Latvijas skolu kausu futbolā izcīna Smiltenes ģimnāzijas komanda.

Smiltenes ģimnāzijas komanda uzvar prestižā futbola turnīrā

Ar uzvarētāju kausu un medaļām no Latvijas Skolu kausa izcīņas finālturnīra mājās pārradusies Smiltenes ģimnāzijas 7. - 9. klašu zēnu futbola komanda.

'

Smiltenes ģimnāzisti prestižo sacensību finālturnīrā uzvarēja vecākajā grupā (1993. dzimšanas gads un jaunāki ) 12 komandu konkurencē. Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas futbola komanda izcīnīja 4. vietu jaunākajā grupā (1996. dz. g. un jaunāki).

 

Abas Smiltenes skolas bija vienīgās Valkas rajona pārstāves šo sacensību finālturnīrā, iepriekš pavasarī izcīnot ceļazīmes Vidzemes novada atlases mačos. Finālturnīrs notika aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā, sporta bāzē "Ķeizarmežs".

 

Latvijas Skolu kausa izcīņa, ko dēvē arī par Prezidenta kausu, ir lielākais futbola turnīrs Latvijā starp vispārizglītojošām skolām un kļūst arvien populārāks skolēnu vidū. Tajās startē galvenokārt skolēnu komandas no tām pilsētām, kurās ir labi attīstīts futbols. Sacensības organizē Skolu futbola līga sadarbībā ar Latvijas futbola federāciju un Jaunatnes futbola līgu.

 

Smiltenes ģimnāzijas zēnu komandas uzvaru tās sporta skolotājs Andis Rozītis atzīst par patīkamu pārsteigumu un dāvanu skolai tās simts gadu jubilejā. "Pašiem par pārsteigumu nospēlējām ļoti labi, uzvarot visās spēlēs, izņemot vienu neizšķirtu, un ieguvām labākās futbola skolas nosaukumu 1993. gadā dzimušo zēnu grupā," priecājas sporta skolotājs. Komandā spēlē ģimnāzijas audzēkņi, kuri trenējas futbolā Smiltenes sporta skolā.

 

Priekšsacīkstēs smiltenieši uzvarēja Gulbenes, Rīnūžu un Daugavpils 15. vidusskolas komandas. Galvenā bija spēle pret pagājušā gada čempioniem daugavpiliešiem, kuri spēlē futbola kluba "Dinaburga" jaunatnes komandā . "Bijām nobijušies, taču viss izvērtās ļoti labi. Uzvarējām ar rezultātu 3:1, un tas bija par pamatu, lai nākamajā dienā spēlētu par 1. - 4. vietu," ir gandarīts A. Rozītis.

 

Finālspēlēs Smiltenes ģimnāzijas komanda uzvarēja pretiniekus no Tukuma 1. pamatskolas ar rezultātu 2:0, Preiļu 1. pamatskolas ar 1:0 un mačā par 1. vietu nospēlēja neizšķirti (0:0) pret Zolitūdes ģimnāziju. Šīs skolas komandā spēlē Šitika Futbola skolas un "Skonto" Jaunatnes futbola centra audzēkņi.

 

Uzvarētāji Smiltenes ģimnāzijas komanda saņēma lielu, skaistu kausu, katrs spēlētājs - medaļu, diplomu, mugursomu un bumbu.

Sports