Krosistu komandas attiecības noskaidro Smiltenē 4

30. septembrī Smiltenē notika Valkas rajona skolu jaunatnes krosa sacensības stafetē. Jau šodien Anniņmuižā Rīgā notiek tradicionālās rudens stafetes valsts mērogā, ko šoreiz rīko "Hanzas maiznīca".

Rīgā skries arī Valkas rajona jaunie krosisti. Mūsu rajona skolās kross allaž ir bijis populārs un atzīts sporta veids un tajā izcīnīts daudz panākumu. Bērni skrien ar prieku un uzrāda labus rezultātus.

"Diemžēl skolās samazinās bērnu skaits un tas pazemina arī sportistu izvēli," komentē sporta skolotājs Andris Dainis. Viņš priecājas, ka sacensības bija labi organizētas, tāpēc notika raiti. Viņš gan vēlētos, lai medaļas pasniegtu ne tikai pirmo, bet visu trīs pirmo vietu ieguvējiem. Skolotājs uzskata, ka bērni individuāli būtu pelnījuši arī diplomus.

1989. - 1992. gadā dzimušo grupā 4x1000 metru distancē piedalījās 14 komandas. Uzvarēja Smiltenes ģimnāzijas 1. komanda ar rezultātu 11:31. Komandā skrēja Reinis Rešetins, Nauris Vovers, Toms Knostenbergs un Kristaps Brozis.

Otro vietu izcīnīja Valkas ģimnāzijas 1. komanda (11:37), apsteidzot Smiltenes ģimnāzijas 2. komandu (11:55).

Jaunietēm šajā vecuma grupā tikpat garā distancē sacentās astoņas komandas. Uzvarēja Smiltenes tehnikuma 1. komanda (14:32). tajā piedalījās Liene Puriņa, Kristīne Kaudere, Alīna Mažarova un Ieva Konstante.

Otrajā vietā ierindojās Smiltenes ģimnāzijas 1. komanda (15:02), bet trešās - Valkas ģimnāzijas 1. komanda (15:10).

1993. - 1994. gadā dzimušajiem 4x1000 metros ātrākie bija Smiltenes ģimnāzijas 1. komandas puiši (12:35) Jānis Rubenis, Kārlis Šteinbriks, Jānis Špats un Mārtiņš Kelpis. Otrajā vietā Valkas ģimnāzijas 1. komanda (12:56), kas pārspēja šīs skolas 2. komandu (13:18).

Meitenēm šajā grupā arī pārākas bija Smiltenes ģimnāzistes (15:28) Liene Čaika, Madara Pujiņa, Marta Celmiņa un Aiva Mazuka. Otro vietu izcīnīja Valkas ģimnāzija (17:32), apsteidzot Variņu pamatskolas skrējējas (18:08).

Jauktajā stafetē 6x1000 metros arī ātrākā bija Valkas pamatskolas komanda (20:50), kurā piedalījās Signe Butkina, Gundega Neimane, Aivita Etjante, Sandis Skrodelis, Jānis Martinsons un Toms Janels. Otro un trešo vietu sadalīja Blomes pamatskola (21:45) un Palsmanes pamatskola (22:08).

1995. - 1996. gadā dzimušu zēnu konkurencē 4x800 metru distancē sacentās deviņas komandas. Uzvarēja Smiltenes ģimnāzijas 1. komanda (10:36) - Pēteris Kepītis, Jēkabs Prancāns, Dāvids Celmiņš un Toms Bogdanovs. Otrajā vietā ierindojās Valkas ģimnāzisti (10:52), bet trešajā - Smiltenes Centra vidusskolas komanda (10:53).

Meitenēm šajā distancē ātrākās bija Valkas pamatskolas sportistes (11:13) Karīna Rudus, Madara Skrodele, Aļesja Šulca un Karīna Šulce. Otrajā vietā palika Variņu pamatskola (11:45), kas apsteidza Trikātas pamatskolas skrējējas (12:01).

