Kaut kas taču jāliek pretī šai pārlieku datorizētajai pasaulei

Valkas novada konkursā "Sporta laureāts 2009" par sportiskāko mācību iestādi atzīta Kārķu pamatskola, kurā par sporta skolotāju strādā Kārlis Pētersons un skolas direktore ir Vallija Ābele.

Vairāk foto šeit!

 

Valkas sporta skolas direktore Mudīte Gerke uzskata, ka Kārlis izmanto visas iespējas, lai allaž piedalītos visās iespējamajās sacensībās.

 

"Neviena vien pamatskola ar ievērojami lielāku audzēkņu skaitu to nespēj. Ja Kārlis ar kādu bērnu strādā, tad viņš ir iemācīts un motivēts piedalīties sacensībās. Viņā ir sporta pedagoga talants, un Kārlis nemitīgi atrodas attīstībā," pārliecināta M. Gerke.

 

Jāstrādā arī vistalantīgākajiemK. Pētersons Kārķos vada divas vieglatlētu grupas. Šā gada sporta laureāti Diāna Jūga, Latvijas čempionātā C grupā soļošanā 3. vieta; Artūrs Meirēns, Latvijas čempionātā C grupā šķēpa mešanā 2. vieta, lodes grūšanā 3. vieta, ir viņa atradums un lolojums sporta dzīvē.

Jautāts, vai skolā ir arī citi potenciāli spēcīgi sportisti, viņš atbild, ka tādi ir, piemēram Monika Bušujeva, kura ieguva trešo vietu lodes grūšanā plašās vieglatlētu sacensībās Limbažos. Arī Madarai Krastiņai tur labs panākums - 4. vieta 600 metru skrējienā.

 

"Sacensībās, kur piedalījās apmēram puse Latvijas labāko jauno sportistu, tostarp arī no Rīgas un Pierīgas sporta skolām, tas ir labs rezultāts," skolēnus uzslavē K. Pētersons. Viņš gan piebilst, ka, lai gūtu panākumus, daudz jāstrādā arī vistalantīgākajiem. Viņš vada sporta stundas arī Ēveles un Ērģemes pamatskolā.

 

Turpinās gaidīšanas svētki"Šajā mācību gadā mums turpinās lielie gaidīšanas svētki saistībā ar jauno sporta halli. Šodien tur iegāju, kad ārā bija -10 grādu un zālē varēja darboties sporta krekliņā ļoti labos apstākļos," apmierināts skolotājs.

Šajā mācību gadā visas sporta stundas ir notikušas ārā. Bērni piedalījās sporta rotaļās, gāja uz stundām mežā un atklātajā sporta laukumā. Daudz ir izmantota labiekārtotā dabas taka. Akcenti šogad likti uz futbolu un volejbolu un izturības attīstīšanai - skriešanu mežā.

 

Ierindas mācības elementi gan iekavēti, taču otrajā semestrī jaunajā zālē viss ir atgūstams. Skolotājs domā, ka sporta halle tiks izmantota ļoti aktīvi ne tikai mācību laikā un tas ar laiku dos arī labus sasniegumus. Zāles atklāšana paredzēta 8. janvārī.

 

Baciļus grasās nosaldētViens no interesantākajiem pasākumiem skolā pirms pāris nedēļām bija nakts orientēšanās sacensības. Tas nozīmē, ka kontrolpunkti bija jāatrod tumsā, izmantojot kabatas lukturīti, karti un kompasu.

 

"Sākumā biju nobažījies, vai bērni atradīs visus kontrolpunktus, taču tām nebija pamata - visi 22 dalībnieki uzdevumu izpildīja simtprocentīgi," apmierināts pedagogs. Viņš uzskata, ka bērni ar šādām lietām jānodarbina vairāk, jo kaut kas taču jāliek pretī šai pārlieku datorizētajai pasaulei. Visi skolēni bija ļoti apmierināti ar šo pasākumu un gaida nākamās sacensības pavasarī, kas notiks ar nakšņošanu mežā.

Par sporta nodarbībām ārā skolotājs ir saņēmis daudz labu vārdu no vecākiem, jo ilgi neslimoja, līdz gripas bacilis ieradās Kārķos. Skolotājs domā, ka to izdosies nosaldēt.

Sports