Latvijas kausa sezonas šosejas riteņbraukšanā startēs svētdien ar Valkas velobraucienu

Jaunā Latvijas riteņbraukšanas sacensību sezona startēs šīs nedēļas svētdienā, kad Valkā notiks četrcīņas pirmais posms 87, 60 un 30 kilometru distancēs.  Ar šīm sacensībām tiks atklāta arī Latvijas kausa sezona šosejas riteņbraukšanā, kurā šogad iekļauti 14 posmi. 

“Valkas četrcīņas” sacensības ir vienas no tradīcijām bagātākajām riteņbraukšanas, distanču slēpošanas un skriešanas sacensībām Vidzemē. Sacensību rīkotāji – Valkas novada pašvaldībā – gadu no gada domājuši par šosejas riteņbraukšanas sacensību rīkošanas kvalitātes uzlabošanu. Iepriekšējos divus gadus sacensības iekļautas arī Latvijas kausa kalendārā. 

Šo svētdien Latvijas pierobežas pilsētiņā, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, pulcēsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas šosejas riteņbraucēji, lai atklātu gan “Valkas četrcīņas”, gan Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā sezonu. Dalību apstiprinājuši tādi vīri kā – Andris Vosekalns, Māris Bogdanovičs, Artis Roze, Kristers Ansons, Kristaps Knops, Pauls Rubenis, Daniēls Kažis un  Arvis Sprude, 2016. gada Eiropas čempions MTB maratonā Pēters Prūss, Igaunijas elites čempions un Eiropas spēļu sudraba medaļnieks Alo Jakins, kā arī citi laba līmeņa braucēji no Tartu un Klaipēdas komandām. 

Garākā distance, kas iekļauta Latvijas kausa ieskaitē, būs 87 kilometru gara un vedīs no Valkas un Naukšēniem un atpakaļ. Amatieri un jaunieši sacentīsies 60 kilometru garajā distancē, kamēr bērni un iesācēji varēs veikt 30 kilometru distanci. Starts tiks dots pulksten 11:00, bet numuru izņemšana notiks no pulksten 09:30. Sacensībām noteikts dalībnieku skaita limits – 300 braucēji.

Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā sezonā ir iekļauti 14 posmi. Tuvākās Latvijas kausa sacensības bez Valkas velobrauciena būs 1. jūlijā, kad Biķernieku trasē notiks 100 kilometru garās “BSC GP” sacensības, bet 4. un 5. jūlijā Dobelē notiks “Dobeles dzirnavnieks” kausa 1. un 2. posms.

 Latvijas kausā dalībnieki tiks vērtēti individuālajā un komandu ieskaitē. Iknedēļas rangs būs atjaunot un ērti pārskatāms visās vecuma grupās. Latvijas kausā tiks vērtēti tikai licencēties braucēji. Par Latvijas kausu sacentīsies junioru, U23, elites un amatieru grupu braucēji vīriešu un sieviešu grupās vecumā no 

Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā kalendārs 2020. gadā:

14.06. Valkas četrcīņas sacensības, 1. kategorija, Valka 

01.07. BSC GP 100 km, 1. kategorija,  Rīga (Biķernieki)

04.07. Dobeles dzirnavnieka kausa 1. posms, 3. kategorija, Apgulde

05.07.  Dobeles dzirnavnieka kausa 2. posms, 2. kategorija, Kroņauce

15.07. Evelostore.lv GP, 2. kategorija, Rīga (Biķernieki)

25.07 – 26.07. Jāņa Baukša piemiņas kauss, 2. kategorija, Kuldīga

05.08. Biķernieku trases lielās balvas sacensības, Rīga (Biķernieki)

08.08. Ķekavas velobrauciens, 1. kategorija, Ķekava

15.08. Liepājas velo diena, 3. kategorija, Liepāja

29.08. Dobeles dzirnavnieka kausa 3. posms, 2. kategorija, Kroņauce

06.09. Vienības velobrauciens, 1. kategorija, Sigulda

12. – 13.09. Smiltenes kauss, 3. kategorija, Smiltene

19.09. Pļaviņu Neatkarības velobrauciens, 3. kategorija, Pļaviņas

27.09. Toyota Rīgas velomaratons, 2. kategorija, Rīga


Sports