Maratons dzelzs sportistiem

Pēc finiša elektroniskie laika mērīšanas čipi izskatījās kā ievīstīti dubļu pankūkās

Tartu MTB maratonā piedalījās arī virkne sportistu no Valkas rajona. No pamatdistancē startējušajiem gandrīz trijiem tūkstošiem 12 valstu sportistiem finišēja 2442.

Trases garums bija 89 kilometri. Kad sportisti finišēja un sameta savus elektroniskos čipus kastēs, tie izskatījās kā dubļu pikas, turklāt, piemēram, Agrim Knopem tas nenostrādāja. Tiesneši šādos gadījumos izlīdzas ar finiša videoierakstu.

Sportistiem bija jāšķērso vairāki dūksnāji, zāģu skaidu un smilšu maisījuma laukumi, ūdens šķēršļi un jābrauc pa šaurām akmeņainām meža takām, un tas viss lielā ātrumā. Mazākā neuzmanība varēja izraisīt kritienu un velosipēda sabojāšanu.

A. Knope sacīja, ka šādā braucienā ļoti nogurst ne tikai rokas. "Ir jāprot precīzi sadalīt spēku visai distancei. Riteņbraucēji lieto īpašas organismu spēcinošas želejas. Bez tām grūti," uzskata Agris. Liela pieredze un meistarība MTB trasē vajadzīga arī ātrumu pārslēgšanai.

Jau trešo gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva "vecais vilks" Jāns Kirsipū, kurš izgrieza pogas visiem gados jaunākiem meistariem.

A. Knope MTB maratonā Tartu brauca ceturto reizi. Viņa laiks ir 4:20:22 un M55 grupā Agrim 18. vieta. Nedaudz aiz viņa finišēja Aivars Grinbergs (4:21:17) un viņam M50 grupā 57. vieta Arī Aivars brauca ceturto reizi. Aivars Krastiņš (4:53:07) ir šo sacensību debitants un viņam M45 grupā 123. vieta.

Ievērojami vairāk dalībnieku bija no Smiltenes puses. "Trase iepriekšējā dienā bija pielijusi, tāpēc ļoti grūta. Tos, kurus ātrumā atradu, izvilku," atceras Guntars Baranovskis.

No smilteniešiem pēc absolūtā vērtējuma 128. vietā Jānis Rezins juniors (2:55:06). M20 grupā viņam 8. vieta. Savukārt Jānim Rezinam senioram (M45 grupā otrā vieta - 3:05:11. Jānis Roskošs (3:06:55) M35 grupā ieguva 36. vietu.

Savukārt Toms Knostenbergs (3:15:32) M20 grupā izcīnīja 28. vietu. Divas vietas zemāk šajā grupā ir Ingusam Eisleram (3:17:05), bet Tomam Marksam (3:42:25) 45. vieta. Andrejam Iļjenko (3:19:47) M35 grupā ir 82. vieta. Guntim Viļumam (3:19:51) M50 grupā 7. vieta. Guntaram Baranovskim (3:28:59) M40 - 63. vieta, Intaram Veismanim (3:30:06) M20 - 82. vieta, Ilgvaram Plētienam (M50) - 13. vieta un Igors Hirte (3:47:30) palika 217.