Līdervienību cīņā "Smiltene/ BJSS" pieveic "Staiceles Bebrus" 5

Svētdienas pievakarē Staicelē tika aizvadīta Latvijas futbola čempionāta otrās līgas Vidzemes reģiona spēle, kurā līderu komandu cīņā FK "Smiltene/ BJSS" ar rezultātu 1:0 pārspēja "Staiceles Bebrus". Vienīgos vārtus spēles pirmajā puslaikā guva smilteniešu pussargs Kristaps Rakštelis

Svētdienas spēle Staicelē bija ļoti nozīmīga no turnīra tabulas viedokļa, jo tikās divas turnīra līdervienības. Staicelieši ar izcīnītajiem 13 punktiem atradās pirmajā, bet smiltenieši ar 12 punktiem otrajā vietā.

Jāpiebilst, ka Smiltenes komanda bija aizvadījusi par vienu spēli mazāk. Aizvadītās sezonas savstarpējās spēlēs nedaudz labāk veicās "Staiceles Bebriem". Pirmā apļa spēlē abas komandas cīnījās neizšķirti 1:1, bet otrajā aplī staicelieši uzvarēja ar rezultātu 3:1. Komandas tikās arī pirmssezonas "Pavasara kausa izcīņā" Valmierā, kur ar 2:0 pārāki izrādījas "Smiltene/ BJSS" vienība.

"Smiltene/ BJSS" komanda šo svarīgo spēli aizvadīja gandrīz optimālajā sastāvā. No pamatsastāva spēlētājiem personisku apstākļu dēļ nespēlēja vienīgi viens no komandas balstiem Māris Rudzītis, bet no traumas vēl pilnībā nav atguvies Jānis Rudzītis. Tikmēr Jāņa Rubeņa pozīciju laukuma vidusdaļā ieņēma Jānis Priede.

Spēles pirmā puslaika sākumā bumbu vairāk kontrolēja smiltenieši, tomēr reālus vārtu gūšanas momentus pie mājinieku vārtiem neizdevās izveidot. Tikmēr "Staiceles Bebri" atbildēja ar vairākiem sitieniem no distances, kas gan pārsvarā neradīja draudus Dagņa Sausā sargātajiem vārtiem. Puslaika otrajā pusē abu komandu uzbrukumi kļuva daudz bīstamāki un laukumā risinājās asa, brīžiem pat rupja spēle.

Vairākās epizodēs, izmantojot smilteniešu kļūdas laukuma vidusdaļā mājinieki nokļuva izdevīgās pozīcijās, tomēr viņu uzbrukuma līderim Naurim Baranovskim neizdevās atklāt spēles rezultātu. Lieliski labā pussarga pozīcijā bija iejuties Priede, kurš vairākkārt veica bīstamus reidus pa labo malu.

Spēles 32. minūtē Priede veiksmīgi apspēlēja staiceliešu aizsargu un izdarīja precīzu piespēli uz vārtu priekšu, kur bumbai netrāpīja Edgars Janosns, bet viņam aiz muguras atradās Kristaps Rakštelis, kura izpildīto sitienu mājinieku vārstargs nespēja atvairīt, un bumba ielidoja vārtos.

Piecas minūtes vēlāk gandrīz identiska situācija izveidojās pie Smiltenes komandas vārtiem, tomēr ļoti veiksmīgi šajā epizodē nospēlēja Sausais, glābjot savu komandu no vārtu zaudējuma. Neilgi pēc tam smilteniešiem padevās vēl viens ļoti bīstams uzbrukums, kad no lieliskas pozīcijas nedaudz pāri vārtiem sita Elvis Teremko.

Pašā puslaika izskaņā "Bebriem" bija ļoti laba izdevība panākt izlīdzinājumu, tomēr aukstasinīgi nospēlēja Sausais, kurš gan diemžēl sadursmē ar pretinieku guva savainojumu, pārsitot degunu un traumējot galvu, tomēr spēli viņš varēja turpināt. Pēc pirmajām 45 minūtēm rezultāts 1:0 "Smiltene/ BJSS" labā.

Otrā puslaika ievadā bumbu vairāk kontrolēja mājinieki, tomēr smilteniešu aizsargi viņiem neļāva izveidot reālus vārtu gūšanas momentus. Smiltenes komanda gan nenosēdās aizsardzībā, bet spēlēja kombicionālu futbolu ar daudzām piespēlēm. Vienā no epizodēm lielisks sitiens padevās Tomam Vīvuliņam, tomēr bumba pēc viņa sitiena atsitās pret vārtu pārlikni. Nedaudz vēlāk labas iespējas izcelties bija arī Edgaram Janosnam un Dairim Zariņam.

