Jaunie olimpieši cīnās sekmīgi

Piektdien un sestdien Jaunatnes ziemas olimpiādē Ērgļos piedalījās arī Valkas un Smiltenes novada jaunie sportisti. Sacensībās startēja Grundzāles Vijciema, Valkas pamatskolas un Smiltenes ģimnāzijas sportisti.

Pavisam šajās sacensībās piedalījās 1075 dalībnieki no 43 pašvaldību 117 skolām. No visām pašvaldībām Valkas novads ir 11. vietā, bet Smiltenes - 20.

Hokejisti cīnās slavējami

"Vēl ceturtdien nebija īsti skaidrs, kurš dosies uz olimpiādi un kurš ne un vai vispār aizbrauksim. Situācija slimību dēļ mainījās ik pa stundām," atceras Vijciema pamatskolas direktore Aīda Vītola. Jo īpaši tas attiecās uz hokejistiem.

Tomēr komanda aizbrauca un nospēlēja gana labi. 17. komandu konkurencē izcīnīta 7. vieta. Piedzīvotais zaudējums pret Jelgavu (0:1), kura ieguva sudrabu, vijciemiešiem neļāva gūt augstākus panākumus. Pagasta sporta metodiķis Juris Kalniņš piebilst, ka tik īsā spēlē (2x5 minūtes) grūti noteikt objektīvi stiprāko, taču ar puišu sniegumu ir ļoti apmierināts, jo visi nospēlēja spēju robežās.

Slidotājai Sandijai Beikmanei ir 4. vieta 800 metros un 5. vieta 333 metros. Amanda Cerbule izcīnīja 7. vietu 333 metros. J. Kalniņš uzteic šo meiteni, kura pārvarēdama lielas sāpes, distanci spēja pabeigt. Debitants Ričards Ragže 333 metros palika 7. vietā un 500 metros 8. vietā, taču šādā konkurencē tas ir slavējami.

Kopā ar vijciemiešiem uz Ērgļiem devās Valkas pamatskolas audzēknis Roberts Krūkliņš. Arī viņš cīnījās slavējami, iekļūstot finālā kopā ar K. Bošu. Roberts bija tuvu 3. vietai, taču kritiena dēļ labāko skaitā neiekļuva.

Šorttrekistiem trīs medaļas

Kristiānu Kalniņu 333 metru šorttrekā diskvalificēja, kaut gan Valkas novada komandas pārstāvji šo tiesnešu lēmumu nepieņēma un joprojām uzskata par netaisnīgu. Vijciema pamatskolas sporta skolotājam Salvim Lozdam ir savi argumenti, taču, kā mēdz sacīt, tiesnesim vienmēr ir taisnība. Kristiāns sacensību laikā to ļoti pārdzīvoja, jo cerība par zelta medaļu aizgāja gar degunu. Savukārt 500 metros tika piedzīvots kritiens, taču bronza ir izcīnīta.

Šo sacensību varonim Klāvam Bošam 30 dalībnieku konkurencē pēc visiem priekšskrējieniem finālā nācās cīnīties ar kādu rīdzinieku. Abi finišēja vienlaikus, un tā kā fotofiniša nebija, tad tiesneši nolēma abiem piešķirt zelta medaļas.

"Cīņa bija asa un guvu kājas traumu. Pretinieks mani nelaida garām. 800 metros savā skrējienā biju pirmais, taču citā skrējienā rīdzinieks noslidoja labāk. Diemžēl fināls nebija paredzēts, tāpēc rezultāts noteica vietu sadalījumu. Saņēmu sudraba medaļu," priecājas Klāvs.

Jautāts, kā notiek trenēšanās šorttrekā, puisis atbild, ka īpaši tam nav gatavojies. Visas prasmes iegūtas trenējoties hokejā Valmieras sporta hallē un pašmāju ledus laukumā Vijciemā. Viņš hokejā trenējas jau piecus gadus, taču slido kopš sešu gadu vecuma.

 

Arī Kristiāns jau divus gadus ir Valmieras hokeja audzēknis. Viņš piebilst, ka abi ar Klāvu slidojot sporta stundās pie skolotāja S. Lozdas. Viņš "Ziemeļlatvijai" piebilst, ka vijciemiešiem varēja būt par vienu medaļu vairāk, ja uz sacensībām varētu aizbraukt visi pretendenti.

Smiltenes novadam divas medaļas

FOTO Lielākajos skolēnu ziemas sporta svētkos Latvijā - Jaunatnes ziemas olimpiādē - Smiltenes novadu pārstāvēja Smiltenes ģimnāzijas skolnieks Jurģis Dudelis un 22 Grundzāles pamatskolas skolēni.

Visaugstākos panākumus guva Grundzāles pamatskolas 6. klases skolniece Santa Jaunbērziņa, par ko ļoti priecājas meitenes vecāki un skolotājs Māris Stabiņš.

"Iepriekš prognozēju, ka Santa varētu pretendēt uz vienu medaļu, tomēr skolniece olimpiādes pirmajā dienā izcīnīja divas bronzas medaļas šorttrekā 333 un 500 metru distancē. Esmu gandarīts! Prieks arī par pārējo skolēnu rezultātiem, jo kopumā tie ir atbilstoši viņu spējām un iespējām. Jāatzīst, ka rezultāts ir atkarīgs arī no sportistu inventāra.

Nemanīju nevienu, kurš Jaunatnes ziemas olimpiādē slēpotu ar tik prastām slēpēm kā grundzālieši, taču mums citu nav," stāsta Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs.

"Viss izdevās!" par savu rezultātu olimpiādē teic S. Jaunbērziņa. "Grūtāk gāja 500 metru distancē, taču izdevās iekļūt labāko meiteņu vidū. Pirmo reizi man tik labi veicās šajās sacensībās, jo pagājušajā gadā biju tikai septītā," saka godalgoto vietu īpašniece.

Grundzāles pamatskolas skolēni startēja ne vien šorttrekā, bet arī hokejā un slēpošanā brīvajā stilā. Vēl no grundzāliešiem vērā ņemams rezultāts ir Ilgvaram Caunem, kurš 500 metru distancē šorttrekā ieguva 6. vietu.

Savukārt Smiltenes ģimnāzijas skolnieks J. Dudelis distanču slēpošanā ieguva 5. vietu. No trešās vietas viņu šķīra tikai pusminūte. 

Sports