Madonā aizvadīts „BMX GRAND PRIX Latvia” otrais posms

Aizvadītās nedēļas nogalē Smeceres sila trasē Madonā tika aizvadīts otrais posms Latvijas prestižākajā BMX sacensību seriālā „BMX GRAND PRIX Latvia", kurā uzvaru elites klasē izcīnīja Rihards Veide, bet no bijušā Valkas rajona sportistiem labāko trijniekā savās vecuma grupās iekļuva Sandra Aleksējeva, Jānis Ērglis un Kristaps Leosks.

Aizvadītajā svētdienā skaistā Vidzemes pilsēta Madona uzņēma jaunizveidoto BMX sacensību seriāla „BMX GRAND PRIX Latvia" otro posmu, kurā 18 dažādās vecuma un meistarības grupās uz starta izgāja 169 sportistus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Somijas.

Prestižajā elites grupā par uzvaru Madonas posmā sacentās 15 braucēji, viņu vidū Pekinas olimpisko spēļu dalībnieks Artūrs Matisons, pirmā posma uzvarētājs Kristers Lejiņš, Toms Mankus un vēl vairāki spēcīgi pašmāju braucēji. Jau priekšbraucieni parādīja, ka finālā uz uzvaru pretendēs vairāki sportisti.

Priekšbraucienos dominēja Toms Skujiņš, kurš izcīnīja divas uzvaras un vienu otro vietu, Kristers Lejiņš, kuram divas otrās vietas un viena uzvara, kā arī Toms Mankus, kurš savā priekšbraucienos izcīnīja divas uzvaras un vienu otro vietu.

Tikmēr Matisons sacensības iesāka ar uzvaru, bet otrajā un trešajā braucienā viņam nācās samierināties ar ceturto un piekto vietu. Sacensību finālā jau pirmajā virāžā ceļu nesadalīja Matisons un Mankus, kā rezultātā tika piedzīvots masveida kritiens, kuram cauri visveiksmīgāk tika „Māra Štromberga Aģentūra/ Ventspils spars" komandas riteņbraucējs Rihards Veide, finišu sasniedzot lepnā vientulībā.

Otro un trešo vietu izcīnīja valmierieši Skujiņš un Lejiņš. Tikmēr kritiena izraisītāji Matisons un Mankus sacensības noslēdza dalītajā 5. -8. vietā.

Augstus rezultātus vairākās vecuma grupās sasniedza arī Smiltenes un Valkas BMX sportisti. Meiteņu vecuma grupā no 11 -14 gadiem otro vietu izcīnīja Smiltenes BMX kluba „Silvas Ziķeri" jaunā riteņbraucēja Vineta Pētersone.

No savas grupas braucējām Pētrsone priekšbraucienos bija ātrākā, tomēr finālā viņu apsteigt izdevās Vanesai Buldinskai no Jelgavas BMX kluba „Mītavas kumeļi". 15 + grupām meitenēm vienīgā dalībniece bija tikai smilteniete Sandra Aleksējeva no „Tālavas" kluba.

Aleksējeva nedēļu iepriekš Latvijas izlases sastāvā startēja Eiropas čempionāta posmā Šveicē, kur apstājās pusfinālā, tajā izcīnot sesto vietu.

Krūzeru klasē startēja „Silvas Ziķeri" kluba pārstāvis Reinis Pakulis, kurš piecu braucēju konkurencē izcīnīja ceturto vietu. Priekšbraucienos Pakulim viena ceturtā un divas piektās vietas.

Veiksmīgas sacensības Z 8 grupā zēniem aizvadīja cits „Silvas Ziķeru" braucējs Ronalds Kalniņš, kurš pēc izcīnītajām divām trešajām un vienas otrās vietas savos priekšbraucienos, finālā spēja ierindoties ceturtajā vietā. Jāpiebilst, ka pirmajā posmā Ventspilī Kalniņš finišēja sestajā vietā.

Z 10 grupā zēniem par uzvaru sacentās 15 braucēji, viņu vidū „Silvas Ziķeru" pārstāvis Krists Jānis Dundars, kurš priekšbraucienos ieņēma trīs septītās vietas, bet sacensību noslēgumā Dundaram 13. vieta. Z 11 grupā startēja Ventspils posma otrās vietas ieguvējs Arnijs Kuratņiks no Valkas kluba „Alko". Priekšbraucienos valcēnietis izcīnīja trīs uzvaras, tomēr finālā tika piedzīvota neveiksme, kā rezultātā viņš sacensības noslēdza septītajā vietā.

Z 12 grupā uz starta izgāja viens no šīs grupas favorītiem, smiltenietis, Elvis Kristiāns Šmulāns, kurš savu favorīta status apliecināja priekšbraucienos, izcīnot divas uzvaras un vienu otro vietu.

Diemžēl finālā Šmulāns nestartēja, posmā ierindojoties devītajā vietā. Z 13 grupā, nestartējot vienam no favorītiem Kārlim Brikmanim, uzvaru izcīnīja Helvijs Babris no Vecpiebalgas, bet smiltenietis Renārs Auga pēc trijām ceturtajām vietām priekšbraucienos, finālā ieņēma piekto pozīciju.

Z 16 grupā startēja daudzkārtējais Latvijas čempions smiltenietis Jānis Ērglis, kurš tika uzskatīt arī par vienu no šīs sezonas galvenajiem pretendentiem uz uzvaru visaugstākā mēroga Latvijas un Baltijas sacensībās. Priekšbraucienos smiltenietis izcīnīja vienu uzvaru un divas otrās vietas, bet finālā bija spiests samierināties ar trešo vietu, sev priekšā palaižot rīdziniekus Gustavu Pētersīli un Ansi Uškaursu.

Uzreiz četri bijušā Valkas rajona sportisti startēja V 17+ klasē. Uz stara izgāja pirmā posma otrās vietas ieguvējs Kristaps Ozoliņš no Valkas „Alko", kā arī smiltenieši Kristaps Leosks, Kristaps Rakštelis un Rolands Seisiums.

Savos priekšbraucienos trīs uzvars izcīnīja Ozoliņš, kamēr Leosks un Rakštelis ieņema otrās, bet Seisums ceturtās vietas. Finālā dubultuzvaru izcīnīja kaimiņi no Lietuvas, bet trešajā vietā ierindojās Leosks, ceturtajā Ozoliņš, piektajā Rakštelis un astotajā Seisums.

„BMX GRAND PRIX Latvia" trešais posms norisināsies 17. jūlijā „Avotu trasē" pie Valmieras. Savukārt piektais posms, 28. augustā, risināsies Smiltenes novada Silvas trasē, kur šobrīd noris aktīvi trases rekonstrukcijas darbi. Tiek nedaudz izmainīta trases konfigurācija, kā arī noasfaltētas virāžas.