Jānis Rezins juniors izcīna devīto vietu SEB MTB maratona piektajā posmā

Svētdien, 31. jūlijā, Vietalvas slēpošanas centrā "Mailes" tika aizvadīts Latvijas čempionāta SEB kalnu divriteņu maratona piektais posms, kurā uzvaru prestižajā sporta klasē izcīnīja "Rietumu-Delfin" komandu pārstāvošais igauņu riteņbraucējs Alans Orass, bet no bijušā Valkas rajona sportistiem ātrākais izrādījās Jānis Rezins juniors, kuram šoreiz devītā vieta.

Sākotnēji sacensību organizatori piekto SEB MTB maratonu posmu bija plānojuši ar startu Ērgļos un finišu Vietalvā, tomēr dažādu apstākļu dēļ sacensību starts un finišs norisinājās Vietalvas slēpošanas kompleksā "Mailes", kas Latvijas masveidīgāko kalnu riteņbraukšanas seriālu uzņēma otro gadu.

Kopumā uz starta četros dažādos braucienos izgāja vairāk kā 1800 riteņbraucēju. Posma organizators Arvīds Pīpkalējs dalībniekiem bija sagatavojis interesantu trasi, kurā netrūka ne ātru zemes ceļu, ne smilšainu taciņu, ne arī pāris nopietnu kāpumu.

Prestižajā sporta klasē startēja 168 dalībnieki, kuriem bija jāveic 68 kilometru gara distance. Tajā notikumus kontrolēja "Rietumu-Delfin" komanda, kas kopīgiem spēkiem palīdzēja atrauties kopvērtējuma līderim Alanam Orasam, kurš sekmīgi to izmantoja, izcīnot pārliecinošu uzvaru sacensībās.

Orass distanci veica 2 stundās 13 minūtēs un 43 sekundēs. 35 sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja viņa komandas biedrs Andžs Flaksis, bet trešajā vietā ierindojās vēl viens "Rietumu-Delfin" pārstāvis Ivars Prokofjevs.

No bijušā Valkas rajona sportistiem labāko rezultātu uzrādīja smiltenietis Jānis Rezins juniors no "ZZK" komandas, kurš izcīnīja devīto vietu. Rezins distancē pavadīja 2 stundas 16 minūtes un 11 sekundes, Orasam zaudējot vairāk kā divas minūtes. 25. vietu absolūtajā vērtējumā, bet pārliecinošu uzvaru V45 grupā izcīnīja Jānis Rezins seniors ("ZZK").

Sesto vietu M45 grupā izcīnīja "Smiltenes" komandas pārstāvis Egils Skudriņš. M40 grupā ceturtajā vietā ierindojās "Kaivo-Vudlande" komandas pārstāvis Agnis Apse. Absolūtajā vērtējumā viņam 33. vieta.

Šajā pašā grupā devīto pozīciju ieņēma Andrejs Iļjenko ("Smiltenes"), bet 11. vietā finiša līniju šķērsoja Iļjenko komandas biedrs Guntars Baranovskis, kurš tikai dienu iepriekš atgriezās no daudzdienu MTB sacensībām Polijā.

Sieviešu elites grupā piektajā vietā ierindojās "Trek-Philips-Sport 2000" komandu pārstāvošā smilteniete Inga Ērgle. M35 grupā devītajā vietā finišēja "Smiltenes" komandas pārstāvis Jānis Roskošs, kurš tāpat kā Baranovskis cīnījās Polijas kalnos.

45. kilometru garajā tautas klasē uz starta izgāja vairāk kā 1300 riteņbraucēji. No bijušā Valkas rajona sportistiem lieliskas sacensības aizvadīja "Kaivo-Vudlande" komandas riteņbraucējs Jānis Purmalis, kurš absolūtajā vērtējumā un savā TM vecuma grupā ierindojās ceturtajā vietā. TM50 grupā augsto otro vietu izcīnīja Igors Balandiņš no "Smiltenes" komandas.

Labāko 20 sportistu skaitā savā vecuma grupā vēl iekļuva Druvis Dāvids Bērziņš no Vijciema pagasta, kurš izcīnīja 10. vietu TM18 grupā. Kristapam Leitim ("Kaivo-Vudlande") šajā grupā 18. pozīcija. TW grupā sievietēm 17. vietā ierindojās smilteniete Iveta Kazaine. TM45 grupā 12. vietu ieņēma Vilnis Dauksts no "Junge.lv" komandas, bet 20. pozīcijā ierindojās Māris Zālītis ("Kaivo-Vudlande").

Nākamais Latvijas čempionāta SEB kalnu divriteņu maratona posms norisināsies jau 15. augustā Tukumā.