Mājup - ar medaļām 1

Ērgļos noslēdzās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kuru organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Ērgļu pagasta domi un Izglītības un zinātnes ministriju. Uz Valkas rajonu atceļoja četras medaļas.

 

Ziemas olimpiādē piedalījās komandas no Vijciema un Grundzāles pamatskolas. Grundzālieši šoreiz tukšā, bet vijciemiešiem Mārim Šaicānam slidošanā šorttrekā zelts un bronza, Beatei Melbārdei - bronza. Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolniekam Jurģim Dudelim slēpošanā trešā vieta un bronzas medaļa.

 

Ar rīdziniekiem grūti sacenstiesVijciema pamatskolas delegācija skolotājas un sporta entuziastes Janas Matukas vadībā bija vislielākā. Turp devās hokeja komanda un spēlēja vecākajā grupā. "Lai gan visas trīs spēles zaudējām, taču nesacīšu, ka slikti nospēlējām. Mēs vēl nespējam sacensties ar Rīgas komandām. Zaudējumi nebija sāpīgi - lielākoties tikai ar trīs vārtu starpību," atceras skolotāja J. Matuka.

 

 

Arī direktore Aīda Vītola piebilst, ka lauku bērniem nav viegli konkurēt ar klubu komandu jauno paaudzi. "Mūsējie ir malači, jo turējās godam," jaunos censoņus uzslavē direktore. Hokejistus trenēja sporta instruktors Juris Kalniņš. Pagasta padome sedza izdevumus par ceļu un naktsmītnēm. Par ēdināšanu gan bija jāmaksā pašiem sportistiem.

 

Sacensību varonis - Māris ŠaicānsNākamajā dienā notika sacensības šorttrekā. Māris kļuva par republikas čempionu 800 metru distancē, bet īsajā - trešā vieta. Arī Beatei šajā distancē līdzīgs panākums. Vēl izcīnītas divas ceturtās vietas (Dāvis Majors). Savukārt Kristiānam Kalniņam ir divas piektās vietas. Gluži tāpat arī Sandijai Beikmanei. Arī Dzintars Ragže iekļuva sacensību finālā un palika piektais. Ja jācīnās ar Rīgas un Ventspils šorttrekistiem, tas ir izcils panākums.

 

Interesants piedzīvojums gaidāms Beatei saistībā ar šo olimpiādi. Viņa piedalījās pieteikumu konkursā un drīz dosies uz sporta nometni Dienvidkorejā, kur pavadīs divas nedēļas.

 

Mārim daudz netrūka no otras zelta medaļas, taču finālā viņam netīšām virsū uzslidoja draugs un komandas biedrs Dāvis. "Sports ir sports. Saķērāmies jau slidojuma sākumā, taču man izdevās veiksmīgi nokļūt līdz finiša līnijai," smaida Māris.

 

Netrāpa mazajos mērķosLielisku sasniegumu nodemonstrēja arī smiltenietis Jurģis Dudelis, kuru uz sacensībām nogādāja vecāki. 1996. - 1998. gadā dzimušo grupā klasiskajā solī 62 dalībnieku konkurencē puisis izcīnīja trešo vietu. Sazinoties ar puiša mammu Guntu, viņa sacīja, ka Jurģis šajā grupā bija viens no jaunākajiem un viņš savu meistarību varēs pilnveidot vēl divus gadus. Otrajā dienā sprintā 800 metru distancē slidsolī viņš iekļuva finālā, bet palika 4. vietā.

 

No Grundzāles pamatskolas uz Ērgļiem devās 12 slēpotāji un biatlonisti. "Biatlonā mūs iegāza šaušana, jo savās mājās treniņos šāvām pa lielākiem mērķiem. Tur nevarējām trāpīt," stāsta sporta skolotājs Māris Stabiņš. Ar slēpotāju rezultātiem viņš ir apmierināts, jo konkurence bijusi liela. 15. vietu izcīnīja Anete Čama, 16. vietā savā grupā ir Linda Kukaine un Daumants Java.

 

 

Citiem vēl viss priekšā.Šīs sacensības tiek rīkotas, balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām. Tā ir lieliska iespēja izdzīvot olimpisko gaisotni, iepazīt olimpiskos principus, vērtības un ideālus, iepazīt olimpiskās tradīcijas un olimpiskās kustības garu, piedalīties sacensībās, balstoties uz "godīgas spēles" principiem.

Komentāri 1

neziņa

kapēc smiltenieši- pieņemsim ģimnāzija nesūtija tur savus audzēkņus, noteiki iegūtu labas vietas un hokejā cik zinu tur trenējās daudzi jaunieši.

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 15:05

Sports