Kontadors pārņem vadību no Smukuļa

Trešdien prestižā Katalonijas daudzdienu velobrauciena ("Volta a Catalunya") trešajā posmā (183.9km), kā distancē netrūka nopietnu kāpumu, solo uzvaru izcīnīja pazīstamais spāņu riteņbraucējs, par jaunās paaudzes kalnu karalinodēvētais Alberto Kontadors ("Saxo Bank"), līdz ar to tūres kopvērtējumā pārņemot vadību no mūsu Gata Smukuļa ("HTC - Highroad"), kurš šodien finišēja vairāk nekā 15 minūtes aiz jaunā līdera un ierindojās 129. vietā.

Katalonijas tūres trešais etaps "Volta a Catalunya" līderim Smukulim nesolīja vieglu sacensību dienu (proti, trīs kategorizētie kāpumi un smags finišs pret kalnu Andorā), un bija droši prognozējams, ka trešdienas pievakarē vadību tūres kopvērtējumā pārņems kāds no lielajiem dūžiem jeb izteiktiem kalnu braucējiem.

Galvenais favorīts, protams, trīskārtējais "Tour de France" čempions Kontadors, kuram Andoras kalni esot ļoti pazīstami. Mūsu riteņbraucējs savu darbu vairāk nekā godam paveica jau pirmajā posmā, kad izcīnīja pēdējos gados spožāko uzvaru Latvijas šosejas riteņbraukšanā. Vērtējot objektīvi, Katalonijas velobrauciens, kurā galvenā cīņa norisinās kalnos, nav Smukulim piemērots, lai latvietis varētu nopietni pretendēt uz uzvaru kopvērtējumā, ko atzinis pats sportists.

Trešdienas etapā Gatis veiksmīgi pārvarēja pirmos divus kāpumus un ilgu laiku spēja noturēties lielajā grupā (ilgāk nekā, piemēram, 2008. gada "Tour de France" uzvarētājs Karloss Sastre), no tās atkrītot vien apmēram 15-19 kilometrus pirms finiša, kad sākās izšķirošā cīņa par uzvaru posmā un viens pēc otra no vadošās grupas izravās elites braucēji.

Noslēgumā pie uzvaras posmā bez īpašiem pārsteigumiem tika Kontadors, par 23 sekundēm apsteidzot tuvākos sekotājus - itāli Mikeli Skarponi ("Lampre - ISD") un amerikāni Levi Leifeimeru ("Team RadioShack"). Šāda situācija nu izveidojusies arī tūres kopvērtējumā, kur jaunais līderis Kontadors par 23 sekundēm apsteidz abus divus šīs dienas sekotājus.

Smukulis šodien finiša līniju sasniedza 16 minūtes un 55 sekundes aiz Kontadora, kas posmā deva 129. vietu. Kopvērtējumā mūsu riteņbraucējs atkritis uz 93. pozīciju - 16 minūtes un 28 sekundes aiz līdera.

Katalonijas velobrauciens turpināsies ceturtdien ar 195 km garu ceturto posmu.

Iespējams, ka Smukulis pēc tā izstāsies no sacensībām un dosies uz Beļģiju, kur 26. martā gaidāms "E3 Prijs Vlaanderen" augsta līmeņa viendienas velobrauciens. Kopumā riteņbraucējiem šī gada "Volta a Catalunya" jāpārvar septiņi etapi ar kopējo distances garumu 1240 km un finišu 27. martā Katalonijas galvaspilsētā Barselonā.

Izmantotie resursi: www.sportacentrs.com

Sports