Kurts Kuzmins sešu gadu vecumā motosportā izcīnījis13 kausus

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 1.b klases audzinātāja nejauši uzzinājusi, ka viens no viņas skolēniem regulāri piedalās motokrosā. Viņa palūgusi puisim atnest izcīnīto kausu. Kad bērna tētis kādā rītā skolā ieradies ar lielu maisu, pilnu ar dēla izcīnītajiem kausiem un diplomiem, pārsteigti bija visi.

 

Viens no jaunākajiem „MK Smiltene" sportistiem ir sešus gadus vecais Kurts Kuzmins, kurš jau no trīs gadu vecuma sāka trenēties ar kvadrociklu, bet pēc gada nopietnāk pievērsās sportam. Kamēr citi bērni mācījās braukt ar divriteni, Kurts, laukos trenējoties, pamazām kļuva par motosportistu.

 

Uzsākot skolas gaitas Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 1.b klasē, pēc audzinātājas Anitas Urbacānes iniciatīvas klasē izveidota K. Kuzmina sasniegumu izstāde. Neapšaubāmi Kurts sevi motosportā parādījis no labākās puses, jo jau tagad viņa kontā ir 13 godam izcīnīti kausi un diplomi. Tagad tos var aplūkot zēna klases biedri, skolas biedri un pedagogi.

 

Kurts kautrīgi stāsta, ka viņam patīk ātrums un sacensību gars. „Gribēju braukt jau no paša sākuma. Sacensībās nekas nav grūti," apgalvo jaunais motosportists.

 

„Brālis brauc ar moci jau no agras bērnības, viņš regulāri piedalās sacensībās. Šosezon viņš ir bijis katrās sacensībās. Gandrīz katras nedēļas nogales pavadījām kādā Latvijas pilsētā, pēdējā trase gan būs Igaunijā. Visās sacensībās ģimene jūt līdzi un atbalsta Kurtu," par brāli stāsta 12 gadīgā Luīze.Viņa piebilst, ka arī tētis Raivis brauc jau no bērnības, un motosports kļuvis par ģimenes dzīvesveidu. Tētis ir arī Kurta treneris.

 

„Varu tikai priecāties, ka Kurtiņam ir tik ļoti liels ģimenes atbalsts. Tētis saka, ka visi brīvie līdzekļi aiziet sportam. Ģimene tam velta lielu uzmanību un daudz strādā. Mani personīgi pārsteidza tas, ka no tik agras bērnības jau strādā. Tas ir apsveicami. Domāju, ka citi vecāki var mācīties no šādas ģimenes," saka pirmklasnieka audzinātāja A. Urbacāne.

 

Skolotāja savus pirmīšus arī ikdienā mudinot sportot, lai bērni izkustētos un būtu moži.Lai gan pārējie klases biedri viens otru nav kārtīgi iepazinuši, Artūrs Druska Kurtu raksturo kā sportisku zēnu. "Laikam jau daudz jāsporto. Tas ir grūti, ko dara Kurts," domā klases biedrs Artūrs.

 

"Es arī gribētu veikt ko tik vērtīgu. Viņš ir jauks, sportisks un pacietīgs," par Kurtu saka Arvīds Bāliņš.Pirmīšu audzinātāja vien piebilst, ja dara, var daudz ko sasniegt.

Sports