Latvijas orientēšanās čempionāts maratonā un pagarinātajā distancē

Latvijas kausa - 2011 posms norisinājās - Īvandes pagastā.Turp devās devās arī Smiltenes BJSS un OK Azimuts sportisti.

Apvidus:

Pārsvarā vidēji un labi skrienams priežu - egļu mežs. Atsevišķās vietās grūti skrienams.

Sakarā ar iepriekšējos gados veikto mežistrādi ir daudz zaru un koku

paliekas, kas traucē skrienamību bet apvidū uzlabojusies pārredzamība.

Apvidū ir daudz dažāda vecuma izgāztas koku saknes.

Bīstamās vietas:

Purvi, kuri apzīmēti ar nepārejamu apzīmējumu.

Uz tālākajām šā gada sacensībām Latvijā devās arī Smiltenes BJSS un OK Azimuts sportisti. Uz Grundzāli atceļoja četras Latvijas čempionāta medaļas.

Sacensībās ar Latvijas kausa līdera krekliņiem startēja Ilgvars Caune grupā V-12 un Elīna Skopāne S-12. Ilgvars jau uzvaru LK kopvērtējumā bija nodrošinājis un arī maratona distancē viņam izdevās pārspēt pārējos savas grupas 20 konkurentus, tādējāi izcīnot savu kārtējo Latvijas čempiona titulu. Šoriez cīņa tiešām bija sīva , jo 12 vietu no Ilgvara šķīra tikai 51 sekunde.

Elīna Skopāne finišēja 7. vietā. Jāpibilst ka viņu apstiegt izdevās sešām Valmieras ZVOC meitenēm. Par laimi Elīnai viņas konkurente par uzvaru Latvijas kausā finišēja trešajā vietā. Pārspējot Elīnu tikai par 10 sekundēm. Līdz ar to Elīnai izdevās saglabāt līderpozīcijas Latvijas kausa kopvērtējumā.

Lieliski panākumi arī 14 gadīgo grupās. Šeit par Latvijas čempioni savā vārda dienā kļuva Anete Čama. Šā vecuma zēniem pie trešās vietas godalgas piekāpjoties diviem Jelgavas puišiem tika Matīss Slikšjānis.

V-16 grupā 22 dalībnieku konkurencē Kristaps Zālītis finišēja ar sesto rezultātu, kas ir viņa labākais rezultāts individuāli startējot Latvijas čempionātos un Valdemārs Nulle uzrādīja septīto rezultātu.

V-18 grupā Edgaram Spirido 5. vieta.

Artūrs Pauliņš Elites grupā veica 24,4 km garu distanci ar 37 kontrolpunktiem.

Šoriez Artūrs tika pie trešās vietas godalgas, piekāpjoties vienīgi stipro skrējiena uzvarētājam Jānim Krūmiņam un junioram Didzim Vīksnem no Cēsu puses. Aiz sevis Artūrs atstāja Edgaru Bertuku, savu kluba biedru Andri Jubeli un vēl deviņus Elites grupas sportistus. Distanci Artūrs veica divās stundās un 47 minūtēs.

S-35 grupā sudraba medaļa Ievai Godiņai un V-35 grupā piektais finišēja Mārtiņš Godiņš

V21B grupā 9,9 km distancē piekāpjoties trešās vietas ieguvējam padsmit sekundes ceturtajā vietā ierindojās Māris Stabiņš.

Valcēnietis Ēriks Ūdris klūva par Latvijas čempionu V-45 grupā.

Pirms apbalvošanas sākās pamatīga krusa un tiem kas vēl nebija paspējuši finišēt nācās krietni pacīnīties lai ekstremālajos laika apstāklōs tiktu līdz finišam.

Apbalvošanu krusas dēļ nācās pārcelt lielajā nojumē.

Latvijas kausa 2011 rezultāti ( kopvērtējums) Tie, kas savās grupās ierindojušies pirmajā divdesmitniekā