Latviešu un igauņu ugunsdzēsēji nostiprina sadarbību 2

Kaut arī ugunsdzēsējiem pašlaik nav tās vieglākās dienas, jo līdzekļu samazinājums skāris arī šo dienestu, ikgadējās dienesta darbinieku sacensībās Valkā, kas veltītas Latvijas ugunsdzēsības dienesta 144. gadadienai, piedalījās visu Valkas rajona posteņu ugunsdzēsēji, demonstrējot savu profesionālo prasmi.

 

Tradicionāli valsts ugunsdzēsības dienesta Valkas brigādes darbinieki sacentās kopā ar kaimiņpilsētas Valgas ugunsdzēsējiem.

 

Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš stāsta, ka sacensības notiek vienā disciplīnā - stafetē. Veicot trasi ar elpošanas aparātu plecos, ugunsdzēsējiem jāizritina šļūtenes, tās jāsavieno ar sūkni, tas kopā ar saliekamajām kāpnēm jāpārnes uz citu vietu, lai varētu pievienot šļūtenes no ūdensglabātavas un tad ar ūdensstrūklu jātrāpa mērķī.

 

"Protams, vērtējot pēc laika, noteiksim arī pašu veiklāko un ātrāko komandu, bet patiesībā uzvarēs draudzība un mūsu sadarbība ar igauņu kaimiņiem," stāsta A. Vējiņš.

 

Līdztekus sacensību norises skaidrojumam vēlos arī dzirdēt, ar kādu skatu ugunsdzēsēji veras nākotnē. "Uz priekšdienām skatāmies tāpat kā visa valsts. Ja tai klāsies grūti, tad arī mums. Pašlaik visu, ko esam varējuši samazināt, esam samazinājuši. Ja valdība nespēs arī turpmāk sameklēt naudu un prasīs vēl samazināt izdevumus, tad sāksies struktūru likvidēšana.

 

 

Valkas rajonā tas nozīmētu Smiltenes un Strenču posteņu slēgšanu. Iznākumā divi novadi paliktu bez ugunsdzēsējiem. Tas ir sliktākais scenārijs, bet cerēsim, ka tādu situāciju nepiedzīvosim," saka A. Vējiņš. Viņš piebilst, ka arī tagad lielāka ugunsgrēka gadījumā nepieciešama visu posteņu palīdzība. Ja divu nebūtu, būtu problemātiski nodzēst ugunsgrēku arī Valkas tuvumā.

 

Kopīgu sacensību rīkošanu atzinīgi vērtē Valgas apriņķa glābšanas dienesta Valgas komandas priekšnieks Raivo Pavlovičs. "Man ir pārliecība, ka Valka un Valga ir kā viena plauksta, kurā atrodas gan vienas, gan otras pilsētas iedzīvotāji. Tādēļ mums šādas kopīgas sacensības nepieciešamas, lai nostiprinātu sadarbību un vajadzības gadījumā varētu viens otram palīdzēt," saka R. Pavlovičs.

 

Viņš atzīst, ka Igaunijā, tāpat kā Latvijā, ugunsdzēsējiem nav tie labākie laiki, bet apliecina, ka tas ir pārejoši un situācija uzlabosies.

 

Valkas brigādes vada komandieris Aivars Krastiņš izsakās, ka sacensībās koncentrēti redzama visa ugunsdzēsēju ikdiena. "Nav slikti, ka to visu demonstrējam kopā ar igauņu kolēģiem. Tā varam izveidot labas attiecības ar viņiem," apliecina A. Krastiņš.

 

Laika ziņā tomēr ātrākie izrādījās mūsu rajona ugunsdzēsēji. Pirmo vietu ieguva Edgara Limana maiņa no Valkas, otro vietu - Smiltenes postenis, bet trešā labākā bija Kaspara Dorša maiņa no Valkas.

Komentāri 2

kuks

Vējiņa k-gs, laikam, iekāpis Penča "biksēs" ja regulē, kurus posteņus slēgs!!! Varbūt tā būs Valka, kuru varēs slēgt, jo blakus ir Valgas ugunsdzēsēji. Pēc kādiem kritērijiem Vējiņa k-gs vadās: ja pēc iedzīvotāju skaita - tad Smiltene un Valka ir vienlīdzīgas, ja Valka patreiz ir rajona centrs - tad drīz šo statusu zaudēs (p.s. Smiltenes novads būs "stipri" lielāks)
Patreiz, izskatās, ka lielākā ekonomija būs slēgt Valkas posteni un izveidot sadarbību ar Igauņiem.

pirms 12 gadiem, 2009.05.16 20:04

...

Driz VUGD vadiba bus Valmiera un tad Valkai nebus nekada teiksana par Strenciem un Smilteni. Un posteniem nebus regulari jasanem Valkas nolietotais inventars.

pirms 12 gadiem, 2009.05.19 11:04

Sports