Latvijas čempionāta medaļas. “Azimuts OK-Sm BJSS” komanda mājās atgriezās ar labu medaļu ražu

2018. gada Latvijas čempioni orientēšanās sportā vidējā distancē un stafetē 8. un 9. septembrī tika noskaidroti Siguldas Futbolgolfa parkā Turaidā, kur vēl pirms nepilna mēneša sadalītas Pasaules čempionāta medaļas. “Azimuts OK-Sm BJSS” komanda mājās atgriezās ar labu medaļu ražu.

Smiltenes BJSS orientēšanās treneris Māris Stabiņš stāsta, ka Latvijas mēroga sacensības šajā apvidū pēdējo reizi norisinājās 2014. gadā. Gaujas nogāzes sānu ielejas mijas ar purviem un līdzenumiem. Pārsvarā – jauktu koku mežs ar dažāda lieluma takām un ceļiem. Augstuma starpība apvidū ir 95 metri.

““Azimuts OK-Sm BJSS” sportistiem sacensībās bija gan priecīgi brīži, gan gadījās arī pa kādai neveiksmei, bet orientēšanās sports jau ar to ir interesants, ka ir grūti prognozēt notikumu gaitu. Dalību vidējā distancē bija pieteikuši gandrīz 700 dalībnieku, kuru vidū arī virkne elites sportistu. Vīriešu elites grupā sekojām līdzi OK “Azimuts” sportista grundzālieša Artūra Pauliņa sniegumam. 35 dalībnieku konkurencē Artūrs izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai 2012. gada pasaules čempionam šajā distancē Edgaram Bertukam. Edgara pārsvars pār Artūru 5,1 kilometra garajā distancē ar kāpumu 250 metri bija +1:13,” informē M. Stabiņš.

“Būdaskalna” pārstāvis Anatolijs Tarasovs līderim piekāpās +6:25, izcīnot 8. vietu. Šajā gadā no juniores par pilntiesīgu sieviešu elites grupas dalībnieci ir izaugusi smilteniete Laura Savicka. Viņai 7. vieta 17 dalībnieču konkurencē.

Junioriem – visa kaluma medaļas

Junioru grupās azimutieši tika pie visa kaluma medaļām. Ilgvaram Caunem un Matīsam Slikšjānim izdevās tikt uz goda pjedestāla: Ilgvaram ‒ Latvijas čempionāta zelta medaļa, Matīsam ‒ bronzas. W-18 grupā veiksmīgākā šoreiz Zanda Stabiņa, izcīnot 5. vietu. W-14 grupā ar vairāk kā divu minūšu pārsvaru pār tuvāko sekotāju zelta medaļu izcīnīja Agnese Jaunmuktāne.

“Veiksmīgs starts arī mūsu mazākajām meitenēm W-12 grupā, kur Kitija Abula tika pie sudraba medaļas un Anete Stabiņa papildināja savu ceturto vietu kolekciju. Šī grupa ar 41 dalībnieci ir viena no daudzskaitlīgākajām,” stāsta Smiltenes BJSS orientēšanās treneris.

W-40 grupā uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Ieva Godiņa. Savukārt W-50 grupā “Azimuts” svinēja dubultuzvaru – pirmajā vietā Dace Ikšele, otrajā – Videga Gaigala. M-40 konkurencē uzvarēja Mārtiņš Godiņš. Šajā grupā cīņa bija īpaši sīva, jo trešajā vietā finišējušais rauzēnietis Toms Veits Mārtiņam piekāpās tikai 19 sekundes. Atzīstams sniegums arī Mārim Zeiļukam, izcīnot 6. vietu. Tāpat veicās arī Aigaram Dudelim M-55 grupā.

Kupli OK “Azimuts” bija pārstāvēts M-65 grupā, kur bronzas medaļu izcīnīja Jānis Biezais, ceturtajā vietā Māris Lapiņš, bet piektajā – Aldis Lapiņš.

Stafešu startus gaida ar nepacietību

Latvijas čempionātā ar lielu nepacietību tika gaidīts stafešu sacensību starts. Vislielākais uztraukums bija pašiem mazākajiem – 12 gadu vecuma grupu dalībniekiem. Arī par konkurenci šajās grupās nevarēja sūdzēties – gan meitenēm, gan puišiem uz starta nostājās 12 komandu.

