzot desmitais bija Valkas pārstāvis Emīls Pauders.

Jau šajā nedēļas nogalē Nīderlandē norisināsies Eiropas BMX čempionāts, kurā startēs jaunais Latvijas Latvijas čempions un jaunatnes olimpiādes zelta medaļas ieguvējs smiltenietis Jānis Ērglis, Latvijas vicečempioni Vineta Pētersone un Kārlis Brikmanis, Arnijs Kuratņiks, kā arī Kristaps Ozoliņš un Elvis Kristiāns Šmulāns. Savu dalību Kontineta čempionātā ņems arī Sandra Aleksejeva, kura sekmīgi cīnās Eiropas čempionāta posmos.

Sports