Kad brauciens prasa pārcilvēciskus spēkus

Tallinā notikušajās sešu stundu skrituļslidošanas sacensībās piedalījās arī valcēnieši Ainārs Mazurs un Ilmārs Zaļais. Oficiālie rezultāti vēl nav apstiprināti, taču abi atzīst, ka noslidojuši godam un būs labāko braucēju galvgalī.

"Šo braucienu uzskatu par diezgan ekstrēmu pasākumu, jo tas zināmā veidā ir eksperiments ar veselību. Viss brauciens prasa pārcilvēciskus spēkus, jo tas nav brauciens pa taisnu šoseju, bet prasa milzu uzmanību, izbraucot virāžas," stāsta Ainārs. Viņš sešās stundās nobrauca 160 kilometrus un tas ir par 10 vairāk nekā pērn. Gan vīru, gan sieviešu konkurencē uzvarēja Latvijas pārstāvji - Eiropas elites klases braucējs Lauris Bitenieks, kurš uzvarēja arī pirms gada, veica 180 kilometrus, bet sieviešu konkurencē tā ir tikai 17 gadus vecā talantīgā sportiste Lauma Kaufiņa.

"Man tas bija liels piedzīvojums, taču visvairāk apbrīnoju Ilmāru, kurš 70 gadu vecumā slido kā motors. Bez milzu darba tas nebūtu iespējams. Priecājos arī par to, ka man izdevās veikt distanci, neapstājoties ne sekundi," atceras Ainārs.

I. Zaļais uzskata, ka šo distanci pat profesionāļiem nebija viegli pabeigt. Braucēju meistarības līmenis ir audzis. "Šo uzskatu par ļoti veiksmīgu startu, lai gan jau pirmajā aplī mani aizķeksēja, piedzīvoju kritienu un guvu traumu. Biju spiests izlaist trīs apļus un pavisam veicu 140 kilometrus. Varēju par 10 vairāk, ja ne šis negadījums. Vienalga, manos gados tas ir augsts rezultāts," gandarīts Ilmārs.

Sporta veterāns piebilst, lai noteikti atzīmēju Aināra panākumu, jo viņš ir krasi kāpinājis rezultātu un pietrūkst pavisam nedaudz, lai iekļūtu labāko Latvijas slidotāju elitē. Ilmārs priecājas par sacensību labo organizāciju, ļoti kvalitatīvo trases segumu un skaisto parku jūras krastā. Tās šajā sezonā valcēniešiem bija pēdējās sacensības.

Sports