Medaļas paliek pašu mājās

Valkas novada čempionātā šautriņu mešanā un badmintonā šogad piedalījās tikai novada sportisti, tāpēc arī dalībnieku bija mazāk nekā iepriekšējos gados.

Novada domes sporta speciāliste Nadežda Blūma spriež, ka šī ir tā reize, kad izcīnītās medaļas paliks pašu mājās, jo parasti, īpaši badmintonā, tās aizceļo uz tālākiem novadiem.

Sieviešu konkurencē šautriņu mešanā pārliecinoši 11 dalībniešu konkurencē ar 208 punktiem uzvarēja Kristiāna Vehi. 2. vietā ar 125 punktiem - Vēsma Selga, bet trešajā ar tādu pašu punktu skaitu - Dārta Lozda.

Vīriešiem bija lielākā konkurence. Savus spēkus šajā sporta veidā izmēģināja 24 dalībnieki. Ar samestajiem 235 punktiem uzvarēja Jānis Jaunslavietis. Aiz viņa Jānis Tolmanis (183) un Jākabs Jaunslavietis (182).

Jo īpaši sīvas cīņas notika badmintona laukumos. Sieviešu konkurencē par uzvaru sacentās deviņas spēlētājas. Visas pretinieces pārliecinoši ar rezultātu 2:0 uzvarēja Dārta Lozda un viņai 1. vieta. 2. vietā Katrīna Jaunslaviete, kura vienu spēli zaudēja Dārtai. 3. vietu ar diviem zaudējumiem un sešiem izcīnītajiem punktiem ieņēma Līva Krastiņa.

Vīriešu konkurencē uzvarēja Dāvis Lozda, kurš finālcīņā ar 2:0 apspēlēja tēvu Salvi. Viņam 2. vieta. Savukārt cīņā par bronzu Vjačeslavs Baskovs ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Jēkabu Jaunslavieti.

"Domāju, ka šajās sacensībās sasniegtie rezultāti objektīvi atspoguļo spēku samēru. Pats ne uz ko vairāk pēc tik ilgi slimnīcā pavadīta laika necerēju. Neesmu trenējies, jo organismam jāatlabst. Mani satrauc vienīgi tas, ka uz sacensībām nezināmu iemeslu dēļ neieradās vairāki dalībnieki no mūsu kluba "Lotos"," stāsta Vjačeslavs.

 

Savukārt S. Lozda piebilst, ka pirmo trīs vietu ieguvēji varēja būt jebkādā secībā, jo iznākumu ietekmē arī veiksme. "Diemžēl savainojuma dēļ nestartēja Arturs Belka, taču ir prieks par L. Krastiņu un arī par nākamo vietu ieguvējām Kristiānu Vehi un Žaneti Burkevicu.

Vairākās nominācijās balvas sponsorēja bijušais Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis. Viņš apbalvoja labāko jauno badmintonisti Līvu Krastiņu, jaunāko dalībnieci Poļinu Baskovu un labāko badmintonisti Dārtu Lozdu. V. A. Krauklis vīriešu konkurencē apbalvoja trīs pirmo vietu ieguvējus, labāko jauno badmintonistu Jēkabu Jaunslavieti un vecāko dalībnieku Ēriku Jukāmu.

Sports