„Lokomatīve” gūst 150 punktus un sagrauj „Smiltenes sporta skolu U-16”

Vakar Smiltenes atklātajā basketbola čempionātā otrajā līgā tika aizvadītas divas spēles. Gulbenes komanda „Lokomotīve"pirmajā spēlē ar graujošu rezultātu 150:68 apspēlēja „Smiltenes sporta skolas U-16" vienību, savukārt „Vudlande 2007" pārliecinoši pārspēja „Balvu bastionu" ar 92:43.

Uzreiz pēc pirmās līgas spēlēm laukumā devās otrās līgas komandas. Pirmajā spēlē sacentās Gulbenes „Lokomotīve" un „Smiltenes sporta skolas U-16" komandas. Līdz šim krietni veiksmīgāk turnīrā veicies gulbeniešiem, kuri astoņu komandu konkurencē dalīja 4.vietu ar „Vudlande 2007" komandu, savukārt jaunie smiltenieši pie panākumiem nevienā no aizvadītajām četrām spēlēm nebija tikuši, atrodoties astotajā vietā turnīra tabulā.

Pretēji prognozēm spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja negaidīti līdzīgā cīņā. Jaunie smiltenieši lieliski turējās pretim „Lokomotīve". Lieliski uzbrukumā darbojās Ralfs Ārgaris un Renārs Indriksons. Pēc pirmās ceturtdaļas gulbeniešiem četru punktu pārsvars -32:28. Spēles otrajā ceturtdaļā „Lokomotīve" uzņēma apgriezienus un veica būtisku izrāvienu. Uzbrukumā gulbeniešiem lieliski darbojās visa komanda, savukārt smilteniešiem veiksmīgi turpināja uzbrukt Ralfs Ārgaris. Pēc pirmā puslaika jau +33 „Lokomotīve" -71:38.

Spēles otrajā puslaikā uzbrukums dominēja pār aizsardzību, un rezultāts palielinājās ļoti strauji. „Lokomotīve" komanda kopējām pūlēm rezultāta starpību turpināja palielināt, trešajā ceturtdaļā gūstot 44 punktus. Rezultāts pēc trešās ceturtdaļas jau 115:56. Pēdējās spēles desmit minūtēs gulbenieši turpināja gūt vienu punktu pēc otra, kopā saņemot 35 punktus, tādējādi izcīnot trešo uzvaru, aizvadītajās piecās spēlēs. Spēles galarezultāts 150:68.

Uzvarētāju komandā Andris Gals guva 35 punktus, bet Oļega Veselova un Sanda Sīmaņa kontā attiecīgi 22 un 19 punkti. Jāpiebilst, ka „Lokomotīve" komandā vairāk kā desmit punktus guva septiņi spēlētāji. Neskatoties uz lielo rezultāta starpību, savu rezultatīvāko spēli aizvadīja „Smiltenes BJSS U-16" komanda. Lielisku spēli uzbrukumā aizvadīja Ralfs Ārgaris, kurš guva 30 punktus, realizējot piecus trīs punktu metienus, Jāņa Puriņa kontā 14 punkti, no tiem divi precīzi tālmetieni, savukārt Dāvida Celmiņa rēķinā 12 punkti.

Turnīra tabulā „Lokomotīve" pēc šīs spēles atgriezās dalītajā trešajā vietā, savukārt jaunie Smiltenes sporta skolas basketbolistiem vēl jācīnās par pirmo uzvaru turnīrā.

Otrajā spēlē laukumā tikās „Vudlande 2007"un „Balvu bastiona" komandas. Turnīra tabula rāda, ka nedaudz labāk bija veicies „vudlandiešiem", kuri atradās dalītajā ceturtajā vietā ar jau minēto „Lokomotīvi", savukārt „Balvu bastions" ar izcīnīto vienu uzvaru četrās spēlēs, ieņēma septīto vietu.

Spēli daudz veiksmīgāk uzsāka „Vudlande 2007" komanda, kas pēc Mārtiņa Sorokina un Ervīna Alkšņa veiksmīgajiem metieniem uzbrukumā pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 24 punktu pārsvaru -31:7.

Sorokins pirmajās desmit spēles minūtēs pretinieku grozā sameta 18 punktus. Otrajā ceturtdaļā „vudlandieši" turpināja pārliecinoši spēles grožus turēt savās rokās, palielinot pārsvaru pēc pirmā puslaika vēl par 10 punktiem. Rezultāts pēc nospēlētajām 20 minūtēm graujošs -49:15. Jāpiebilst, ka spēles pirmajā puslaikā, saņemot divas tehniskās piezīmes, laukumu nācās atstāt vienam no „Balvu bastiona" spēlētājiem Kasparam Ješkinam.

Spēles otrā puslaika sākumā laukumā risinājās līdzvērtīga spēkošanās, un „Balvu bastions", galvenokārt pateicoties Kaspara Kozlovska precīzajiem metieniem, spēja rezultāta starpību nedaudz samazināt. Pēc trešās ceturtdaļas rezultāts uz tablo vēstīja 63: 34 „Vudlande 2007" komandas labā. Pēdējās desmit minūtēs spēles gaita nemainījās un „vudlandieši" izcīnīja vairāk nekā pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 92:43. Skaistu punktu spēlei pielika Ivara Joksta precīzais trīspunktu metiens līdz ar beigu signālu.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Mārtiņš Sorokins, kurš guva 27 punktus, realizējot trīs precīzus tālmetienus. Ervīna Alkšņa un Ivara Joksta rēķinā attiecīgi 19 un 10 punkti. „Balvu bastiona" komandas rindās Kaspars Kozlovskis guva 14 punktus, Gata Rubņikoviča rēķinā 10, bet Reinim Madarniekam 9 punkti.

Pēc šīs spēles „Vudlande 2007" komanda ar izcīnītajiem 11 punktiem turnīra tabulā dala trešo vietu ar „Lokomotīvi", savukārt „Balvu bastions" ar 7 punktiem atrodas dalītā sestajā vietā.

Nākamās spēles Smiltenes atklātajā basketbola čempionātā otrajā līgā notiks 29. janvārī, kad laukumā tiksies „Vudlande" un „Bonoparti", kā arī Lobērģi un „Vudlande 2007" komandas. Pirmās līgas komandas spēles aizvadīs nedēļu vēlāk -5. februārī, kad laukumā tiksies „Smiltenes sporta skola" un „Smiltenes BJSS U-19", kā arī Grundzāles un „Rūsiņš" komandas.