​​ ​​ ​​ ​​ ​​Madonas​ ​kauss​ ​2017.

Sm BJSS sportiste Anete Anna Strazdiņa izcīna 2. vietu divu dienu summā.

Elīna Skopāne tiek iekļauta Latvijas jauniešu izlasē startam Eiropas Jauniešu čempionātā Somijā.

Tā kā laikapstākļi kaimiņvalstīs ziemas sporta veida mīļotājus nelutina un sniega trūkst, šīs Baltijas ziemas orientieristiem bija īpaši nozīmīgas sacensības. Uz starta līnijas kopumā stājās vairāk nekā 200 sportistu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tā nodrošinot pietiekamu sportisko konkurenci. . Madonas kausam bija  pieteikušies teju visi labākie Baltijas ziemas orientieristi.

Divās dienās dalībnieki sacentās vidējā un saīsinātajā garajā distancē un izbaudīja Madonas puses ziemu, ko atkusnis vēl nav skāris.

Apvidū ziemas orientieristus gaidīja gan mežs, gan pļavas. Aptuveni puse trašu veda pa meža pļavām un, kas diezgan specifiski ziemas orientēšanās sportam, arī starp nelieliem dīķīšiem,". Kartei ir izteikts reljefs un dinamiku sacensībām nodrošināja blīvais špūru tīkls.

      Pateicoties blīvajam špūru tīklam distances bija sarežģītas. Sacensību dinamiku vairoja bezkontakta atzīmēšanās sistēma, kas lika vairāk piedomāt pie variantu izvēles, lai nākamajā kontrolpunktā nebūtu jāapstājas un jāgriežas atpakaļ.


Pirmajā sacensību dienā, 28. janvārī, orientieristi sacentās vidējā distancē.

Pirmo reizi savā orientieristes karjerā ziemas sacensībās piedalījās Kitija Abula. Tā kā sacensībās nebija 10 gadīgo grupas nācās startēt 12 gadīgo meiteņu grupā. Savu pirmo ziemas distanci Kitija veica veiksmīgi finišējot sestajā vietā.

W-14 grupā ceturtais rezultāts Anetei Annai Strazdiņai , W-16 grupā piektā Zanda Stabiņa un W-18 grupā ceturtā Elīna Skopāne.

Pieaugušo grupās M-35 grupā Aivim Zetmanim 5. vieta. Arī Aiva Skopāne finišē 5. vietā grupā W-45.


Sacensību otrajā dienā piedalījās jau kuplāks skaits Azimuts OK-Sm BJSS orientieristu.

W-12 grupā savu iepriekšējās dienas rezultātu par vienu vietu uzlabo Kitija Abula. Tūlīt aiz sevis atstājot Aneti Stabiņu, kam arī šīs bija pirmās ziemas ugunskristības orientējoties ar slēpēm. Meitenes šo distanci spēja veikt pateicoties Būdaskalna trasē veikatjiem treniņiem, kur tika apgūti galvenie  slēpošanas elementi.

Labākā no latvietēm izcīnot otro vietu W-14 grupā un vienīgo kausu no Sm BJSS sportistiem ir Anete Anna Strazdiņa.  Zanda Stabiņa un Elīna Skopāne savās grupās uzrāda piektos laikus.

No pieaugušajiem Azimuta sportistiem augstākā vieta, kas šoreiz ir ceturtā Aivai Skopānei.

Divu dienā summā W-12 grupā Kitija Abula 5. vieta.

                                W-14 grupā Anete Anna Strazdiņa 2. vieta

                                 W-16 grupā Zanda Stabiņa  5. vieta.

                                 W-18 grupā  Elīna Skopāne 4. vieta

                                 M-14 grupā Renārs Kļaviņš 10. vieta

                               M-35 grupā  Aivis Zetmanis 7. vieta

                                 W-45 grupā Aiva Skopāne 4. vieta


Sports