Jaunie futbolisti spēlē Zviedrijā 6

Divas Valkas novada sporta skolas futbola komandas piedalījās lielā futbola turnīrā "Roslags Cupen" Zviedrijā. Pērn zviedru jaunie futbolisti viesojās Valkā, nu uz Skandināviju devās divas valcēniešu komandas U-10 un U-12 vecuma grupās.

U-12 komanda 24 komandu konkurencē izcīnīja 4. vietu. Diemžēl valcēniešiem bija jāsteidzas uz prāmi, lai dotos mājup, tāpēc nācās atteikties no spēles par 3. vietu.

Nekāda pastaiga nebija

"Mūsu apakšgrupā cīņas bija spraigas, taču spējām izrādīt savu pārākumu, bet, sākot ar ceturtdaļfinālu, izslēgšanas spēles nekāda pastaiga nebija. Mēs zaudējām uzvarētājkomandai," atceras treneris Valērijs Kriviņš. Savukārt U-10 futbolisti 21 komandas konkurencē izcīnīja dalīto 16. - 18. vietu.

Treneris ar braucienu ir apmierināts. "Guvām jaunas atziņas un pieredzi, redzējām atšķirīgus spēles stilus. Bērniem bija emocionāli neierasti cīnīties ar tumšas ādas krāsas bērniem. To pretinieku komandās bija ļoti daudz," smaida treneris.

Redzēja tikai stadionu

Komandām līdzi devās arī novada sporta dzīves organizatore Nadežda Blūma. Jautāta, vai nākamgad Valkā redzēsim Zviedrijas jaunos futbolistus, viņa atbild, ka tas ir vēl lemjams jautājums. "Kad 2008. gadā atklājām stadionu, lēmām, ka katru gadu tajā būs vienas starptautiskas sacensības. Līdz šim tā arī ir noticis, un es personīgi domāju, ka šī tradīcija jāturpina. Par to gan lielāka teikšana ir sporta skolai, jo šīs komandas bērni ir sporta skolas audzēkņi," pauž N. Blūma.

Viņa izsaka nožēlu, ka bērni, atskaitot stadionu, neredzēja neko no Zviedrijas galvaspilsētas skaistumiem, turklāt ne tikai tāpēc, ka lielākā laika daļu nācās pavadīt stadionā, bet kā ierodoties Stokholmā, tā arī dodoties mājup, ļoti stipri lija. Vienīgie iespaidi gūti caur autobusa logu.

Valcēnieši spēlēja divos stadionos. Viens no tiem Osthammeres pilsētas apkārtnē. Ar šo pilsētu Valku vieno sadraudzības saites. Jaunie futbolisti uz sacensībām nokļuva ar novada domes gādību.

Zviedrijā šādi lieli futbola turnīri ir populāri. Šoreiz vairākās vecuma grupās piedalījās apmēram 200 komandu, lielākoties no vietējā reģiona. V. Kriviņš gan piebilst, ka pēc zviedru mērogiem tas nebūt nav liels turnīrs. Drīz uz Gēteborgu dosies Limbažu jaunie futbolisti, kuriem savā vecuma grupā ir 200 pretinieku komandu, taču pavisam turnīrā piedalīsies vairāk par 2000 komandām.

Komentāri 6

un vēl?

Jaunie futbolisti uz sacensībām nokļuva ar novada domes gādību.
==================
Un kurš vēl tur nokļuva ar novada domes gādību?Pastāstiet sabiedrībai!

pirms 9 gadiem, 2011.07.02 17:49

Vecāmamma

Nu beidziet taču liet samazgas uz galvas!!! Bērni nu nebija nekādi lielie, jāpieskata bija, tulks vajadzīgs arī. Nesaprotu, ko var visu laiku kasīties,nenovīdigie. Lai arī mazie bija noguruši, iespaidu ir daudz un sajūsma liela, vēl šodien tiek apspriestas daudzas lietas un par redzēto ir liels prieks. Viņi to ir pelnījuši ar savu darbu, proti, regulāriem treniņiem. Paldies trenerim par darbu un visiem, kas noorganizēja un atbalstīja šo braucienu! Paldies!

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 14:43

x

Nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt,kuri no pieaugušajiem brauca.

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 15:48

Brrrr....

Iksam!!!!!! Ja tevi tas interesē, prasi novada domei, mani tas neinteresē, bet omei taisnība, bērniem tas ir piedzīvojums un prieki lieli.......... pelnīti...

pirms 9 gadiem, 2011.07.03 17:04

futboliste

Patiešām, X ,Un vēl? Visa informācija ir pieejama novada domē ,vai arī Jums vajadzīga speciāla preses konference,tā vietā lai priecātos ,ka bērni kaut kur tālāk par Latviju tiek aizvesti un gūst pieredzi un arī reizē pārdzīvojumu par to ,ka prom no mājas un reizē arī piedzīvojumu un prieku par piedalīšanos citā valstī tik lielā turnīrā....vajag saskatīt vairāk labo ,nevis uzreiz meklēt kaut kādu kašķi ,kur tā nav. Arī saku paldies organizatoriem un arī protams trenerim un vecākiem,kuri savus bērnus atbalsta šajā sportā...

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 09:23

futbolistei

Bet kāpēc jāprasa domei,kāpēc tu nevari pateikt,ka brauca Zariņš no domes?

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 21:05

Sports