Panākums, izcīnot trešo vietu, Smiltenes BJSS meitenēm – grund­zālietēm Anetei Stabiņai, Martai Morītei un Kitijai Abulai. Martai šīs bija pirmās stafešu sacensības. Olimpiskajā sešniekā, izcīnot piekto vietu, tiek arī Smiltenes puiši –  Emīls Tarass, Adrians Zaķis un Jānis Ošiņš.

W-14 grupā, sagādājot prieku savai trenerei Lienei Brūvelei, zelta medaļas izcīnīja Smiltenes BJSS audzēknes Agnese Jaunmuktāne, Madara Celma un Anda Jaunmuktāne. W-18 grupā “Azimuts OK-Sm BJSS” meitenēm – Elīnai Skopānei, Zandai Stabiņai un Agnijai Caunei – sudraba medaļas.

“Lielākā intriga, protams, bija par to, kura komanda šoreiz uzvarēs vīriešu stafetē. Uz starta stājās 26 komandas. Pēc pirmā etapa vadībā izvirzījās “Mežmalas/Madona” ar Artjomu Rekuņenko. Nepilnas 30 sekundes aiz viņa trešajā vietā stafeti Artūram Pauliņam nodeva Matīss Slikšjānis. Artūram izdevās “Azimuts OK-Sm BJSS” komandu izvirzīt pirmajā vietā, stafeti Ilgvaram nododot ar trīs minūšu pārsvaru pār Ogres komandu. Turpat bija arī Saldus un Alūksnes komandas. Ilgvars savu etapu iesāka veiksmīgi, skatītāju kontrolpunktā saglabājot vadību. Tomēr nākamā punkta meklējumos ieguldītais laiks izrādījās liktenīgs un Ilgvaru apsteidza Edgars Bertuks, finišējot minūti pirms Ilgvara. Trešā vieta Ogres komandai,” stāsta M. Stabiņš.

“Azimuts OK-Sm BJSS” vīriešu komandai šis bija pagājušā gada rezultāta atkārtojums. “Varam būt lepni, ka otrā vieta izcīnīta pašu spēkiem. Vēl lielāka nozīme panākumam ir tādēļ, ka to spēja sasniegt viena pagasta, kurā nav pat 1000 iedzīvotāju, – Grundzāles – puiši. Viņus pārspēt izdevās tikai pasaules čempiona Edgara Bertuka komandai. Citējot Artūra Pauliņa vārdus, ja nav izcīnīts zelts, tad vēl ir, pie kā strādāt, esam pārliecināti, ka Grund­zāles puikas pie sasniegtā neapstāsies un šis sapnis par zelta medaļu Latvijas stafešu čempionātā piepildīsies,” teic M. Stabiņš.

Debitējot stafešu sacensībās Latvijas čempionātā, komanda “Būdaskalns” ar A. Tarasovu, Jāni Dudeli un Jurģi Dudeli sastāvā izcīnīja 16. vietu. Savukārt Smiltenes BJSS sieviešu komandai 9. vieta.

Panākumi arī veterāniem

Pie panākumiem čempionātā tika OK “Azimuts” veterānu komandas. Zelta medaļas grupā M-145 (dalībnieku gadu summa) izcīnīja “Azimuta” otrā komanda, kurā startēja M. Stabiņš, Dainis Bormanis un M. Godiņš. Trešā vieta M-195 grupā “Azimuta” komandai ar M. Lapiņu, A. Lapiņu un J. Biezo sastāvā. Jāpiebilst, ka 2. septembrī Kadagā notika klubu  stafetes, kur “Azimuts OK-Sm BJSS” komanda, startējot bez A. Pauliņa (Artūrs startēja Pasaules kausa etapā Norvēģijā), 56 komandu konkurencē izcīnīja godalgoto 4. vietu. Komandā startēja M. Slikšjānis, M. Godiņš, Otārs Putrālis, Agnija Caune, Liene Brūvele, L. Savicka, A. Stabiņa, A. Jaunmuktāne, Renārs Kļaviņš un I. Caune.

Sports