Kartinga trasē Smiltenē atgriezušies karti 3

Lai Latvijā popularizētu kartingu, ceturtdien no Swedbank kartodroma Kandavā uz Smilteni atceļojuši padsmit karti. Sestdien sporta un atpūtas kompleksa "Teperis" kartinga trasē būs vērojams sacensību seriāla "OpenKart" B līgas posms. Baltijā jaudīgākie īres karti Smiltenē uzturēsies līdz svētdienas vakaram.

Biedrības "Kartinga attīstības centrs" pārstāvis Uldis Galdiņš kopā ar kolēģiem iecerējis šogad pabūt vairākās kartinga trasēs Latvijā. "Vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību šim autosportam un pamazām iedzīvināt tradīcijas, jo savulaik kartings Latvijā bija augstā līmenī. Šis ir lētākais no autosporta veidiem, tomēr lielākā problēma šobrīd ir novecojušais asfalts trasēs. Latvijas un Baltijas čempionātu varam aizvadīt vienīgi Kandavas renovētajā kartodromā un "333" trasē Ropažos," stāsta U. Galdiņš.

Viņš zina teikt, ka ne viens vien autokrosa, sprinta un rallija braucējs savu sportista karjeru sācis tieši kartingā. Ja citos autosporta veidos nav īres mašīnu, tad kartingā ir šādi karti. Uz Smilteni atvesti 11 Francijā ražotie karti, kuri attīsta 13 zirgspēku jaudu. Kandavas kartodromā taisnē ar tiem var sasniegt ātrumu līdz pat 90 kilometriem stundā. Trasē iespējams vienlaicīgi doties desmit kartiem. Lai pārliecinātos, cik aizraujoši ir vadīt kartu, trasē devās arī "Ziemeļlatvija", ievērojot visus drošības noteikumus.

"Kartinga attīstības centra" pārstāvis cer, ka izdosies radīt cilvēku interesi, jo, ja tāda būs, pastāvēs lielāka iespēja vecajās kartinga trasēs nomainīt asfalta segumu. Viena no vislabāk saglabājušajām, vecajām kartinga trasēm ir tieši Smiltenē. Trases saimnieks Vairis Tralla priecājas, ka pēc vismaz piecu gadu pārtraukuma kartinga trasē dodas karti. Šovasar šī nebūs vienīgā iespēja redzēt Smiltenē kartus, jo 18. jūnijā notiks arī sacensības. "Lai varētu uzņemt augsta mēroga kartinga sacensības, vajadzīgs liels finansiāls ieguldījums un trases renovācija. Visticamāk, lai kaut ko mainītu, rakstīšu projektu," spriež V. Tralla.

"OpenKart" sacensības Tepera kartinga trasē sāksies pulksten 12, bet jau no desmitiem notiks treniņi. Dalību pieteikuši aptuveni trīsdesmit sportistu. Pasākums ilgs līdz pulksten 18.

Komentāri 3

Sports