Kad sports savienojas ar izklaidēm

Vijciemā sestdien notika orientēšanās sacensības trijos sporta veidos. Ja nakts skrējieniem ir jau padsmit gadu ilga vēsture, tad autoorientēšanās notika pirmo reizi.

 

Tautas nama vadītāja Vita Bērziņa automobilistiem maršrutu veidoja kopā ar pagasta sporta dzīves organizatoru Juri Kalniņu. "Ekipāžu uzdevums bija atrast 10 mājas pagastā un pie tām nofotografēties. Aptuvenā distance - 35 kilometri. No sākotnējās ieceres, ka objekti meklējami Valkā, Smiltenē un Strenčos, atteicāmies, jo nobraukto kilometru skaits būtu pārlieku liels," skaidro V. Bērziņa. Uzvarēja Jāņa Hitrova ekipāža, aiz sevis atstājot Ulda Celmiņa un Aijas Siņicinas komandu.

 

Savukārt veloorientēšanās sacensībās pēc kartes bija jāatrod četri kontrolpunkti. Trases aptuvenais garums - 10 kilometru. Maršrutu varēja saīsināt, nesot savu kumeļu pāri pļavām uz pleciem. Šajā veidā piedalījās tikai jaunieši. Pirmās trīs vietas sadalīja Mārtiņš Vītols, Didzis Ozoliņš un Klāvs Bošs. Savukārt meiteņu konkurencē ātrākās bija Guna Dudele, Linda Keiša un Ina Keiša.

 

Ļoti interesantas bija orientēšanās sacenības naktstērpos. Tās sākās pulksten 10.00 vakarā. "Tā bija ievērības cienīga naktskreklu un pidžamu izstāde. Dažas dāmas savus naktstērpus un apavus bija izrotājušas ar dāliju ziediem," smaida Vita. Maršruts bija baiss - ar pamestām mājām un kapliču. Tie, kuri finišēja pirmie, kapličā centās nobiedēt atpalicējus. Visvairāk Vita priecājas par 70 gadu veco Pēteri Ježaku braukšanā ar automobiļiem un cienījamus gadus sasniegušo Jāni Matuku nakts skrējienā.

Sports