Knostenbergs izcīna 22. vietu prestižajā "Hanja 100" MTB velobraucienā

Sestdien, 1. oktobrī, Igaunijas pilsētas Hānjas apkaimē norisinājās Baltijas valstīs smagākās vienas dienas kalnu riteņbraukšanas sacensības "Hanja 100", kurās uzvaru absolūtajā vērtējumā izcīnījis igaunis Martins Loo, bet no Smiltenes novada sportistiem ātrākais izrādījās Toms Knostenbergs, kuram 22. vieta.

Jau tradicionāli riteņbraukšanas sezonas beigās Igaunijas pilsētiņas Hānjas apkaimē tiek organizētas vienas dienas MTB sacensības "Hanja 100. Sacensību organizatori dalībniekiem bija izveidojuši divas dažāda garuma distances -100 kilometru un 100 jūdžu trases, kurās tika iekļauti daudz pauguru, sarežģītu- tehnisku nobraucienu, kā arī šauras taciņas. Reljefs neapšaubāmi bija viens no smagākajiem Baltijas valstīs, jo sportisti pievarēja Igaunijas augstāko virsotni Munameģi, tāpat arī netrūka daudz un dažādu kāpumu Alūksnes augstienes un Hānjas apkaimes mežos.

Uz starta šajā smagajā braucienā izgāja vairāk nekā 500 dalībnieki no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas. Uz starta izgāja arī četri Smiltenes novada riteņbraucēji -Toms Knostenbergs, Agnis Apse, Jānis Roskošs, kā arī Guntis Viļums.

Lauvas tiesa dalībnieku startēja 100 kilometru garajā trasē. Uz starta izgāja vairāk nekā 450 riteņbraucēju, viņu vidū visi četri smiltenieši. Par pārliecinošu sacensību uzvarētāju kļuva igaunis Martins Loo, kurš distanci pieveica 4 stundās 26 minūtēs un 13 sekundēs, otrajā vietā atstājot Latvijas riteņbraukšanas komandas "Rietumu -Delfin" pārstāvi savu tautieti Allanu Orasu.

SEB MTB maratonu kopvērtējuma uzvarētājs no Loo atpalika par 6 minūtēm un 22 sekundēm. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viens Latvijas komandas "Alpha Baltic/ Unitymarathon.com" riteņbraucējs igaunis Erki Putseps, kurš no līdera atpalika par vairāk nekā 9 minūtēm.

No Smiltenes novada riteņbraucējiem augstāko rezultātu sasniedza 21 gadu vecais "Trek -Philips -Sport 2000" komandas riteņbraucējs Toms Knostenbergs, kurš distancē pavadīja 5 stundas 5 minūtes un 13 sekundes, izcīnot 22. vietu.. Agnis Apse ("Kaivo -Vudlande" ) finiša līniju šķērsoja 3 minūtes un 30 sekundes vēlāk nekā Knostenbergs, un ierindojās 25. pozīcijā. Labāko 40 sportistu skaitā iekļuva arī Jānis Roskošs, kurš izcīnīja 37 vietu.

Jānis distancē pavadīja 5 stundas 18 minūtes un 28 sekundes. Diemžēl finišu nesasniedza Smiltenes cienījamākais riteņbraucējs Guntis Viļums, kuram jau distances 18. kilometrā salūza priekšējā rata aploce, kā rezultātā no sacensībām viņš bija spiests izstāties. Komandu vērtējumā, 27 vienību kokurencē, augstajā sestajā vietā ierindojās Knostenberga, Apses, Roskoša un Viļuma pārstāvētā "Trek -Smiltene".

100 jūdžu braucienā, kur gan neviens no Smiltenes riteņbraucējiem nestartēja, uzvaru izcīnīja Igaunijas riteņbraucējs Prīts Tuisks, bet no latviešiem ātrākais bija Reinis Avens, kuram trešā vieta.

Sports