Zariņa izpildīto sitienu ar galvu atvairīja vārtsargs. Spēles izskaņa izvērtās ļoti saspringta, jo mājinieki darīja visu, lai izlīdzinātu rezultātu. Diemžēl spēli no rokām rokām bija izlaiduši mača tiesneši, kuri atļāva rupjības no mājinieku puses. Pēdējās minūtēs staicelieši uz priekšu sūtīja gandrīz visus savus laukuma spēlētājus, tomēr rezultātu tas viņiem nedeva.

Vienā no pēdējiem uzbrukumiem kļūdījās Zariņš, kā rezultātā vienatnē pret Sauso izlauzās mājinieku bīstamākais uzbrucējs Baranovskis, tomēr viņa sitiens lidoja vārtiem garām. Jāpiebilst, ka visu spēli uz Smiltenes komandas futbolistiem tika izdarīts ļoti liels spiediens no mājinieku līdzjutējiem, kuri smilteniešiem veltīja dažādas rupjības, bet spēles izskaņā daži no faniem devās aiz Sausā sargātajiem vārtiem, raidot viņam rupjas frāzes. Tomēr tas nelīdzēja, un "Smiltene/ BJSS" izcīnīja smagu uzvaru spēlē ar rezultātu 1:0, nostiprinoties turnīra tabulas pirmajā pozīcijā.

Pēc spēles sazinājāmies ar abu komandu galvenajiem treneriem. FK "Smiltene/ BJSS" komandas galvenais treneris Andis Rozītis bija apmierināts ar rezultātu. Viņš uzsvēra, ka spēlētāji neskatoties uz saspringto spēļu grafiku un iepriekšējā dienā esošo vidusskolas izlaidumu, parādīja lielu cīņas sparu un vēlmi uzvarēt.

Rozītis uzskatīja, ka uzvarēja tā komanda, kas to vairāk vēlējās. Tāpat treneris arī sacīja, ka futbolistiem izdevās pa lielam izpildīt spēles uzdevumu. Šobrīd komanda spēlē pēc jauna taktiskā zīmējuma, kas nozīmē, ka nedaudz mainās arī spēles stils. Treneris arī veltīja pozitīvus vārdus Jānim Piedem, kurš veiksmīgi darbojās labā pussarga pozīcijā.

Par nākamajām divām spēlēm pret "Siguldu" un "Valku", Rozītis sacīja, ka tās būs ļoti nozīmīgas, jo katrs izcīnītais punkts ir svarīgs no turnīra tabulas viedokļa.

FK "Staiceles Bebri" galvenais treneris Jānis Jaunzems lūgts sniegt īsu komentāru par spēli sacīja, ka šī spēle bija līdervienību cienīga. Smiltenes komandai izdevās izmantot savu iespēju, bet "Staiceles Bebriem" tas neizdevās. Jansons arī veltīja pozitīvus vārdus smilteniešu spēles stilam, kas bija pārdomāts un varēja redzēt, ka komanda ir saspēlējusies.

Pēc šīs spēles turnīra tabulā FK "Smiltene/ BJSS" ir izcīnījusi 15 punktus, tuvākos sekotājus "Staiceles Bebrus" apsteidzot par diviem punktiem. FK "Valka" divas kārtas pirms pirmā apļa beigām ar 11 punktiem atrodas piektajā pozīcijā. Nākamo spēli "Smiltene/ BJSS" aizvadīs otrdienas vakarā, kad viesos tiksies ar līgas debitanitem FK "Sigulda", kas šobrīd atrodas astotajā vietā.

Turnīra tabulaVKomandaUNZP1.Smiltene/ BJSS501152.Staiceles Bebri412133.Alberts402124.Upesciems403125.Valka322116.Avantis312107.Sigulda21378.Ērgļi20469.Priekuļi115410.Fortūna0222Izmantotie resursi:FK "Smiltene/ BJSS"

Komentāri 5

OzolaS

Bez saskaņošanas ar redakciju, lūdzu saites uz citām mājas lapām portālā neievietojiet!

pirms 9 gadiem, 2011.06.21 23:04

nu tad pakustiniet savas pakaļas tai redakcijā un aizčāpojat uz kādu FK Valkas spēli paši.....kauns....par Smilteni šāds izmeļoš raksts, bet par Valku ne vārda!

pirms 9 gadiem, 2011.06.22 22:34