Kamēr Valka un Valga cenšas tuvināties, volejbolisti jau ir apvienojušies

Valgas Krievu ģimnāzijā notika sacensības minivolejbolā, un tajās piedalījās arī vairākas komandas no Valkas pamatskolas un ģimnāzijas.

Fotoreportāža šeit!

 

"Tikai pirms dažiem gadiem uzzināju, ka Valkā jau sen dzīvo Kārlis Raudiņš, kurš volejbolu ir spēlējis Latvijas izlasē, tāpēc uzaicināju viņu darboties klubā "Viktorija" Valgā. Ja agrāk apkārtnē biju vienīgais jauniešu volejbola entuziasts, tad tagad esam divi," smaida kluba vadītājs Vasīlijs Deniss.

 

Vecākajā grupā svētdien uzvarēja Viktors Ģedovecs ar Armandu Tērveru. Otrajā vietā Ričards Bušs ar Mārci Auzānu no Valkas, bet trešie - Ēriks Keri ar Andreju Krotovu. Pavisam vecākajā grupā piedalījās 18 komandas.

 

Volejbola turnīri Krievu ģimnāzijā notiek gandrīz katru svētdienu. Tie jauniešiem patīk vairāk nekā ikdienas treniņi. Turnīros piedalās visdažādākā vecuma skolēni. Paši mazākie spēlē tā saucamo pionieru volejbolu, un tam ir vienkāršoti noteikumi.

 

 

 "Nākamajā gadā mūsu klubs ar 1993. un 1994. gadā dzimušu skolēnu komandu piedalīsies Igaunijas valsts čempionātā un tajā spēlēs arī valcēnieši. Ar valstu volejbola federācijām tas jau ir saskaņots," stāsta V. Deniss.

 

Vasarā viņš organizēs sporta nometni volejbolistiem, tostarp arī dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas. Treneris sūkstās, ka naudas kļuvis mazāk, jo krīze liek sevi manīt. Taču tradīcija rīkot šo nometni netiks lauzta arī 16. reizi. V. Deniss cer arī uz Eiropas fondu palīdzību. Igaunijas skolēnu interese par volejbolu palielinājās brīdī, kad viņi uzzināja, ka varēs trenēties un spēlēt kopā ar latviešiem.

 

 

 "Viktorijā" spēlē gan igauņi, gan krievi un latvieši. Valkas novada čempionātā Valgas Krievu ģimnāzijas komanda izcīnīja otro vietu. Igaunijā tuvākie konkurenti esot 80 kilometru attālumā, tāpēc viņi labprāt atsaucas tuvāko aizrobežas kaimiņu piedāvājumiem. Pieaugušo komandai veidojas laba sadarbība ar valmieriešiem.

 

Treneris Kārlis Raudiņš novērojis, ka abu pilsētu jaunie volejbolisti viens otru uzrunā un labprāt sazinās. "Igauņi ir finansiāli labi nodrošināti. Klubam ir divi nelieli autobusi un tūlīt būs vēl viens liels. Kad trenējamies Valgā, mūs allaž aizved un atved. Arī uz sacensībām dodamies ar igauņu transportu," stāsta K. Raudiņš.

 

 

Liels bonus ir arī tas, ka valcēnieši bez maksas var izmantot Valgas peldbaseinu. Viņš priecājas, ka volejbols pilsētā ir kļuvis par populārāko sporta veidu.

 

Valkas pamatskolas grupā darbojas 30 volejbolistu, bet ģimnāzijā treniņus apmeklē apmēram 40. Treneris ir gandarīts, ka, pateicoties darbam "Viktorijā", var palīdzēt Valkas bērniem. Treniņu grafiki tiek izstrādāti kopā ar igauņiem. Par volejbolu liela interese ir parādījusies arī meitenēm.

 

Minivolejbolu spēlē uz maziem laukumiem un komandā ir divi, trīs vai četri spēlētāji atkarībā no vecuma. K. Raudiņš uzskata, ka šāda sistēma nākamgad jāizveido arī Latvijā. Neraugoties uz ekonomiski sarežģīto laiku, K. Raudiņš cer uz lielāku pašvaldības atbalstu. "Manuprāt, šie skolēni ir atņemti ielas dzīvei, un esam ieinteresēti šo procesu turpināt," uzskata treneris.

Sports