Jauktajā stafetē 6x800 metros uzvarēja Smiltenes ģimnāzijas komanda (17:32) - Madara Rubene, Anita Anna Zālīte, Aiga Rozentāle, Jānis Ērglis, Dagnis Sausais un Klāvs Zušmanis. Aiz viņiem - Blomes pamatskola (17:52) un Ērģemes pamatskola (20:51).

1997. - 1999. gadā dzimušo konkurencē 4x500 metru distancē uzvarēja Smiltenes Centra vidusskolas puiši (6:59) Kārlis Sīmanis, Dāvis Rutks, Elvis Šmulāns un Toms Paulsons. Otrajā vietā Grundzāles pamatskolas komanda (7:05), bet trešie - Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 1. komandas skrējēji (7:05,5).

Meitenēm šajā distancē uzvarēja Grundzāles pamatskola (7:25). Uzvaru kaldināja Monta Veronika Meijere, Anita Čama, Klaudija Ance Ozoliņa un Santa Jaunbērziņa. Viņas apsteidza Smiltenes Centra vidusskolas komandu (7:38) un Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 2. komandu (7:39).

Jauktajā stafetē 6x500 metros astoņu komandu konkurencē uzvarēja Valkas pamatskolas zēni (11:05) Linards Ščegoļevs, Rihards Visockis, Aleksandrs Britanovs, Laura Bērtule, Elīna Ūdre un Elīna Belzone. Aiz viņiem - Ēveles pamatskola (11:17) un Variņu pamatskola (11:26).

Ir rezumēta arī vietu kārtība pa skolu grupām. Skolās, kurās mācās vairāk par 120 audzēkņiem, 1. - 9. klašu grupā 1. vietā ar 80 punktiem ir Smiltenes ģimnāzija, apsteidzot Valkas pamatskolu (72) un Smiltenes Centra vidusskolu (71).

Šajā vecuma grupā (81 - 120 audzēkņi) labākā ir Valkas ģimnāzija (59). Otrajā un trešajā vietā - Variņu pamatskola (54) un Trikātas pamatskola (51).

Savukārt mazo skolu grupā (līdz 80 audzēkņiem) uzvarēja Blomes pamatskola (40), aiz sevis atstājot Ēveles pamatskolu (36) un Kārķu pamatskolu (35).

10. - 12. klašu grupā uzvarēja Smiltenes ģimnāzija (32), kas apsteidza Smiltenes tehnikumu (30) un Valkas ģimnāziju (29). Pavisam krosu stafetēs no 24 Valkas rajona skolām piedalījās 17.

Komentāri 4

lote

Skumīgi,ka medaļas pasniedz tikai pirmām vietām,tas nav pareizi,vai tiešām esam tik nabadzīgi,ka pat diplomu dod vienu uz visu komandu?

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 09:38

skatītājs

Tā medaļa par santīmiem veikalā nopērkama , bērniem labāk kāda ekskursija vai torte tad lielāks prieks!

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 10:35

MMVIII

Diplomi ir padomju laiku palieka,nevajag!Par medaļām gan varētu būt savādāk,jo,lai arī ne pārāk augsta ranga sacensības,un rezultāti arī,tomēr varēja jau arī 2. un 3,vietai.Medaļas jau nav dārgas ,un skolu pārvalde naudu varēja ņemt atņemot to to skolu sporta skolotājiem kuri nepiedalījās vispār.

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 14:27

99

"Ir rezumēta arī vietu kārtība pa skolu grupām. Skolās, kurās mācās vairāk par 120 audzēkņiem..." Ir nu gan interesanta skolu sadalīšana! Vai kāds ir padomājis, ka mūsu rajonā ir skolas, kurās mācās skolēni tikai līdz 6. klasei? Cik vecuma grupās viņi var skriet? Cik vietas un medaļas nopelnīt?

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 17:03